Talat Paşa Komitesi Sonuç Bildirgesi - 6 Mart 2010

Genel & Güncel Konular

Talat Paşa Komitesi Sonuç Bildirgesi - 6 Mart 2010

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Mar 13, 2010 14:37

[img]http://ulusalkanal.com.tr/images/fotolar/t/talatpasa.jpg[/img]
TALAT PAŞA KOMİTESİ SONUÇ BİLDİRGESİ

Talat Paşa Komitesi'nin 6 Mart'ta yapılan genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı. Bildirgede tasarının kabulü, "haince bir saldırı" diye nitelenirken hükümete "ermeni protokollerini çöpe at" mesajı verildi.

Sözde Ermeni Soykırımı yasa tasarısınn Amerika Birleşik Devletleri Dış İlişkiler Komitesinde kabulünün ardından, Talat Paşa Komitesi 6 Mart Cumartesi günü toplanmıştı. O toplantıda tartışılan öneriler karara bağlandı, toplantının sonuç bildirgesi açıklandı.

Talat Paşa Komitesi Toplantısı
6 Mart 2010 - İstanbul
Sonuç Bildirgesi

Millete ve TBMM'de Temsil Edilen Siyasi Partilere Çağrı

1. Türk Milletine çağrı

Yüce Milletimiz!

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nden çıkan, Kurtuluş Savaşı'mızı ve Atatürk'ü "soykırımcı" ilan eden düşmanca karar, Millete yönelik büyük bir hakarettir.

Asla kabul edilemez, görmezlikten gelinemez.

Bir millet, en başta onuruyla yaşar. Bütün milletimizi, her düzlemde, her ortamda ve fırsatta bu ağır ve hayasız saldırıya karşı çıkmaya ve sesini yükseltmeye çağırıyoruz.

2. TBMM'ye ve TBMM'de temsil edilen siyasi partilere

'Ermeni Soykırım' tasarısını kınama çağrısı


Talat Paşa Komitesi Genişletilmiş Danışma Kurulu, TBMM'de temsil edilen AKP, CHP, MHP, DSP, DP ve BDP'ye aşağıdaki çağrıyı yapmayı kararlaştırmıştır.

ABD Temsilciler Meclisi alt komisyonunda onaylanan 'Ermeni Soykırım Tasarısı' yüce milletimize yönelik en ağır ve düşmanca bir saldırıdır. Üstelik sözde soykırım, 1915'den 1923'e uzatılarak, doğrudan doğruya Cumhuriyetimize ve O'nun Meclisine ve Atatürk'e yönelik bir saldırıya dönüştürülmüştür.

Tarihiyle, Milletiyle Türkiye lekelenmek istenmektedir.

Buna karşı çıkmak en başta Milletin temsilcilerinin ve TBMM'nin görevidir.

Talat Paşa Komitesi, TBMM çatısı altında görev yapan milletvekillerini ABD Temsilciler Meclisinden başlayıp, Hükümete kadar uzanan bu girişimi durdurmak ve püskürtmek üzere el ele vermeye ve TBMM'den bir 'Kınama Kararı' çıkartmaya çağırmayı görev bilir.

Komitemiz ayrıca Hükümeti, Ermenistan'la imzalamış olduğu Ermeni Protokolu'nu Meclis gündeminden tümüyle çekmeye çağırır..

Bir kez daha görülmüştür ki, emperyalist dayatmalar karşısında boyun eğmek ABD'yi daha da saldırgan kılmaktan başka bir sonuç vermemektedir.

TALATPAŞA KOMİTESİ YÜRÜTME KURULU


Ulusal Kanal, 11 Mart 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Talat Paşa Komitesi Sonuç Bildirgesi - 6 Mart 2010

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Mar 13, 2010 14:40

TALAT PAŞA KOMİTESİ OLSAYDI

Talat Paşa Komitesi baskı altına alınınca… Ne dışişleri bakanlığı ne hükümet ne de cumhurbaşkanlığı desteklemeyince… Destek bir yana köstek olunca, her gün yeni bir sözde Ermeni soykırım kararı Türkiye'nin boynuna ilmik ilmik geçiriliyor. O Talat Paşa Komitesi ki, İsviçre'ye, Fransa'ya, Almanya'ya meydan okumuş, nelere kadir olduğunu ispat etmişti.

