SAVCI ÖZ'E AÇIK SORU VE AÇIK CEVABIMDIR!

Emekli Jandarma Albay - Yazar

İletigönderen avrasya » Pzr Nis 12, 2009 12:04

Ertuğrul Özkök'ünden , Uğur Dündar'ına..........

Savcıya Sitemler !!

"Bizim adımız iddianamede niye geçiyor ? bizim alakamız yoktur" diye ..

Ve Dava sulandırılıyor !! şikayeti ..

Sanki kendi isimleri geçmeyince Dava kuru !Ve de , sanki hukuğa uygun !!

Kurunun yanında yaş olarak mı görüyorlar kendilerini ?

Bu hafta Aydınlık dergisinde Doğu Perinçek 'in yazısı, bu Sitemkarlara ...

"69 duk 9 Kaldık"

Doğu Perinçek ve arkadaşları, Nusret Senem, Ferit İlsever, Sehan Bolluk, Adnan Akfırat, Emcet Olcaytu, Hikmet Çiçek, Hayati Özcan , bir de, daha dün İşçi Partisine üye olan Kıbrıs Gazisi Muzaffer Tekin..

Onların Ergenekonla ne ilgisi var? Sayın Sarızeybek ..

:shock:
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletiler: 279

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Nis 12, 2009 13:43

Avrasya arkadaş.Zaten Sarızeybek komutanımız gibi komutanlarımızın en büyük hataları,mızrağın ucu kendilerine değmediği zaman ses çıkarmamalarındandır.Bu kadar silah arkadaşları yargılanıyor pek çoğumuzun inanamayacağı suçlamalarla.Bunlara Rauf Denktaş'ın gösterdiği tepkinin yarısını,yarısından vaz geçtim onda birini göstermeyip sonra kendi adları da bu iddianameye bulaştırılınca seslerini yükselten Dündar,Özkök ve benzerlerinden bir farkı kalmıyor Sarızeybek komutanımızın.Oysa ki kendisi gibi emekli subayları birşekilde örgütleyip ya da bir araya getirip bu iddianame ile ilgili görüşlerini duyurmaları gerekirdi.Bu elbette ki TSK'nin resmi görüşü olmayacaktı ama en azından halk düne kadar TSK üyesi olan subayların görüşlerinden haberdar olacaktı.

Hee,tabi Ergenekon İddianamesi'nin içeriğini Sarızeybek komutanım ve benzer durumdaki arkadaşları destekliyorlarsa ya da bir noktaya kadar kabul ediyorlarsa o zaman başka?!
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Ram » Pzr Nis 12, 2009 14:06

Ben bu görüşlerinize katılmıyorum. Öz-kek ile, Uğur Dündar ile albayın tavrı aynı değildir, bunlarla karşılaştırılması dahi anlamsızdır. SARIZEYBEK başlarından beri bu davada adı geçenlerdendir. Ayrıca tavrı da bellidir. Hukuk ihlâllerine sesini fazlasıyla yükseltmiştir, davanın aslında siyasî amaçlarını olduğunu da dile getirip bunları sıralamıştır ve bundan da ötesi "İhaneti Gördüm" demiş birisidir. Ulusal Kanal'da, Avrasya'da defalarca izlencelere katılıp görüşlerini açık ve kesin bir şekilde dile getirmiş, buna rağmen üslûbunu bozmamıştır.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Nis 12, 2009 14:10

avrasya, Çetin, arkadaslar; Türkler balik hafizalidir sözüne ne denli hizmet ettiginizin farkinda misiniz?

Sayin SARIZEYBEK, Savci ÖZ'den TSK aleyhine ifadeye zorladigindan dolayi ilk Temmuz 2008'de sikayetci olmustur. Sayin SARIZEYBEK'in, Ergenekon Tertibi hakkinda, sadece bizim forumda onca konusmalari, isyanlari varken, nasil kendisine "ucu kendisine dokundugu zaman tepki verdi" gibi bir ithamda bulunuyorsunuz, anlamak mümkün degil!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen avrasya » Pzr Nis 12, 2009 18:23

Türk-Kan yazdı:avrasya, Çetin, arkadaslar; Türkler balik hafizalidir sözüne ne denli hizmet ettiginizin farkinda misiniz?

