'Özür' Kampanyası: Aydın İhaneti Diz Boyu

Aydıncıkların özürlü kampanyasına karşı bir kampanya ve verdiğimiz tepkiler!

Re: 'Özür' Kampanyası: Aydın İhaneti Diz Boyu

İletigönderen saba » Cum Nis 30, 2010 13:11

Ermeni Soykirimi Iddalari ve Daha Organize Türk Lobisi

Türkiye´de baslatilan özür kampanyalarinin, bu haksizlik karsisinda Türk devletinin elini zayiflatmak icin nasil kullanildigina dair bir örnek:

Almanya´nin devlet televizyonu ARD adi AGATH olan, tamamiyla tek tarafli bir belgesel hazirlayip, gösterdi. Burda bulunan Türk dernekleri bu konuyla ilgili itirazlarda ve basin aciklamalarinda bulundu ve bulunuyor. ARD Televizyonun savunmasi ise bu konunun uluslar arasi camiyada tarihi, yasal ve politik boyutlarinin tartisildigi ve en önemlisi bu itirazlara ragmen Türkiye´de bile bir kesimin bu soykirim icin özür mitingleri ve kampanyalari yaparak bu gercegi kabul ettigi oldu.

Bu kampanyalari kendi adamlarina baslatip, kendi ellerini güclendiriyorlar. AB´de bu soykirim yalanlari ders kitaplarina giriyor. Tarafli gazeteler düzenli olarak bu iddalari insanlara dayatiyor, beyin yikamasi yapiyor. Bu duruma karsi Türk konsoloslugunun tepkileri ve basin aciklamalari elime ulasmadi. Yurt disinda yasayan ve bu haksizliga gönlü el vermeyen bir cok insanimiz, kaynaklar ve belgeler arastiriyor, bildiriler yayinlayip, protesto ediyor. Bu durum Almanya´daki basinda yayinlanmiyor, Türkiye´de habersiz kaliniyor. Bu insanlarin ve derneklerin daha organize calismasi saglanmasi gerektigini ve yurt disindaki Türk dernekleri ve Atatürkcü düsünme derneklerinin yeni kaynaklar ve belgeler ulastirilmasi gerektigini, bu kaynaklarin basilip duyurulmasi icin yurt disinda da organize olunmasi ve buralardaki calismalarinda Türkiye´de duyurulmasi ve desteklenmesi gerekmektedir. Bu guruplarin ve Türkiye’deki arastirmacilarin iletisimi saglanmali. Lakin T.C. devletin yetkilileri ve faliyetleri bu millete yapilan haksizliga yetersiz kalmaktadir.

Ermeni soykirim iddalari ile, Türk milletine ve dünya milletlerine dayatilmak istenen yalanci tarihin bir baslangici olmasina engel olunmali. Türk lobisi, bir Ermeni yada Yahudi lobisi kadar güclü olmayi basarmak zorundaki, Türkiye´de faliyet gösteren hainlerle icerde ve disarda mücadelede mümkün olsun, cünki bu hainler disarda beslenip, yetistiriliyor. Bu ülkelerin parlamentolari, universiteleri ve yurt disinda tarafli yayin yapan basin, daha kuvvetli tepki vermenin yollari aranmali ve belgelerle bombardiman edilmeli. Bu dayatma Türkiye’ye kabul ettirilirse, arkasindan daha bircok yalan iddalarin dayatilmasi cok kolaylasacaktir. Bu idda Türk milletine acilmis, topsuz, tüfeksiz bir savastir ve bu milletin Anadolu´da veya Avrupa topraklarinda yasamaya hakki olmayan barbar bir millet oldugu mentalitesinin bir savasidir vede vatan dedigimiz topraklarda hak mücadelesinin devamidir.
Kullanıcı küçük betizi
saba
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı
 
İletiler: 36
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 0:07

Önceki

Şu dizine dön: Özürlü Kampanya ve Tepkiler!

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x