Yeni Merkez Bankamız / Rıfat SERDAROĞLU

Yeni Merkez Bankamız / Rıfat SERDAROĞLU

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Eyl 20, 2013 17:58

Yeni Merkez Bankamız

Cumhurbaşkanı Gül, 19 Eylül 2013 Perşembe günü saat 17:00'de İslam Kalkınma Bankasının Türkiye Ofisinin açılışını yaptı. Banka 1974 yılında kuruldu, merkezi Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindedir. İKB’nin 56 üyesi bulunmasına rağmen sermayenin çoğunluğu Suudi Hanedanındır. Yani patron Suudilerdir.

Cumhurbaşkanı Gül, 1983-1991 yılları arasında bu bankada “ekonomi uzmanı” olarak çalıştı. Tıpkı Maliye Bakanı, İngiltere vatandaşı ve 2001 krizinin tetikleyicisi Mr. Shimshek’in, Merrill Lynch adlı uluslararası finans kuruluşunda çalıştığı gibi. Yani Maliye Bakanının patronu İngilizler, Cumhurbaşkanı Gül’ün de patronu Suudiler idi.

Gül’ün, TC Cumhurbaşkanı olduğunu unutup, nefes nefese kalıncaya kadar koşarak Suudi Kral’ın otel odasına gittiğini hatırlarsınız, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Bankanın Türkiye Ofisinin kurulması 18 Haziran 2013 tarih ve 2013/4907 sayılı Resmi Gazetede yayınlandı. Bakanlar Kurulu Kararını ve TC Devleti ve Banka arasında imzalanmış antlaşmayı okuduğunuzda, Türkiye’nin kendi Merkez Bankasına vermediği “yetki ve koruma zırhını” Suudilerin Bankasına verdiğini gördük.

Sanki yeni Merkez Bankamız, Suudilerin İslam Kalkınma Bankası olmuştu!

Suudilere tanınan ayrıcalıklar;

Madde 5-1: TC’ nin idarî-adlî-askerî veya polisinden herhangi bir görevlisi veya temsilcisi veya TC dâhilinde Kamu otoritesi gücü kullanan başka bir kişi, Banka Grubunun veya Ofis Başkanının izni olmadan ofis mahalline giremezler.

Madde 5-2: Bankanın tüm arşivleri ve genel anlamda tüm dokümanlar ve bankanın elinde bulunan tüm veriler her zaman ve her yerde dokunulmaz olacaktır.

Madde 7-1: Resmi faaliyetleri kapsamında Banka Grubu ve ülke ofisi, taşınır-taşınmaz mülkü, faiz veya sermaye kazancı veya döviz kazancı gibi her türlü geliri dâhil varlıkları, bunun yanı sıra mal ve hizmet alımları dâhil, faaliyetleri ve işlemleri KDV, ÖTV, tevkifat ve damga vergisi dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ŞİMDİ ve GELECEKTE doğrudan ve dolaylı vergi ve harçtan muaf olacaktır.

Madde 11-1: Banka Grubu ve ülke ofisi ile kurulacak tüm iletişim, gönderme vasıtasına ve şekline bakılmaksızın, sansürden veya başka türlü dinlemeden ve müdahaleden masundur.

Madde 11-3: Banka Grubu ve ülke ofisi TC’de, noktadan-noktaya telekomünikasyon tesisleri kurma ve işletme hakkına sahip olacak, bunlara telsiz alıcı ve verici istasyonu veya istasyonları, uydu alıcı-verici istasyonları kurabilecektir.

Bağımsız ve Egemenlik hakkını kullanabilen hiçbir devlet bir yabancı banka ile böyle bir antlaşma imzalayamaz. TC Devleti olarak, kendi Merkez Bankasını polisle basıp, çok sayıda çalışanını “Casusluk” iddiasıyla (Hiçbir gerekçe göstermeden) işten el çektireceksin, fakat kendin Suudilere “Dokunulmazlık” verip onların bankasına giremeyeceksin! Böyle rezillik görülmemiştir.

Bu anlaşma ile TC Devleti “Vergi Alma Hakkından” kendisi vazgeçmektedir. Kendi Kamu Bankalarından vergi alan devlet, sıra Suudilere gelince, “Vergi-harç istemez patron, bunlar sana bedava”, demektedir. Üstelik kendisinden sonraki iktidarları da bağlayacak şekilde, gelecekte de vergi alınmayacağı imza altına almıştır. İnanın böyle rezillik görülmemiştir.

Türk Milletinin “Hükümranlık Hakkını” ve vergilerini başkalarına peşkeş çekmek kimsenin haddi değildir. Bu hak Türk Milletinindir. Gül ve Erdoğan, bu yaptıkları için mutlaka Yüce Divan’da yargılanacaklardır.

Gül ve Erdoğan Suudilere bir kıyak yapmak istiyorlarsa, kendi servetleri-birikimleri ile yapabilirler. Türk Milletinin olana el uzatanların ve Türk Milletinin hakkını Suudilere peşkeş çeken antlaşmayı imzalayanların şunu bilmeleri şarttır. İlk fırsatta bu antlaşma yırtılıp atılacak ve o kirli eller Türk Yargısı tarafından kırılacaktır.

Sağlık ve başarı dileklerimle.