Sayin SARIZEYBEK, Savci ÖZden TSK aleyhine ifadeye zorladigindan dolayi ilk Temmuz 2008de sikayetci olmustur. Sayin SARIZEYBEKin, Ergenekon Tertibi hakkinda, sadece bizim forumda onca konusmalari, isyanlari varken, nasil kendisine "ucu kendisine dokundugu zaman tepki verdi" gibi bir ithamda bulunuyorsunuz, anlamak mümkün degil!

Sevgili Türk-Kan ,

Balık hafızamız olsaydı herhalde burada yorum yapmazdık . Savcı Özün, TSK aleyhine ifade vermesi için Sayın Sarızeybeke yaptığı baskıya, Sayın Sarızeybekin direnmesi elbette takdir edilir..

Ama , Sayın Sarızeybek Albayın, Savcıya bu açık mektubunun bir anlamı var mıdır ?

Sayın Sarızeybek, Kimlerin suçlandığını , Tertibin merkezinin ve tertipçilerin asıl hedefinin ne olduğunu bilmiyor mu?

Tertibin asıl hedefinin İşçi Partisi ve TSK olduğunu tertipçiler ve tertibe araç olanlar bile açıkça ifade ederken ,

Sayın Sarızeybekin , iddianamede adıın geçmesine şaşmaması gerekir.

Uğur Dündar , Ertuğrul Özkök vs. ler, Susurluk kırıntıları mafiacılar Davanın özü değil, sosu , maskesidir...

Bugün Bu davada ismi geçenlerin, Nerede , Nasıl durduğu da açık ve net şekilde görülmektedir.

Gazeteciler, komutanlarına Emekli General Veli Küçükü soruyorlar .

Hayret ! Kimse Tanımıyor!!!

Veli Küçük'ü generalliğe , Doğu Perinçek mi terfi ettirdi?

...

Erdal Sarızeybek yazdı:
ŞİMDİ, KAMUOYUNA NEDEN BİZİM İSMİMİZİ BU İDDİANAMEYE GEÇTİĞİNİZİ AÇIKLAYIN, BU M. ALİ DENİLEN ADAMIN İFADESİNE SARIZEYBEK İSMİNİN NEDEN YAZILDIĞINI AÇIKLAYIN, AKSİ HALDE NE İDDİANAMEYE NE DE SİZE KAMUOYU GÜVENMEYECEKTİR! 25.03.2009

SAYGILARIMLA

ERDAL SARIZEYBEK

Sayın Sarızeybekin ismi iddianamede olmasa ne olur?

Yani "AKSİ HALDE " bu durum, iddianameye ve Savcıya güveni sağlar mı? Sağlamaya Yeterli mi?

NOT ;Doğu Perinçek 'in bu haftaki Aydınlık dergisindeki yazısını herkesin okumasını öneririm
(Aydınlık 12 Nisan -2009 sayı 1134)
...
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Nis 12, 2009 20:52

Sevgili Ram ve Türkan.Balık hafızalı değilim,zaten Avrasya kardeşim tam da benim kafamdakileri söylemiş.

Ayrıca Erdal Sarızeybek ya da başka bir emekli komutanımız çıkıp deseler ki,''Kardeşim Doğu Perinçek ve arkadaşları yıllardır Türkiye Cumhuriyeti için nice fedakarlıklar yapmışlardır,içeride ve dışarıda şerefsizlere karşı her türlü mücadeleyi yapmışlardır,bu iddianamede de ağırlıklı olarak onların suçlanması ve yargılanması zaten başlı başına saçmalıktır'' veya ''anlamlıdır''şeklinde bir açıklama neden yapmazlar?Neden Doğu Perinçek'in adını anmaktan korkarlar?Oysa ki Doğu Perinçek her zaman,her yerde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne toz kondurmaz ve bizzat kendi partisi içinde bile bu tavrı yüzünden zaman zaman''sayın Perinçek,neticede darbeleri yapan hep bu TSK,bizleri içerilerde süründüren hep bu TSK ama hep siz TSK diyorsunuz''diyerek tatlı-sert eleştirilmiştir.

