Zaman: Prş May 23, 2024 6:20

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

Taksim'de Hepimiz Kürdüz sloganı

Taksim'de, kendilerine "Halkların Kardeşliği İnsiyatifi" adını veren grup, "Hepimiz Kürdüz" sloganıyla eylemi yaptı. Basın açıklamasının ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, açıklamayı okuyan bir kişiyi gözaltına aldı.

Çeşikli sevil toplum örgütleri ve siyasi partilerin oluşturduğu "Halkların Kardeşliği İnsiyatifi" üyesi yaklaşık 30 kişilik grup, saat 15:00 sıralarında Taksim tramvay durağında toplandı. "Kürt halkına özgürlük" yazılı pankart açan grup, "Hepimiz Kürdüz, Yaşasın halkların kardeşliği, Operasyonlar durdurulsun, Askeri yığınak dağıtılsın, Terörle Mücadele Yasası iptal edilsin" yazılı döviz ...
Read more : Taksim'de Hepimiz Kürdüz sloganı | Görüntüleme : 1615 | Yanıtlar : 8 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Baykal: ''Ülkeyi Yönetenler Tehlikeyi Kavrayamadı''

Resim

Baykal: ''Ülkeyi Yönetenler Tehlikeyi Kavrayamadı''

Ankara (AA)- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kuzey Irak'ta ortaya çıkan tablonun Türkiye'nin parçalanmasına yönelik faaliyet içinde olduğunu, ülkeyi yönetenlerin
bu tehlikeyi yeterince kavramadığını öne sürdü.

Kanal B'den canlı yayımlanan ''Cumartesi Tartışmaları'' programında soruları yanıtlayan Baykal, Kıbrıs'ın stratejik öneminin giderek anlaşıldığını ifade etti.Rum yönetiminin eskiden dikkatli davrandığını, anlaşma yapmaya kalkmadığını belirten Baykal, ''Artık ben kimseyi ciddiye almıyorum, otorite benim, yetkimi kullanıyorum diyor. Bu, artık tek çatıyı kurmayacağım demek. Bu, ...
Read more : Baykal: ''Ülkeyi Yönetenler Tehlikeyi Kavrayamadı'' | Görüntüleme : 1113 | Yanıtlar : 3 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Bülent Arınç: "Utanarak izledim"

"Utanarak izledim"

TBMM Başkanı Arınç, AKP’nin son grup toplantısında yaşanan amigolu, sloganlı gösteriyi eleştirdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç nezaket göstererek iki gün önce kendisine yazdığım açık mektup için bizzat telefon etti.

Başkan Arınç AKP Grup Toplantı Salonu’ndaki amigolu, sloganlı gösterinin son derece yakışıksız olduğunu belirterek “Büyük bir üzüntüyle, utanarak izledim, bu olay Meclis’in saygınlığında derin bir yara açmıştır” dedi.

Meclis çatısı altında böyle olayların yaşanmaması için elinden gelen çabayı gösterdiğini söyleyen Bülent ...
Read more : Bülent Arınç: "Utanarak izledim" | Görüntüleme : 1139 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Michael Jackson Müslüman olacak (Video)

Michael Jackson Müslüman olacak

Pop yıldızının Müslüman kardesi Jermaine Jackson, Mekke’den bu konuda birçok kitap getirdiğini belirtti.

Pop yıldızı Michael Jakson, İslam dinine geçerek Müslüman olmayı mı düşünüyor?

Müslüman olan şarkıcı kardeşi Jermain Jackson, aylık yayınlanan "The Muslim News" adlı İngiliz dergisine verdiği demeçte, küçük kardeşinin diniyle çok ilgilendiğini ve bununla ilgili birçok kitap okuduğunu söyledi.

"Michael’in büyük olasılıkla İslam dinine geçeceğini sanıyorum" diyen 52 yaşındaki Jermaine Jackson, Mekke’den Michael’a bu konuda birçok kitap getirdiğini ...
Read more : Michael Jackson Müslüman olacak (Video) | Görüntüleme : 1491 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

MGK'ya şok rapor!

MGK'ya şok rapor!

MGK toplantısında ABD ve NATO’nun PKK'ya nasıl destek sağladığı adım adım anlatıldı

Bugün Gazetesi yazarı Murat Çelik'in köşe yazısı...

Irak'ın kuzeyinde, PKK terör örgütünün kontrolünde parti (Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi/Demokratik İnşa Partisi), vakıf ve dernekler faaliyet gösteriyor.

Bu kuruluşlar bürolarında çalışmalarını yürütürken, PKK'nın 5 bin civarındaki silahlı teröristinin 3 bin 500 kadarı KDP, yani Barzani'nin bölgesinde bulunuyor.

