Pakize Ana'nın gücünü anlayamadınız! / Arslan BULUT

Pakize Ana'nın gücünü anlayamadınız! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Tem 06, 2019 12:45

Pakize Ana'nın gücünü anlayamadınız!

Şehit anası Pakize Ana'ya "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla dava açıldı. Pakize Ana, 5 Aralık 2017'de Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması'na davet edilmiş ve burada 12 dakikalık bir konuşma yapmıştı. Dava o konuşmadan dolayı açıldı.

Bu dava, Pakize Ana'yı milletin gönlünden beynine taşır. Pakize Ana'nın o konuşmasını, bu yazının yazıldığı gün ve saate kadar 31 bin 191 kişi görüntülemiş durumdaydı… Şimdi bu dava dolayısıyla, milyonlarca insan Pakize Ana'nın ne dediğini merak edecek ve o konuşmayı dinleyecek. Konuşmanın yayınlanmasına devlet gücüyle engel olunursa, bu defa sosyal medyada yayılacak.

Sonuç ne olacak? Pakize Ana gibi diğer şehit anaları da konuşmaya başlayacak! O zaman ne olur tahmin edebiliyor musunuz?

* * *

Pakize Ana, içten gelen duygularla ama şehit anası yüreği ile çıplak gerçekleri haykırıyor o konuşmasında. Dinleyip de etkilenmemek mümkün değil.

Pakize Ana, bir ayakkabı kutusu ile kürsüden sesleniyor. "Bakın" diyor "Bu bir ayakkabı kutusudur. Benim oğlumun ayakkabı kutusu…"

Pakize Ana, sonra o ayakkabı kutusunun içinde bir çift yıpranmış spor ayakkabı çıkarıyor ve altını gösteriyor. Bu arada şehit oğlu komando astsubay kıdemli çavuş Namık Ayhan Akbaba'ya ait ayakkabıları öpüyor… "Bu benim oğlumun ayakkabısı.  Bakın altı çürümüş ama benim yüreğim kale gibidir. AKP'lilere sesleniyorum. Siz o kutuları niye saklıyorsunuz? Kutu deyince kızıyorsunuz. Siz kutulara para sakladınız…" diyor…

Şehit oğlunun ilkokulda okuma bayramında giydiği beyaz kısa pantolonu gösteriyor. Ardından şehit olduğunda giydiği bordo beresini… Sonra "Ben gerçekleri söylüyorum" diyor:

''Ben anayım, ben Cumhuriyet kadınıyım, ben şehit anasıyım, ben Atatürk'ün izinden giden anayım, her şeyi elinize aldığınızı sanıyorsunuz değil mi? bu analar ölmeden Cumhuriyeti yıkamayacaksınız.

FETÖ'cü kimdir? AKP değil mi? Orduya FETÖ'cü soktunuz, emniyete dine, eğitime, milletin içine FETÖ'cü soktunuz. Ayıkla ayıkla bitmez kardeşim. Peygamber ocağını dağıttınız siz. FETÖ'yü siyasetten temizlemedikçe hiçbir yere varamazsınız."


* * *

Bir şehit anasına hakaret iddiası ile dava açılamaz mı? Yasal olarak açılabilir elbette. Bir şehit kardeşi, cenazede yaptığı konuşmadan dolayı ordudan atılabiliyorsa şehit anasına da dava açılabilir!

Yalnız o dava, yargının konusu olmaktan çıkar, milletin konusu olur. Hatta dava, Pakiza Ana'nın değil milletin davası haline gelir. 

Zaten, onu kadın buluşmasına davet eden Veli Ağbaba da "Pakize Akbaba, şehit annelerinin sesidir. Tüm gerçekleri bir şehit annesinin cesaretiyle, onuruyla haykırarak dile getirmiştir. İşte bu konuşma yüzünden kendisine dava açıldı. Bu dava sadece ona değil tüm şehit ailelerine açılmıştır." diyor.

15 Temmuz'da kaybettiğimiz Erol Olçok'un eşi ve Abbdullah Tayyip'in annesi Nihal Olçok, "Peki biz kime dava açacağız?" diye soruyor.

* * *

Tayyip Bey, siyasi hayatının sonuna doğru, hata üzerine hata yapıyor. Bir şehit anasına dava açmak, siyaset adamını, milletin gönlünden de beyninde de düşürür.

Terör örgütü başının devletin sağladığı imkanlarla seçim mesajı verdiği ve 74 kişinin katili olan kardeşinin de devletin televizyonunda konuşabildiği bir ülkede şehit anası konuşmayacak da kim konuşacak?

Pakize Ana'nın gücünü anladığınızda çok geç olabilir…

Arslan BULUT, 6 Temmuz 2019
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Pakize Ana'nın gücünü anlayamadınız! / Arslan BULUT

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Tem 06, 2019 17:22

Tebrikler sevgili Arslan BULUT. Sağol varol. Bu kara yaslı, cesur, ulu ve kutsal PAKİZE ANA'ya uzanan ve uzanmaya yeltenen tüm özel ve tüzel, açık ve gizli ellere ve dillere ebedi LANET ve sonsuz NEFRET.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1103
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x