Neyse,söylemek istediklerim sanırım açık,Avrasya'nın dediklerini aynen kastediyorum ve katılıyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Nis 12, 2009 21:36

Olmadiginizi bildigim icin özellikle saskinim. En basindan beri, Ergenekon Tertibi hakkinda görüslerini aciklayan Erdal Sarizeybek ile digerlerini ayni kefeye koydunuz ya :| Tekrar olacak ama, Ulusal Kanal ve Avrasya TV'de nice konusmasi vardir yasanan hukuksuzlukla ilgili. Her neyse, farkli düsünüyoruz neticede.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Ram » Pzt Nis 13, 2009 4:16

Şimdi öyle tertibin asıl amacı İP ve TSK değil. İP zaten başlıbaşına ana hedef olmak için Türkiye çapında yetkin bir parti, yeterli bir güç değil. Asıl amaç, (ortak payda yurtseverlik olduğundan) yurtseverleri aşamalı olarak yavaş yavaş etkisizleştirmektir. Araya serpiştirilen kımıl veyahut vatan zararlılarını es geçiyorum.

Çetin Taş yazdı:Ayrıca Erdal Sarızeybek ya da başka bir emekli komutanımız çıkıp deseler ki,

Bu şekilde bir ifadeyi kabûl etmiyorum. Birincisi, asker (emekli ya da değil) siyâsi görüş bildirmemeyi tercih etmeli, genel konuşmalıdır. Eğer partiliyse konuşabilir, bu ayrı meseledir. İkincisi, SARIZEYBEK herhangi bir komutan ya da emekli komutanla kıyaslanamaz. Bir defa, en başta duruşu, takındığı tavır onu birçoğundan ayırıyor. Bunun dışında, Albay zaten PERİNÇEK'in ve arkadaşlarının da, tıpkı diğerleri gibi haksız yargılandıklarını, hukuka aykırı tutulduklarını biliyor, dile getiriyor. Yazıda ÖZBEK de çok dile getirilmemiş; "Albay ÖZBEK'ten şüphelendi mi¿?" ya da "Albay korktu mu¿?" diyeceğiz¿?

Neden Doğu Perinçek'in adını anmaktan korkarlar?

Bunu SARIZEYBEK için yazmışsan eğer belirteyim; Ulusal Kanal'a çıkıp konuştuğu, zaman zaman Doğu Perinçek ismini kullandığı ortadadır. Neden korksun ki¿?

Oysa ki Doğu Perinçek her zaman,her yerde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne toz kondurmaz ve bizzat kendi partisi içinde bile bu tavrı yüzünden zaman zaman''sayın Perinçek,neticede darbeleri yapan hep bu TSK,bizleri içerilerde süründüren hep bu TSK ama hep siz TSK diyorsunuz''diyerek tatlı-sert eleştirilmiştir.

Birleşik Devletler yanlılarına, 'Türk'ü çıkarılmış 'silâhlı kuvvetler' dersek, TSK pek yerilemez zaten, yerilse yerilse SK yerilir. Bunun dışında Albay ancak manevî yönden TSK'yı temsil edebilir, muvazzaf değildir. Yine Albay için yazdıysan diye belirtiyorum Çetin.

Şu söylediklerinizi PERİNÇEK'e söyleseniz bence güler. Fatma Sibel YÜKSEK duruşunu abartmayalım. Albayın yazdığı ortada, konuştuğu ortada... SARIZEYBEK, namuslu-dürüst-sözünün eri-bildiğini saklamayıp söyleyen/sözünü esirgemeyen-çekinmeyen-yurtsever-başına bir şey gelmesinden korkmayan-memleket için endişe eden-memleket için uğraşan/yazan/konuşan bir emekli komutandır. Şu söylediklerim ne bir meziyettir, ne de benim bir övgümdür. Bunlar, benim saptadığım ve bir Türk'te olması gerekenlerdir zaten...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen avrasya » Pzt Nis 13, 2009 18:41

Çetin Taş arkadaş,

Emeki general Osman Özbek , Doğu Perinçek için şöyle demiştir.;
"Bugün Silivride olan Doğu Perinçek, gitti orada kahramanca bunu söyledi.
Biz de Onun heykelini dikeceğimiz yerde, koyduk Silivriye. Ama oradan çıkacak, heykeli dikilecektir Doğu Perinçekin.
Ben Doğu Perinçekin propagandasını yapmıyorum, bir vatanseveri anlatıyorum."
Osman Özbekin bu sözleri anlamlıdır yerindedir.

