Zaman: Pzt Haz 17, 2024 11:32

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Erdoğan resti çekti

Erdoğan hodri meydan dedi

Partisinin Merkez Yürütme Kurulu'nu toplayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 4 önemli değişiklikle kameraların karşısına çıktı.

Başbakan'ın yaptığı açıklamanın satırbaşları şöyle;

MAHKEME KARARI; "Başından itibaren anayasal süreçlere saygılı olduğumuzu söylemiştik. Mahkemenin kararına saygılıyız. Ancak kararın verilirken yaşanan sürece özellikle Baykal'ın bu süreçte takındığı tutumu talihsizlikle izledik."

KÖŞK SEÇİMİ: "Cumhurbaşkanlığı süreci devam edecek. AK Parti olarak ivedi olarak halkın karşısına geçilmesini zaruri görüyoruz.
Turlar Perşembe günü devam edecek. Ancak şunu ifade etmek ...
Read more : Erdoğan resti çekti | Görüntüleme : 608 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Haberler

1 Mayıs kutlamalarında Valiliğin ve Polisin tavrı

Olayları televizyondan izledim,gün içinde de trafiğin Arapsaçı olmaya başladığı anda İstanbul dışına çıktım.
Olaylar son derece üzücü.

Valinin tavrını ve polisin uyguladığı şiddeti kesinlikle kınıyorum.Ben Cumhuriyet Mitingi'nin intikamının alınmaya çalışıldığını ve bundan sonra yapılması planlanan mitinglere katılmayı düşünen vatadaşlarımıza gözdağı verildiğini düşünüyorum.

DİSK başkanı sayın Çebi'yi de kınıyorum.Her ne olursa olsun,Taksim'de gösteri yapmak inadı yüzünden bugün yüzlerce kişi tutuklandı.Binlerce kişi dayak yedi.Polisin yaptığı elbette ki yanlış,bana göre hiçbir şekilde savunulamaz.Kendi vatandaşına öldüresiye copla,tüfek dipçiğiyle saldıran ...
Read more : 1 Mayıs kutlamalarında Valiliğin ve Polisin tavrı | Görüntüleme : 3510 | Yanıtlar : 40 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Sezer gider ayak yine Cumhuriyete hizmet etmeye devam ediyor

Sezer'den atamalar!

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na seçilen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili Abdurrahman Yalçınkaya, Yargıtay Büyük Genel Kurulunda yapılan aday belirleme seçiminde, 2. Ceza Dairesi Başkanı Nedim Baran ile aynı oyu alarak ikinci sırayı paylaşmıştı.

Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nda 12 Nisanda yapılan seçimlerde 7 aday yarışmıştı. Bu adaylardan ilk 5 sırada yer alanların isimleri, Cumhurbaşkanı Sezer'e bildirilmişti.

11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker 146, 2. Ceza Dairesi Başkanı Nedim Baran ile Yargıtay Cumhuriyet ...
Read more : Sezer gider ayak yine Cumhuriyete hizmet etmeye devam ediyor | Görüntüleme : 955 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Erken Seçim Tarihini RTE Açıkladı...

ERKEN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

Erdoğan mümkün olan en erken tarihte seçimlerin yapılacağını söyledi.

Erdoğan CHP lideri Baykal'ın Anayasa Mahkemesi kararını etkilemeye çalıştığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tarihini 24 HAZİRAN ya da 1 TEMMUZ olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı ile ilgili turlara devam edilecek... İlk turun sonucuna göre hükümet tavır alacak...

Erdoğan genel seçimleri 4 yıla indirmek istediklerini, cumhurbaşkanlığı seçimini 5+5 olarak değiştirmek istediklerini söyledi...

Habertürk
Read more : Erken Seçim Tarihini RTE Açıkladı... | Görüntüleme : 1078 | Yanıtlar : 6 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Dünyanın en büyük ailesi...

Dünyanın en büyük ailesi...

1923 de bizim.
1453 de.
Şehit kanı da bizim.
Alın teri de.
Mehter de bizim.
Nazım da.
Süleymaniye de bizim.
Ayasofya da.
Türkü de bizim.
Arya da.
Edirne de bizim.
Ardahan da.
Meydan da bizim.
Çankaya da.

Bana göre, mesajı budur...
Tandoğan'ın da.
Çağlayan'ın da.

İstersen bundan sonraki mitingi Haymana Ovası'nda yap...
Yine sığmaz. Yine taşar.

