'Özür' Kampanyası: Aydın İhaneti Diz Boyu

Aydıncıkların özürlü kampanyasına karşı bir kampanya ve verdiğimiz tepkiler!

İletigönderen bezgin » Çrş Ara 10, 2008 15:27

"Seydibeşir Kuveysna Osmanlı Useray-ı Harbiye Kampı" ve kör edilen 15.000 Mehmetçik

:arrow: http://www.guncelmeydan.com/forum/seydibesir-kuveysna-osmanli-useray-i-harbiye-kampi-vt11738.html

Birinci Dünya Savaşı'nda

İngilizlere,

150 bin askerimiz esir düştü.

Bu askerlerden bir kısmı da Mısır'ın

İskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı'na

Hapsedildi.

Kampın tam adı,

'Seydibeşir Kuveysna Osmani Useray-I Harbiye Kampı' idi.

Bu kampta,

1918'de

Filistin Cephesinde esir düşen 16. Tümen'in 48. Alayı'na bağlı

Osmanlı Askerleri

Tutuluyordu.

12 Haziran 1920'ye kadar

Iki yıl boyunca

Her türlü işkence, eziyet, ağır hakaretler ve aşağılamaya maruz kaldılar.

İnsanlık dışı muamelenin nedeni ise Ermeniler idi…

Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların

Yalan yanlış çevirileri ve

kışkırtmaları nedeniyle,

kampların İngiliz komutanları,

azılı Türk Düşmanı haline

gelmişlerdi.

Savaş bitmişti.

Ancak,

Kamptaki ağır koşullar nedeniyle

ölenler dışındaki askerleri

Teslim etmek,

İngilizlerin işine

Gelmiyordu.

Çünkü,

olası yeni bir savaşta,

Bu askerlerin

Yeniden karşılarına çıkabilecekleri, Ermeniler tarafından,

İngilizlerin beyinlerine işlenmişti.

Çözüm

Toplu katliamdı…

Askerlerimiz,

Mikrop kırma bahanesiyle,

süngü zoruyla

Dezenfekte havuzlarına sokuldu.

Ancak;

Suya normalin çok üzerinde

'krizol' maddesi

katılmıştı..

Mehmetçik,

Suya daha ayağını soktuğunda,

aşırı krizol maddesi nedeniyle haşlanıyordu.

Ancak,

İngiliz Askerleri,

dipçik darbeleri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarına izin vermiyorlardı.

Mehmetçikler,

Bellerine kadar gelen suya başlarını sokmak istemediler.

Ancak,

Bu kez İngilizler havaya

(başlarının üzerine)

ateş etmeye başladı.

Askerlerimiz,

ölmemek için,

çömelerek başlarını suya soktular.

Ancak,

başını Sudan kaldıran artık göremiyordu.

Çünkü gözleri yanmıştı…

Dışarı çıkanların halini gören

sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi

Ve 15 000 (15 bin) askerimiz

kör oldu.

Bu vahşet,

25 Mayıs 1921 tarihinde

TBMM.' de görüşüldü.

Milletvekilleri Faik ve Şeref Beyler

Bir önerge vererek,

Mısır'da esirlerin

Krizol banyosuna sokularak,

15 bin vatan evladının gözlerinin kör edildiğini,

Bunun faili olan

İngiliz doktor,

Garnizon Komutanı ve

Askerlerin

cezalandırılması için,

TBMM' nin teşebbüse geçmesini istediler.

Ancak,

Yeni kurulan devletin bin türlü derdi vardı.

Ağır sorunlarla uğraşan TBMM' de

Bu hesap sorma işi

Unutuldu gitti.

Ama onlar

Unutmuyorlar…

Kendi ihanetlerini bile

soykırım ambalajına sarıp,

dünya kamuoyuna

Sunuyorlar.

En üzücü olanı da

Malum birilerinin,

Bu karalama kampanyalarına

çanak tutması…

ERMELİLER SOYKIRIM YAPILDI DİYE DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR.

BİZİM

TARİHİMİZDEN HABERİMİZ YOK.!!!

Not:

EĞER ŞEHİTLERİMİZE SAYGINIZ VARSA;

3 dakikanızı almaz

Bu yazıyı

arkadaşlarınıza göndermek…

Ancak kendilerinden sonrakileri düşünebilenler,
milletlerini yaşatmak ve ilerletmek haklarına kavuşurlar.
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

ne ozurdilemesi bu....