Ancak, bugün, bundan daha önemlisi,
TSK , emeklisiyle muazzafıyla, Gazilerine, kahramanlarına sahip çıkmalıdır.. Gaziler , kahramanlar İntihar edecek duruma gelmemelidir...
Cenazesinde değil, Sağlığında sahip çıkmalıdır..
Kahramanları intihar eden bir ordu , bir Millet , felakete gider..

Milleti kurtaracak olan yine Milletin azmi ve kararı olacaktır.

...

Ram arkadaş,

Tertibin hedefinde , ÖN CEPHESİNDE olan İşçi Partisi ve TSK leridir ..

Amaç İşçi partisini yok etmek , TSK nın direncini kırmaktır..

Ancak , ne İşçi partisinin fikirlerini yok edebilirler, Ne TSK yı, Milletimizi yok etmedikçe ...

Ordumuz, üzerinde yürütülen psikolojik harple yıpratılmakta, emperyalizm ve işbirlikçileri tarafından tamamen ABD rotasında güdülmek istenmektedir.

Ve Topyekün Mustafa Kemalin Cumhuriyetine sahip çıkan Devrimciler, yani Ulusalcılar, Vatanseverler , Yani Emperyalizme karşı direnen tüm güçler bu ergenekon tertibinin içine alınarak, susturulmak , sindirilmek için gözaltı ve tutuklamalarla adeta esir alınmakta ,

Millet dalga dalga tertiplerle korkutulmak istenmektedir..

Milleti kurtaracak olan Yine Milletin azmi ve kararı olacaktır..

Milletleri kurtuluşa, başarıya götüren büyük fikirler büyük ideallerdir..

Mustafa Kemal de başlangıçta tek başınaydı.. Arkadaşları ise bir avuçtu...

Ama doğru önderlikle , doğru fikirlerle Bir Milleti başarıya ulaştırdı..

Bildiğiniz gib, Tarihi yazan Öncüler başlangıçta hep azınlıktadır..

Ama Milleti birleştirenler de onlar olmuşlardır..

Saygılarımla
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzt Nis 13, 2009 19:57

Komutanim SARIZEYBEK
Sizde iyi bilirsinizki bu yasamakta oldugumuz sözde Ergenekon davasi
cok büyük bir savas.
Vatanimizin birligi vede bütünlügü icin sizin gibi insanlarin daima arkasindayiz.
Beni üzen tek konu bu kadar yasanan olaylarda TSK'nin sessiz kalmasi.
Bu soruyu kendime hep sordum vede soracagim.
Sizi cok seven ATATÜRK'cü TÜRK MILLIYETCILERI.
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletiler: 570

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Nis 13, 2009 22:32

Havanda su dövmenin manası yok sevgili Ram,Türkan,Avrasya ve diğer arkadaşlarım.
Söylediklerim açık,sizin de söyledikleriniz açık.

Askerin siyasi görüş belirtmemesi gerekliliği nereden icap ediyor?Asker insan değil mi?Asker siyasetin içinde değil mi?Ülke çıkarlarını gözetirken asker siyasetin dışında kalabilir mi?İmkanı var mı böyle bir şeyin?Hele hele bir de emekli olmuş bir askerden söz ediyoruz.İcabında siyasete de atılacak,siyasi görüşünü de belirtecek.Bu toplumun halletmesi gereken yanlış algılamalardan biri de askeri insan üstü bir varlık gibi görmektir.Askerin üzerinde taşıdığı üniformadan başka senden,benden,bizden bir farkı yoktur.Onun da şereflisi vardır,Atatürkçüsü,bağımsızlıkçısı,adam gibi adamı vardır ve onun da içinden kaypak,yavşak,satılmış çıkabilir.Tıpkı tüm diğer kurum ve kuruluşlar gibi.
İşte tam da bu yüzden benim de sizler gibi sevdiğim saydığım emekli bazı subaylarımızın,generallerimizin ortadan konuşmaktan vazgeçmeleri gerekir.En son Avrasya'nın alıntıladığı gibi Osman Özbek komutanımızın netliğinde olmalıdır.''Ben şimdi Perinçek ve arkadaşlarını savundum,aman beni Perinçek'i sevmeyenler yanlış anlamasınlar.''kaygısı ile hareket etmemelidir.
Ben genellemeler yapıyorum.Erdal Sarızeybek'in istisnai bir kaç konuşması değildir benim kastettiğim.Ulusal Kanal'a çıkıp Perinçek ile ilgili savunan sözler söylemiş olabilir Sarızeybek.Ama aynı Sarızeybek (ne yazık ki)daha çok kişi tarafından izlenen SHOW TV'de,ATV'de ve diğer kanallarda katıldığı programlarda mevzu ERGENEKON'dan açıldığında aynı netlikte Perinçek ve arkadaşlarına sahip çıkmamaktadır,çıkamamaktadır?