Deniyor ki bazen, "habire eleştiriyorsun, hiç mi iyi bir şey yok bu ülkede?"
Var işte. ...
Read more : Dünyanın en büyük ailesi... | Görüntüleme : 961 | Yanıtlar : 6 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Ağanın marifeti...

Doğu illerindeki bir ağann en büyük zevki, kar üzerine çişiyle imzasını atmakmış. Bu nedenle, kar yağmaya başladığı andan itibaren, köyde hayvanlar dahil hiç kimse sokağa cıkamazmış. Kar biraz kalınlaşınca, ağa sırtına kürkünü giyer ve köy meydanına gelirmiş. Yanında da en yakın adamı, yardımcısı Haso. Ağa sırtını köye doğru döner sonra sorarmış:

-"Ula Haso, ahali bakiy mi?"

Haso cevap verirmiş:

-"Evet agam, hepisi de bir olmiş, pencerelerden bakiir."

Ağa, çişiyle karın üzerine imzasını atarmış; "Abdullah Cizreliogli". ...
Read more : Ağanın marifeti... | Görüntüleme : 1039 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Gülmece

Gül'den flaş açıklama: Cumhurbaşkanını halk seçsin

Gül'den flaş açıklama: Cumhurbaşkanını halk seçsin
TRT'de yayınlanan 'Enine boyuna' adlı programa katılan Cumhurbaşkanı adayı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gül: Anavatan ve DYP, CHP çizgisini tercih etmiştir

Fehmi Koru'nun sunuculupunu yaptığı, TRT 1'de canlı olarak yayınlanan 'Eniye Boyuna' programına katılan Dışişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Anayasa Mahkemesi'nin 'iptal' kararının kendisi için sürpriz olmadığını söyleyen Gül, 2 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde 367 rakamının bulunmaması halinde ...
Read more : Gül'den flaş açıklama: Cumhurbaşkanını halk seçsin | Görüntüleme : 776 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

çiçek:bir an önce seçim

ÇİÇEK: "BİR AN ÖNCE SEÇİM"

Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "Biz seçimlerin öne alınmasına varız. Eğer seçimlerin öne alınması konusunda muhalefet partileri gerekçe bulmayacaklarsa bir an önce seçim yapılmasına varız" dedi.

Çiçek, "Seçimlerin 4 Kasım'da yapılması halinde 25 yaşında olanlar seçimlerde aday olabileceklerdi. Şimdi seçimlerin öne alınması halinde gelecek seçimlere kadar aday olamayacaklar. Destek vermeleri halinde bu konuda düzenleme yapabiliriz" diye konuştu.

show tv haber
Read more : çiçek:bir an önce seçim | Görüntüleme : 735 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

chp'den gp'ye olumlu yanıt

CHP'DEN GP'YE OLUMLU YANIT

Genç Parti (GP) Genel Başkan Yardımcısı EminŞirin'in, CHP ile genel seçimlerde işbirliği yapma önerisine, CHP'denolumlu yanıt geldi.

CHP yöneticileri, yaptıkları açıklamada, CHP Genel Başkanı DenizBaykal'ın, merkez sağ ve solda, liberal partiler de dahil, demokrasiye, Anayasa'ya, Anayasa'nın ve rejimin temel niteliklerine inananlarla işbirliği önerisine paralel bir cevap geldiğini söyledi.

Liberal bir partiden gelen olumlu cevabın değerlendirileceğini ifade eden CHP yöneticileri, iyiniyetli olarak, seçimde bir arada olma arzusunun görüldüğünü belirtti. İki parti arasında ...
Read more : chp'den gp'ye olumlu yanıt | Görüntüleme : 649 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Çankaya Köşkü'ne kim vekalet edecek?

Çankaya Köşkü'ne kim vekalet edecek?
İlk turun iptalinin ardından bir başka tartışma daha gündeme geldi!

Anayasa Mahkemesi’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunun yürürlülüğünü durdurması, beraberinde başka bir tartışmayı da gündeme getirdi.
Cumhurbaşkanı seçim turları tamamlanmadan Meclis’in erken seçim kararı alması halinde, görev süresi 16 Mayıs’ta dolacak olan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in yerine TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın vekalet etmesi gündeme geldi.
Bazı hukukçular Arınç'ın Sezer'in yerine vekalet edeceği görüşünü öne sürerken, bazı hukukçular da yeni Cumhurbaşkanı seçilinceye ...
Read more : Çankaya Köşkü'ne kim vekalet edecek? | Görüntüleme : 1144 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148001 ileti • Toplam 45599 başlık • Toplam 24836 üye

x