İletigönderen harko » Çrş Ara 10, 2008 16:05

tarih boyunca hainler olmustur ama icimizde.ama dismizda.. bu aydin gibi gorunen aslinda vatanhaininden baska birsey olmayan satilmis insanlarin son donemde medyayi kullanarak biz turkmilletini cekmeye calistiklari durum cok vahimdir...neyseki turkmilletinin derin sag duyusu gecmiste oldugu gibi yine galip gelerek, bu tur oyunlara pabuc birakmiyacaktir...

ne mutlu turkum diyene................!
Kullanıcı küçük betizi
harko
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen Ram » Cum Ara 12, 2008 15:42

Eğer herkes bir katkıda bulunursa, sağlam bir izlence hazırlamaya çalışacağım. Tarihteki "Türk Soykırımları" hakkında kısa kısa bilgiler ve İngilizceleri gerekiyor. Tabii her biri için de birkaç resim...

Örneğin; Taşnak (Ermeni) Katliâmı, Girit Soykırımı, Kırım Soykırımı, Hocalı Soykırımı, Kanlı Noel (Kıbrıs Soykırımı), Seydibeşir Soykırımı, Doğu Türkistan Soykırımı ve benzerleri...

Evvelâ soykırımlar belirlensin. Sonra bilgiler toplansın ve sonrasında da, her soykırım için resimler araştırılsın.

Tüm bunlar oluşturulduktan sonra, görüntüye destek vereceğini düşündüğümüz genel ağ siteleri ile temas kuracağız. Akabinde ikinci bir izlence de, "özürcü" olarak adı geçen ihanet içindeki aydıncıklar için yaparız.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Çetin Taş » Cum Ara 12, 2008 15:59

Ram kardeşim.Bu konuda seve seve üzerime düşeni yapmaya hazırım.Hatta Ermeni soykırımı konusunda benim bir ön çalışmam bile var sayılır.FACEBOOK'ta İngilizce olarak hazırladığım ARMENIAN GENOCIDE IS THE BIGGEST LIE OF THE HISTORY(ERMENİ SOYKIRIMI TARİHİN EN BÜYÜK YALANIDIR)grubunda hem benim bizzat taratıp eklediğim ve altlarına İngilizce açıklamalar yaptığım 11 adet Ermenilerin gerçekleştirdiği Türk soykırımına ait fotoğraflar var.Ve hem de hatırlarsan 1 ay kadar önce sitemize gelip sitesini tanıtan bir arkadaşımız aracılığı ile bulmuş olduğum 50ye yakın gazete küpürü var ki 1896'dan 1920'ye kadar uzanan süreçte öncesi ve sonrasıyla nasıl bir Türk soykırımının hazırlandığının resmen çok önemli belgeleri bunlar.
Ayrıca sağolsunlar grubumuzun Azeri üyeleri Karabağ'da gerçekletirilen en son Türk soykırımına(Hocalı Katliamı dahil) ait değerli videolar paylaştılar bizimle.Bu videoların da sanırım tasarladığın bu projeye katkısı olur.
Son olarak.Herhangi bir İngilizce çeviri işi varsa mutlaka bu göreve talibim.

Sevgiler kardeşim.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Efe » Pzt Ara 15, 2008 22:01

Aydınların Ermeniler'den özür girişimine emekli büyükelçiler bildiriyle karşılık verdi.

Büyükelçiler yayınladıkları bildiride kampanyayı, 'haksız, yanlış ve ulusal çıkarlara' aykırı olarak nitelendiriyor.

Çok sayıda emekli büyükelçi ve diplomat bir bildiri yayınlayarak 1915 olaylarına ilişkin olarak bir grup aydın tarafından “Ermenilerden Özür Dilenmesi" kampanyasının başlatılmasını eleştirdi.

Bildiriye destek veren 60’a yakın emekli büyükelçi ve diplomat arasında eski Dışişleri Müsteşarlarından Şükrü Elekdağ, Korkmaz Haktanır ve Onur Öymen de bulunuyor.