Benim ya da bu sitedeki herhangi bir arkadaşın Sarızeybek ve diğer emekli komutanlarımıza bir tepkimiz,tavrımız,düşmanlığımız olması sözkonusu dahi olamaz.Hepsi de bizim gurur duyduğumuz komutanlarımızdır.Elimizde ki kitaplarıyla uyuyakaldığımız komutanlarımızdır.Ama bu zamana kadar da bu komutanlarımızın kendilerinden beklenilen toplumu bilinçlendirme,uyandırma görevini yerine getirmediklerini ya da getiremediklerini de tespit etmemiz gerekir.Yaptıklarını(Sarızeybek dahil)yeterli görmüyorum.Mesele benim açımdan bundan ibarettir.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen metehan.cem » Pzt Nis 13, 2009 22:58

Komutanım,
Son nefesime, kanımın son damlasına kadar,
Mustafa Kemal'in ve sizin gibi çok değerli gerçek vatanseverlerimizin izinden geleceğime,
Sahip olduğum tüm kutsal varlıklar üzerine yemin ederim.
Kullanıcı küçük betizi
metehan.cem
Üye
Üye

İletiler: 20

İletigönderen avrasya » Pzt Nis 13, 2009 23:08

Sevgili Çetin Taş,

6 Mart 2009 günü kaybettiğimiz İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu üyesi , Emekli Komando Piyade Albay (Kıbrıs harekatında Kıbrısa inen ilk paraşütçülerden) Dinçer Kömek'in, Aydınlık dergisinin 4-Temmuz-2004 Tarihli sayısında yayınlanan
"Silah arkadaşlarımı Parti arkadaşlığına çağırıyorum " yazısı

Nisan-2009 Teori dergisinde tekrar yayınlandı..

Işıklar içinde yatsın Dinçer Albay örnek bir Vatanseverdi..

...
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal Nis 14, 2009 4:52

Tertibin hedefinde , ÖN CEPHESİNDE olan İşçi Partisi ve TSK leridir ..

Amaç İşçi partisini yok etmek , TSK nın direncini kırmaktır..

Ben de katılmıyorum diyorum. NATOcu generallere, güdümlü sivillerle! görüşen kurmay başkanına tertip düzenlenemez. Tabiî bu tertibin arkasında Birleşik Devletler'in olmadığını düşünüyorsanız, bu tespitim geçerli değildir.

Havanda su dövdüğümüz yok Çetin, tartışıyoruz güzel güzel.

"Askerin siyasi görüş belirtmemesi gerekliliği nereden icap ediyor?"

Siyasî görüş belirtmemek, bir tavır almamakla özdeştirilemez. Mustafa Kemâl'in askeri olmak da bir siyasî görüş değildir, bir vatan borcudur.

"Asker siyasetin içinde değil mi? Ülke çıkarlarını gözetirken asker siyasetin dışında kalabilir mi?"

Olmaması gerekir. Fakat, yurdun güvenliği ve geleceği tehdit altındaysa, gerekli müdehaleleri yapmakla yükümlüdür. İllâki yönetime el koyması da gerekmez. Yine, geçmişteki yönetime el koymalara baktığımızda, askerin şimdiye dek en az on defa yönetime el koyamsı gerekirdi.

Ancak görülüyorki, zaten bir darbe olmuş, adına "sivil" konmuştur. Şimdiki süreç, "sivil darbe" süreci değildir, "sivil devrim" sürecidir.