Örgüt Irak'ın kuzeyinde üsler ve köyler kuruyor, eğitim ve atış talimleri yapıyor, silah, patlayıcı, mühimmat ...
Read more : MGK'ya şok rapor! | Görüntüleme : 1138 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

PKK'nın finansörleri serbest!

PKK'nın finansörleri serbest!

Fransa'da yapılan operasyonlarda yakalanan PKK zanlıları tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Fransa'da geçtiğimiz haftalarda yapılan operasyonlar sonucu yakalanan ve tutuklu yargılanmalarına karar verilen PKK zanlıları tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklu yargılanmalarına karar verilen 14 zanlıdan 8'i, çıkarıldıkları istinaf mahkemesinde serbest bırakılırken geri kalanlar da Salı günü mahkeme karşısına çıkacak.

Serbest bırakılanlar arasında Rıza Altun ve Nedim Seven gibi bölücü örgütün Avrupa'daki elebaşılarının da bulunuyor. Fransız avukatlar, William Bourdon, Antoine Comte, Jean-Louis ...
Read more : PKK'nın finansörleri serbest! | Görüntüleme : 1088 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Cin çıkarmada dayaklı ölüm (Video)

Cin çıkarmada dayaklı ölüm

Adana'da Doktor Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören 24 yaşındaki Emrah Kaya, burada hastalara uyuşturucu verilmesi ve dayak atılması görüntülerinin televizyonda ve gazetelerde yer almasından sonra ailesince alınarak, cinci hocaya teslim edildi.

Kaya Ailesi, içinde ’cin’ bulunduğu söylenen zihinsel engelli kızları Emrah'ı, ’hoca’ olarak tanınan 45 yaşındaki Abdullah Yeşiltepe ile bir odaya kapattı. Talihsiz Emrah, 2 gün kaldığı bu odadaki ’cin çıkarma seansında’ yaşımını yitirirken, cinci Abdullah Yeşiltepe ...
Read more : Cin çıkarmada dayaklı ölüm (Video) | Görüntüleme : 1859 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Provakasyon dorukta: Kuran-ı Kerim için suç duyurusu

Kuran-ı Kerim için suç duyurusu

Hazreti Muhammed karikatürleri nedeniyle Müslüman ülkeler tarafından büyük tepki çeken Danimarka'da şimdi de Kuranı Kerim için "şiddeti teşvik" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Danimarka'da Türkçe yayınlanan "Haber" gazetesinin, Politiken gazetesinden aktardığı habere göre, "Danimarka'nın İslamlaştırılmasına Son (Stop İslamisering af Danmark) adlı örgüt, Danimarka polisine Kuranı Kerim hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda, Kur'anı Kerim'in şiddeti öven ve şiddete teşvik eden bölümler içerdiği ve bunun Danimarka anayasasına karşı olduğu iddia edildi.

Dernek ...
Read more : Provakasyon dorukta: Kuran-ı Kerim için suç duyurusu | Görüntüleme : 1310 | Yanıtlar : 7 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Abdullah Gül: 301 Birkaç Hafta İçinde Değişecek

Resim

Abdullah Gül: 301 Birkaç Hafta İçinde Değişecek

Ankara (AA)- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. maddesinin birkaç hafta içinde değiştirilebileceğini söyledi.

Gül, EU Observer internet sitesine verdiği demeçte, 301. maddenin Türkiye'nin reform sürecini etkilediğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kendisinin görüşünün bu maddenin değiştirilmesi gerektiği yönünde olduğunu kaydetti.

TCK'nın iki yıl önce, ifade özgürlüğü konusunda artık sorun yaşanmaması amacıyla bütünüyle değiştirildiğini ifade eden Gül, ifade özgürlüğünün şart ...
Read more : Abdullah Gül: 301 Birkaç Hafta İçinde Değişecek | Görüntüleme : 1072 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

'El Kadı Terörü Finanse Etmiyor'

Resim

'El Kadı Terörü Finanse Etmiyor'

ANKARA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının mahrem bir toplantı olduğunu belirterek, "MGK'da görüşülen birşeyler medyada yayınlanmışsa, bu sızdırma harekatını yapan bir defa ihanet içindedir. Bunu yayınlayan da aynen buna ortaktır" dedi.

Başbakan Erdoğan, Kuzey Iraklı liderlerle görüşeceği yönünde bir açıklaması olmadığını da belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin menfaati neredeyse biz o menfaatin gereklerini yaparız" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, 8. Cidde Ekonomik Forumu'na katılmak üzere bu ...
Read more : 'El Kadı Terörü Finanse Etmiyor' | Görüntüleme : 1054 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147962 ileti • Toplam 45581 başlık • Toplam 24821 üye

x