Bildiride böyle bir kampanyanın, “haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı" olacağını, terör eylemlerinde hayatlarını kaybeden Türklere “ihanet" anlamına geleceğinin kaydedildiği bildiride "Ermeni terönüne kurban gidenler için özür dilenecek mi?" diye soruldu.

“Emekli Büyükelçiler Grubuönca yayınlanan bildiride bu yöndeki kampanyanın başlatılacağı haberleri endişe ile izlendiği belirtilerek böyle bir kampanyanın “haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı" olacağı vurgulandı. Bildiride şöyle denildi:

“Böylesine yanlış ve tek taraflı bir girişim, tarihimize saygısızlık ve terör örgütlerinin Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde yaptıkları ve Cumhuriyet tarihimizde de giriştikleri şiddet eylemlerinde hayatlarını kaybeden insanlarımıza ihanet etmek anlamına gelecektir.

Savaş koşullarında yapılan 1915 Ermeni tehciri acı sonuçlar vermiş ise de, Türk insanının Ermeni isyanları ve terör eylemlerinde uğradığı kayıplar ve acılar Ermenilerinkinden daha az değildir."

“ERMENİ TERÖRÜNE KURBAN GİDENLER İÇİN ÖZÜR DİLENECEK Mİ?"

1973’de tekrar hortlayan terör eylemlerinin sonucunda da aralarında çok sayda diplomat ve kamu görevlisi ile aile yakınlarının can verdiğine dikkat çekildiği bildiride “Özür dileme kampanyası gibi, sakat bir girişime kalkışanlar acaba tarih boyunca Ermeni terörüne kurban giden ve zulüm gören insanlar için de özür dilenmesini düşünmekte midirler?" denildi. Türkiye’nin Ermenistan’a yönelik açılıma da değinilen bildiride şöyle denildi:
“Bugün Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerde bir yumuşama sürecine girilmesi ve iyi komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi isteniyor ise, bunun yolunun, tek taraflı özür dilenmesi gibi tavizlerden değil, öncelikle taraflar arasındaki sınırların ve toprak bütünlüklerinin tanınmasından, ve mutlaka gerekiyor ise, her iki tarafın tarih boyunca çektikleri acıların karşılıklı olarak paylaşılmasından geçtiğinin hatırda tutulmasında yarar görüyoruz. Aksi takdirde, ‘özür dilenmesi’ gibi tek yönlü bir davranış yersiz ve yanlış olacak, tarih gerçeklerine aykırı düşecek ve ulusal çıkarlarımız açısından vahim sonuçlar doğurabilecektir.ö

İnternette özür kampanyası dün başladı

Ermenilerin maruz kaldığı şiddetten bireysel olarak özür dileyen aydınlar kampanyalarını başlattılar.
Ermenilerden bireysel olarak özür dilemek amacıyla çalışmaları yürütülen kampanya, dün internet üzerinden
İm (Kod): Tümünü seç
www.ozurdiliyoruz.com
adresinde başladı. Prof. Ahmet İnsel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar ve Gazeteci Ali Bayramoğlu’nun öncülüğünde başlatılan kampanyanın imza metninde şöyle deniliyor:

"1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felaket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum."

Kampanyayı yürütenler internet erişimi olmayanlara da ulaşarak elden de imza toplayacak. Kampanyaya ilk günde destek veren bazı isimler şöyle: Adnan Ekşigil, Ahmet Çakmak, Ahmet Çiğdem, Ahmet Kuyaş, Ali Nesin, Ali Arif Cangı, Alper Görmüş, Arzu Başaran, Asaf Savaş Akat, Aydın Engin, Aylin Aslım, Ayşe Önal, Barış Pirhasan, Cem Mansur, Deniz Türkali, Derya Alabora, Ergin Cinmen, İbrahim Kaboğlu, Kemal Göktaş

ANKA

Not: Bu aralar bir Ermeni davası aldı başını gidiyor, yok üniversitede bölüm açılması yok Eurovison' Soad grubu derken şimdide özür dileniyor. Koskaca ülkede bunlara uluslararası cevap verebilecek hiç mi kimse yok?

Not 2: Bahsi geçen site Abd sunucularında bulunuyor ve alan isminin kimin adına alındığı ise gizlenmiş.