Talat Paşa Komitesi Temmuz 2005'de kuruldu. Kuruluş gerekçesi, emperyalist yalana karşı durmak, giderek dozu arttırılan "sözde Ermeni soykırım iddiaları"na bir yanıt vermekti. Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. dr. Yusuf Halaçoğlu'nun İsviçre makamlarınca sorgulanmak istenmesi bardağı taşıran son damla olmuştu.

Komite, 22, 23 ve 24 Temmuz günleri Zürih'e adeta bir çıkartma yaptı. Asıl hede Lozan'dı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş belgesi, yedi düvele karşı bu şehirde mühürlenmişti.

Dönemin cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dönemin dışişleri bakanlığı yetkilileri, dönemin çeşitli siyasi partilerinden temsilciler, bu girişime destek verdiler. Talat Paşa Komitesi, yüreği Türkiye ve Türk milleti için atan her aydının çığlığı olmuştu.

Talat Paşa Komitesi varken, öyle Türk milleti için ileri geri kararlar almak, yalan dolan öyküler anlatmak, ismi cismi belirsiz tanıklarla soykırım iddiaları ortaya atmak hiç kolay değildi. İsviçre'nin "Soykırım yoktur diyen suçludur" şeklindeki kararı, tam bir hukuk tanımazlıktı. İsviçre karşısında Talat Paşa Komitesi'ni buldu.

Eylem ve karşı duruş öyle etkili oldu ki, İsviçre'nin en büyük partisi SVP'nin genel başkanı Ueli Mauer, İsviçre Bayramı'nda Doğu Perinçek'in suçlanmasına temel olan "Irkçılığa karşı yasa" diye anılan kanun maddesinin kaldırılması gerektiğini açıkladı.

Aynı yıl 18-20 Eylül günleri İşçi Partisi genel başkanı Doğu Perinçek, Bern ve Zürih kentlerine giderek yine basın toplantıları yaptı. İsviçre makamlarının yüzüne şöyle haykırdı: "Ermeni soykırımı uluslararası bir yalandır. Bizi milli devletimizden yoksun bırakma, milletimizi etnik gruplara, mezheplere ve cemaatlere bölme, türk devrimini yıkma planıdır".

Talat Paşa Komitesi, daha sonra Berlin'e, Paris'e gitti. Aynı mesajları Alman ve Fransız yetkililerine verdi.

Komite, her türlü propaganda yolunu zorluyordu. İşte yedi dilde basılan Kaçaznuni kitabı! Kaçaznuni kimdi? Kitapta ne diyordu?

Ovanes Kaçaznuni, Ermenistan'ın ilk başbakanıydı. Kitabı "Taşnak Partisinin Yapacağı Bir şey Yok" adını taşıyordu. Kitapta, "Türkler doğru yaptı. Türkler'e savaş açtık, Türklere karşı ayaklandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Kandırıldık… Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin milli mücadelesi haklıydı" diyordu. Talat Paşa Komitesi işte bu kitabı 7 dile çevirdi ve basımını sağladı.

Talat Paşa Komitesi'nin 3 yıllık yoğun faaliyeti, 2008 Mart'ında sekteye uğradı. Talat Paşa Komitesi üyeleri Kemal Alemdaroğlu, Ferit İlsever, Doğu Perinçek Ergenekon tertibiyle gözaltına alındılar.

Emperyalist yalanın kurgucuları, meydanı boş bularak yalan bombardımanını yoğunlaştırdı. Önce Amerikan temsilciler Meclisi, sonra İsveç.,. Ne dur diyen var, ne dik duran. Tek önlem büyükelçileri çağırmak, o kadar! Büyükelçilerin dönüş biletleri de hazır. Biz soykırım yapmadık, vatan savunduk diyen yok! Yine iş Talat Paşa Komitesi'ne düştü. Yaralar sarıldı, yola devam kararı çıktı. 6 Mart günü yapılan Danışma Kurulu toplandısında yeni eylem planı tartışıldı, yapılacak işler sıralandı.


Ulusal Kanal, 12 Mart 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x