"Hele hele bir de emekli olmuş bir askerden söz ediyoruz.İcabında siyasete de atılacak,siyasi görüşünü de belirtecek."

"Partiliyse belirtebilir" demiştim. Partili değilse neden bir partinin yanında yer alsın¿? Partinin yanında olmadan da, partiden olan mağdurların yanında duramaz mı¿? Ben de partili değilim, ne olacak şimdi¿? Siyasî görüş, eğer şu anki vahim durumlara bir tavır almaksa, SARIZEYBEK bunu yapıyor zaten. Hem de Amerikancı olduğu açıkça görülen kimi emekli generaller varken.

"Osman ÖZBEK" İşçi Partilidir, desteklediğini zaten açıkça söylüyor. PAMUKOĞLU Hak ve Eşitlik Partisi'ni kurdu, kurabilir. Bu farklı bir şeydir.

"Ama aynı Sarızeybek (ne yazık ki)daha çok kişi tarafından izlenen SHOW TV'de,ATV'de ve diğer kanallarda katıldığı programlarda mevzu ERGENEKON'dan açıldığında aynı netlikte Perinçek ve arkadaşlarına sahip çıkmamaktadır,çıkamamaktadır? "

Ali Kırca'nın defalarca "Ergenekon süren bir davadır" bahanesiyle SARIZEYBEK'in sözlerini kestiğini neden söylemiyorsun meselâ Çetin¿? Bu kadar da olmaz. SARIZEYBEK'in bir yanlışını görsem, en önce ben dile getiririm. Albayın bir yanlışını ben görmüyorum, siz de görmüyorsunuz, fakat ısrarla yanlış arıyorsunuz.

Yeniden söylüyorum; Ergenekon uydurmasının tek mağduru İP değildir. İP'nin her söylemi, her tespiti kesin ve doğru da değildir. Meselâ ben, tertipin düzenleyenler içinde TSK'nın olduğunu da düşünüyorum. Bu halde zaten ilk söylemleri yanlış çıkıyor. Tabiî TSK yerine SK dersek durum değişir.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen İlteriş » Sal Nis 14, 2009 6:22

CetinTas,

"Tertibin hedefi" hususunda Ram'a daha cok katiliyorum, fakat "kurtulus"un yolu, senin yaptigini yapmaktan geciyor.

Yani bir sonraki secimlerde tum yurtseverler "ozellikle GM uyeleri" sandik baslarinda hirsizligi onlemek icin savasmalidir.

Suna inaniyorum ki, bunlar esasen hicbir zaman %47 oy almadilar, bu secimde de %38 almadilar! Bu secimlerde Ilce secim kurulu onlerine yurtseverlerin barikatlar kurmasi ile amacladiklari %51'e ulasamadilar, fiziken engellemenin mumkun olmadigi secim bolgelerinde ise oy calmayi basardilar. AKP'nin oylari calinan ve gercek oylarinin toplamidir. Bir sonraki secimde "Oy Calma"yi sifira indirecek kadar organize olmaliyiz. AKP gercekte aldigi oyu almali, ki bence onumuzdeki secime kadar %10'un altina bile dusebilirler. Ulkenin tek gorunen kurtulusu, secim sandiklarini olumune korumaktan geciyor, gerekirse tasla, sopayla hirsizlarin ellerini kirmaliyiz!

Aydinlik dergisinde Sayin Perincek'in serzenisini okudum. Kendisi hakli bir duygusallik icerisinde. Orada diger yurtseverler gibi, bosu bosuna yatmasi, demokratik ve duyarli bir toplumun tahammul etmemesi gereken bir durumdur. Yurtseverlerin ise olmasi gereken derecede bir dayanisma gosteremedikleri de bir gercek. Ancak bu durum, olaganustu bir baskinin insanlar uzerinde yarattigi dogal bir sonuc olabilir. Olenler, felc olanlar, ailesinden, yeni dogmus bebeklerinden, eslerinden aylarca ayrilanlar, fasizm, psikolojik harekat... hepsi bu sonucun ortaya cikmasina yardimci olmustur. Bizim yapmamiz gereken bu asamada birbirimizi suclamak degil, bu psikolojik ortami daha cok dayanisma ile degistirmeye cabalamaktir.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Erdal SARIZEYBEK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x