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 1508

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Ara 15, 2008 22:10

EfE yazdı:Not 2: Bahsi geçen site Abd sunucularında bulunuyor ve alan isminin kimin adına alındığı ise gizlenmiş.

Tipik SoroSpu Cocuklari iste :)
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen patriot100 » Pzt Ara 15, 2008 22:17

düsünsenize eurovision'da down sendromlular türkiye'ye hakaretler yagdiracaklar ve icimizdeki ermeniler sayesinde gectigimiz yillarda oldugu gibi 12 puan alacaklar...saglam tezgah!

bence kuru bir özür olmaz. özür dileyecekler mal varliklarinin bir kismini da özür mahiyetinde ermenilere bagislasinlar. yoksa bostan yere tantana yapmasinlar bu kunduzcuklar...
Kullanıcı küçük betizi
patriot100
Üye
Üye

İletiler: 36

İletigönderen kaye » Pzt Ara 15, 2008 23:51

Çetin ve Ram,
Ne gerekliyse elimizden geldiği kadar yardıma hazırız..
İnternet üzerinde başlatacağınız imza kampanyası için bende yüzlerce imza için söz verebilirim sizlere..

80'li yıllarda; ermenilerin Türkler üzerine yapmış olduğu soykırıma dair bir şarkı bestelenmişti Ergüder Yoldaş tarafından ve Nur Yoldaş seslendirmişti bu şarkıyı, adı "Ya Sabır"..
Ermenilerin yaptığı katliamların kanıtlarının eşliğinde bu şarkıyı paylaşmak istiyorum sizlerle..

Ve asala'nın yaptıklarını kendisine yediremeyerek intihar eden bir ermeni kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımız Artin Penik'in ölmeden önceki son sözleri, kendi ağzından..
Toprağı bol olsun Artin Penik'in..

Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen soydan » Pzt Ara 15, 2008 23:58

slm'lar arkadaslar.
su son zamanlar sizi ve türkiyedeki olanlari izlemekdeyim, acikca icim yaniyor ve cok kötü düsüncelerim geliyor???.
su ana kadar gelmis gecmis bukadar ac gözlü hükümetlerimiz olmustur, amma bu kadari olmamistir. nedense yavas yavas türklüyümden utaniyorum, cünkü halkimizin bukadar acgözlü ve cahil doymaz oldugu icin utaniyorum. kim önüne para atarsa ona tapiyorlar yaziklar olsun. sizin düsüncelerinizi bende paylasiyor ve gözyaslarim ve icimdeki siniri kaldiramiyorum artik. tahrisel ve güc olarak bizi ezecek bir millet veya devlet billem bu dünyada yok, amma bizim basimizdaki ac gözlüler kendine menfatlari cikarina devletimizi soyup ayrimciga kadar gectiler. herkez benim gibi bunun son ermesini isterken simdide bu sacmalik geliyor ve türk milleti özür dilicekmis, vallahi pes artik. siz de kabul etmeseniz bille hepimizin istediyi, atamizin canlanmasini ve bu pisliyin yok etmesini beklerken, bir yandan bu serefsizlere yardim ediyor. ben vatanim ve millteim icin canim feda, amma bu olan hükümet icin bir dilim ekmek bilem bagislamam. senelerdir beri türkiyeye gitmememin sebebide budur, millet sabah aksam paraya tapiyor ve kimden ne koparacagini düsünmekde, bir gün gelipte devletimizi elimizden almis olsalar, haberleri bilem olmaz sonrada, onlara taparlar.
sizden bilmek istediyim niye heppimiz büyük bir imza kampanyasi TSK icin yapmiyoruz, ve bu olan pisliyi atmasini dilemiyoruz, cünkü biz milliyetci bir millet olarak 60-70'li yillar gibi sokaklara cikipda birbirimizi öldürüpde birsey deyistiremeyiz, yada bu serefziler yine yeni bir secimde kazanacak ve dahada güclenecekler, belli. yani yeni partiler billem bunlara karsi cikamaz.
anca bu hükkümet devrilip asil türklüyü ve gücümüzü dünyaya bildirmeliyiz.

aha aaaaaaaaaaaaaaah yaniyorum, bir türlü bu atesi söndüremiyorum.

ne mutlu türküm, ve bu türklüyümü kimse ellimden alamaz.
slm
Kullanıcı küçük betizi
soydan
Üye
Üye