Rıfat SERDAROĞLU, 20 Eylül 2013
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Yeni Merkez Bankamız / Rıfat SERDAROĞLU

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Eyl 21, 2013 21:18

Haram Para Saklanamaz

Yurtdışında yaşayan kardeşim ve kızı, geçen ay Türkiye’ye geldiklerinde bir turla “Karadeniz” gezisine katıldılar. Rize’ye geldiklerinde şehri gezerlerken yaşlı bir bey yanlarına yanaşır ve nereden geldiklerini sorar. “İzmir’den” yanıtını alınca yaşlı adam yüksek sesle şöyle der;

“Kızım, vallahi de billahi de İzmirlileri kıskanıyorum. Bizimkinin ne mal olduğunu siz Türkiye’nin bir ucundan anladınız ve oy vermediniz de, biz burnumuzun dibindeki adamı 11 sene sonra tanıyabildik. Yazıklar olsun bizlere…”

Dün “Yeni Merkez Bankamız” başlığıyla yazılan yazıya, okuyuculardan çok sayıda tepki geldi.

Hepsi olayı protesto eden, adeta isyan eden tepkilerdi.

Bunlardan (M.A) adlı okuyucumun yazısı aynen şöyleydi;

“20.09.2013 tarihli Yeni Merkez Bankamız başlıklı yazınızda TC Devletinin sadece vergi alma hakkından vazgeçtiğini belirtmişsiniz. Bence Madde 5-1 ve Madde 5-2 daha vahimdir.

Bu maddelere göre şu an bizi yönetenlerin ve yandaşlarının İslam Kalkınma Bankasında açacakları hesaplara kimse ulaşamayacak demektir. Yani Hırsızlıkla, yolsuzlukla elde edilen servetler bu bankada gizlenecek, bir nevi İsviçre Bankası olacaktır. Mısır konusunda Suud Kralını eleştiren şahıs ve etrafı, konu menfaat olunca otel odalarına kadar gidip, pohpohlamakla meşguldürler.”


Suudi sermayesi olan İslam Kalkınma Bankasına tanınan “dokunulmazlık ve ayrıcalıklar” İsviçre Bankalarında dahi yoktur. Hatırlarsanız, bazı haysiyet cellatları Baykal’a seçim öncesinde attıkları bir iftirada, Baykal’ın İsviçre Bankasında 1 Milyon Doları olduğu iddia etmişlerdi.

Baykal, mahkeme kararıyla “İsviçre Bankalarında hiç hesabı yoktur” belgesini alıp, aklanmıştı.

Fakat Başbakan Erdoğan için Wikileaks Belgelerinde “İsviçre Bankalarında 8 adet hesabı var” iddiası ortaya atılınca, Erdoğan aynı işlemi yapmamış, şüphe alnına yapışmıştı.

O şüphe hala Erdoğan’ın alnında yapışık olarak duruyor.

Şimdi İslam Kalkınma Bankasında açılacak hesapları kimse denetleyemeyecek!

İktidar sayesinde zengin olanlar, hırsızlık paralarını burada saklayabilecekler. Rüşvet paraları bu karanlık bankada kendilerine yer bulacak. PKK gibi terör örgütleri uyuşturucu ve terörden elde ettikleri kanlı paraları burada gizleyebilecekler. El-Kaide, hükümetlerden aldığı haraçları ve Afganistan’da yetiştirilen uyuşturucu paralarını, adı “İSLAM” olan bu bankada istifleyecek!


Yalnız bu uyanıkların bilmesi gereken bir finansal gerçek var. Amerika izin vermeden 50 dolar dahi, dünya bankacılık sisteminde dolaşamaz. Dolaşıyorsa, ABD izin verdiği içindir. Zamanı geldiğinde ABD, bu paraya mutlaka el koyar. PKK Terör örgütünün uyuşturucu parasının bir kısmını senelerce ABD finans sisteminde tutup, geçen sene ansızın el koyduğu gibi, kirli parayı kendi cebine alır. Bu konuda Amerika kadar sıkı takipçi ve gaddar bir ülke yoktur.

Kirli parayı, “Bavulla” elden ele iletmenin de çare olmadığını “Deniz Feneri” olayında gördük.

İşin özü;

“Haram Para Saklanamaz.” Bir yerden kokusu çıkar. Bu güne kadar, devleti soyanlardan paçayı kurtardığını sananlar olabilir. Ama bunları dikkatle incelediğinizde, ya kendisinden ya çocuklarından, ya da en yakınlarından, haram paranın burunlarından fitil-fitil geldiği görülecektir.

Hele AKP gibi, haram para olayları artık fıkralara konu olacak hale geldiyse, vay onların haline…

“Yaşlı bir teyze köy çeşmesinden doldurduğu testisini zorlukla taşıyormuş. O sırada köye gelen yabancılardan biri, yaşlı teyzeye yardım için testiyi almış ve evine kadar taşımış. Yaşlı Teyze teşekkür ettikten sonra sormuş; ‘Oğul sizler kimlerdensiniz, ben sizi tanıyamadım?’

Testiyi taşıyan kişi, ‘Bizler AKP’liyiz, köye propagandaya geldik’ diye cevap vermiş. Yaşlı Teyze adama uzun-uzun baktıktan sonra şöyle demiş;
‘A be oğul, niçin baştan söylemediniz. Ben bu suyla abdest alacaktım!’

Not: Sayın Muhalefet Partileri yetkilileri, bu kanun TBMM’den geçerken sizler neredeydiniz?

Zahmet olmazsa, konuyu inceleyip, Anayasa Mahkemesine götürebilir misiniz?

Sizleri yorduk, kusura bakmayın!

Sağlık ve başarı dileklerimle.

Rıfat SERDAROĞLU, 21 Eylül 2013
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!


Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x