İletiler: 75

İletigönderen Esen zafer » Sal Ara 16, 2008 1:14

Selam arkadaşlar,
Facebook ta ''www.durde.org'' adı altında bir girişimin açtıgı imza kampanyasına katılanları bulabildigim her videoyla bombaladım adeta. Ancak şu bir gerçek ki resmi ideolojiler hep kendilerine uygun tarih yazarlar, insanlar bunu öğrenmiş. resmi ideolojilerle eşleşen veya benzeşen söylemlere inanmaktansa aydın geçinen sözde özgürlükçü, satılmış veya düşünce özürlü yaratıkların duygu sömürüsüne malzeme olmayı seçiyorlar. Olayda karşılıklı katletmelerin olması ve Ermenileri probogandalarının yaygınlıgı ve resmi kurumların basiretsizligi ve hatta devlet içinde ''hıyanet içinde bulunanlar'ın''da destegiyle bu durum işte bu gözlerimizin içine baka baka ihanete dönüşüyor. Yapacagınız çalışmalara ne şekilde katkım olabilir bilemiyorum ama almancadan çeviri gerekirse severek yaparım. Avusturya dan kaynakça varsa peşine düşebilirim. Selam ve sevgiler
Kullanıcı küçük betizi
Esen zafer
Üye
Üye

İletiler: 17

İletigönderen Türk-Kan » Sal Ara 16, 2008 1:53

Ey Soros'un aydınları: Bu cinayetler için de ermeniler adına özür diliyor musunuz!?!?!?

ASALA'nın, içlerinde 34 diplomatın olduğu; 58 Türk, 16'sı yabancı uyruklu
insanın ölümüyle sonuçlanan 200 terörist eylemi

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen kaye » Sal Ara 16, 2008 3:22

Türkan, şimdi izledim son yüklediğin görüntüyü. Başından sonuna kadar saçımı-başımı yoldum, yumruklarımı ve dişlerimi ve öyle sıkmışım ki adeta içiçe geçmişler.
Mikrop mikropluğunu, katil katilliğini, gavur gavurluğunu yapıyor da, kendi içimizden, kendi çocuklarımızın yaptıklarını hiç sindiremiyorum.
Arkadaşlar, yukarıdaki videoyu muhakkak seyredin, öldürülen görevlilerimizin arkadaşları, eşleri, çocukları ne anlatıyorlar bir dinleyin lütfen. Buna rağmen yine de düşmanlığı değil, barışı nasıl da savunuyorlar, nasıl Türk'ün kendine has asaletini taşıyorlar bir görün.
Lanet ediyorum örovizyon yarışmasında 12 puan kazandıranlara, tel'in ediyorum maç bahanesiyle ermeni oyununa alet olanları.. Bu mesele salt Türk-ermeni meselesi değildir, videoyu izlediğinizde göreceksiniz. Yumruklarınızı ve dişlerinizi sıkmanız için illa Türk olmanız gerekmiyor, müslüman olmanız gerekmiyor. İnsan olmak yeterli..
100 sene öncesini zaman mefhumu dolayısıyla birebir yaşayamayan ama asala terörünün katliamlarını yakın zaman olduğu için görerek-bilerek yaşayanlar, hangi akla hizmetle bu kudurmuş köpeklerden özürler diliyorsunuz. Türklüğünüzü-müslümanlığınızı geçiyorum; Sizler insan mısınız bre gafiller!!!
Hocalı katliamı daha dün değilmiydi, Karabağ'da yaşananlara nasıl sessiz kalıyorsunuz, sizler kimi kandırdığınızı zannediyorsunuz, kaç paraya satıldınız, yarın birgün Azrail sizin de yakanıza yapıştığında vicdanınız bu yaptığınız ihanetin altından kalkarak nasıl hesap verecek, kefeninizin cebi var mı sizin ey başkasının kanıyla geçimini sağlayan, memleketini, milletini satan asalak aydınlar!!
Ve bir de neyi merak ediyorum, TRT bu programı hangi dönem yapmış ola!! Bu dönem olmadığı çok, çoook belli zaten..

Yine Karabağlı ve Azeri kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirterek aşağıdaki videoyu paylaşıyorum..

Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen zfrtxt » Sal Ara 16, 2008 9:34

evet imzacilarin kimlikleri ortaya cikmaya basladi , ilginc isimlerde var aralarda buyrun ;

Kampanyaya imza atanlar Özür dileyenler grubunun http://www.ozurdiliyoruz.com adlı web sitesinde başlattıkları kampanyaya destek verenlerden bazıları şunlar

Adalet Ağaoğlu Bejan Matur Ertuğrul Kürkçü İbrahim Betil Mustafa Suphi Erden Şenol Karakaş
Adnan Ekşigil Berat Günçıkan Esra Mungan İbrahim Kaboğlu Mustafa Yasacan Şerafettin Elçi
Ahmet Çakmak Betül Tanbay Evin Doğu İhsan Dağı Naci Kutlay Şeyhmus Diken
Ahmet Çiğdem Bilge Contepe F.Levent Şensever İpek Çalışlar Nail Satlıgan Sezgin Tanrıkulu
Ahmet Evin Bülent Atamer Faruk Bildirici Işıl Kasapoğlu Necmiye Alpay Şirin Tekeli
Ahmet İnsel Bülent Aydın Fatma Tülin Julide Kural Nedim Gürsel Suavi Aydın
Ahmet İsvan Burhan Şenatalar Fazıl Hüsnü Erdem Kemal Gökhan Gürses Neşe Düzel Şükrü Erbaş
Ahmet Kuyaş Canan Tolon Fehim Caculi Kemal Göktaş Nil Mutluer Süleyman Göncü
Akif Kurtuluş Celal Başlangıç Ferda Balancar Kezban Hatemi Nilgün Toker Tahsin Yeşildere
Aksu Bora Cem Mansur Ferda Keskin Koray Çalışkan Nilüfer Göle Tanıl Bora
Alaz Kuseyri Cem Özdemir Ferhat Kentel Koray Düzgören Nurhan Yentürk Tarhan Erdem
Ali Arif Cangı Cemil Koçak Fethiye Çetin Korhan Gümüş Ömer Faruk Gergerlioğlu Tarık Ziya Ekinci
Ali Bayramoğlu Cengiz Aktar Fikret Adanır Lale Mansur Ömer Laçiner Temel İskit
Ali Nesin Cengiz Alğan Fikret Başkaya Levent Yılmaz Ömer Madra Tuna Kiremitçi
Alper Görmüş Cengiz Çandar Fikret Toksöz Leyla İpekçi Oral Çalışlar Ümit Fırat
Arzu Başaran Cezmi Ersöz Filiz Ali Leyla Neyzi Orhan Koçak Ümit Güney
Asaf Savaş Akat Çiğdem Mater Filiz Koçali Mahir Günşiray Orhan Miroğlu Ümit Kardaş
Aslı Erdoğan Coşkun Aral Füsun Üstel Mahmut Temizyürek Orhan Silier Ümit Kıvanç
Atila Eralp Deniz Türkali Gencay Gürsoy Mebuse Tekay Osman Köker Ümit Şahin
Atilla Yayla Derya Alabora Gila Benmayor Mehmet Demir Osman Murat Ülke Umut Özkırımlı
Attila Tuygan Dilek Kurban Gönül Dinçer Mehmet Güleryüz Oya Aydın Ünal Ünsal
Aydan Baktır Doğan Özgüden Gülçin Santırcıoğlu Mehmet Soylu Oya Baydar Vedat Yıldırım
Aydın Cıngı Doğan Tarkan Güllü Aybar Mehmet Ural Özlem Dalkıran Yahya Madra
Ayhan Aktar Ebru Erkekli Gülseren Onanç Melek Göregenli Perihan Mağden Yalçın Ergündoğan
Ayhan Bilgen Ece Temelkuran Günay Göksu Özdoğan Mesut Saganda Pınar Selek Yaman Yıldız
Ayla Gürsoy Edhem Eldem Gürhan Ertür Mine Kırıkkanat Piyale Madra Yasemin Çongar
Aylin Aslım Emine Algan Habib Bektaş Mithat Sancar Ragıp Duran Yasemin Göksu
Ayşe Batumlu Emine Uşaklıgil Hadi Uluengin Mücteba Kılıç Rasim Ozan Kütahyalı Yavuz Bingöl
Ayşe Berktay Emrullah Beytar Hakan Tahmaz Muharrem Erbey Roni Margulies Yavuz Önen
Ayşe Buğra Enis Batur Haldun Dostoğlu Muhsin Kızılkaya Şahin Alpay Yeliz Kızılarslan
Ayşe Erzan Eren Keskin Hale Tenger Murat Belge Şanar Yurdatapan Yıldıray Oğur
Ayşe Gözen Ergin Cinmen Halil Berktay Murat Çelikkan Şebnem K.Fincancı Yıldız Önen
Ayşe Kadıoğlu Ergün Eşsizoğlu Hasan Cemal Murat Morova Şebnem Sönmez Yücel Sayman
Ayşe Önal Erkan Goloğlu Hidayet Şefkatli Tuksal Murat Necip Arman Şehbal Şenyurt Yusuf Alataş
Aziz Gökdemir Erkan Şen Hüsamettin Onanç Murat Paker Selim Deringil Zeynep Tanbay
Barış Pirhasan Erol Katırcıoğlu Hüseyin Hatemi Murathan Mungan Semih Kaplanoğlu Zozan Özgökçe
Baskın Oran Ersin Salman Hüsnü Öndül Mustafa Arslantunalı Semra Somersan

İm (Kod): Tümünü seç
http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=siyaset&ArticleID=1028620&Date=16.12.2008&b=OZUR%20TARTISMASI&ver=71
Kullanıcı küçük betizi
zfrtxt
Üye
Üye

İletiler: 106

İletigönderen luzismud » Çrş Ara 17, 2008 9:57

Konuya 1 soru ile baslayacagim...

Ben bir süre önce Ovane Kacaznuni'nin (ki kendisi Ermenistanin ilk basbakanidir) parti kongresindeki konusmalarla ilgili bölük pörcük birseyle okudum. Bu konu niye gümdeme oturmaz? OTURTULMAZ???

Bu gün ne oldugu belirsiz bir iki aydin müsfettesi ve arkasindan kosan bir kac aptalin özür dilemesini konusuyoruz. Ama o gün yani 1923'teki parti kongresinde bu ermenistan basbakani tarafindan yapilmis... Ama ne olmus bu konusmalar TOPLATILMIS... Taaki birileri(Mehmet Perincek) Rus arsivlerinden bulup cikarana kadar... Bu kitabi bulundugumuz her ortamda yayginlastirmaliyiz...

Ikinci konu ise sadece bir dost sohbetinden alinti. bir Kürt arkadasim var. Ve hatta calistigim isyerinde bir de ermeni arkadasim vardi. Dogrusunu söylemek gerekirse is yerinde en iyi anlastigim kisi de oydu ama simdi gitti. Herneyse konu bu degil... Kürt arkadasim bana acikca söyledi... "Ermenileri biz kestik" diye. Dedesi falan anlatirmis... Ben onun yalancisiyim...
Kullanıcı küçük betizi
luzismud
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 170

İletigönderen creative » Çrş Ara 17, 2008 10:10

Sen benim dedemi, ninemi, abimi, ablamı ambara doldur daha sonra ateş vererek yak, anne karnındaki doğmamış bebeği öldür, halkı asitli sulara sokarak gözlerini kör et ve daha neler neler.... daha sonrada BEN SENDEN özür dileyeceğim....Yok öyle ! :evil:
Şimdi bunlardan birisini öldürüncede kötü sen oluyorsun.
Atasını Tanımayan İt Peşinde Gezer!
İsminin başında aydın lafı geçenler bu yapılanları görmüyor mu acaba yoksa görmek istemeyip birilerinden aldığı emirlerlemi hareket ediyorlar ?

Ermenilerden Özür bekleyenler :(tabi bir ermeninin özür dilemeside ayrı bir konu ama sırf o aydınlara inat ismimi yazdım.)

http://www.ozurbekliyorum.com
TERÖRÜN BEYNİ BARZANİ
YÖNETİMİ KANDİL
DESTEKÇİSİ BÖLÜCÜLER
MİHMANDARI AKP'DİR
Kullanıcı küçük betizi
creative
Üye
Üye

İletiler: 855

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Özürlü Kampanya ve Tepkiler!

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x