Zaman: Pzr Tem 12, 2020 22:05

News News of Sizin Makaleleriniz

Site map of Sizin Makaleleriniz » Dizin : Sizin Makaleleriniz

Cahiliye Devri

Cahiliye, cahil insanların yaşadığı dönem manasına gelmez. Cahiliye, bir devrenin adıdır. Cahiliye olageldiği coğrafyada yaşayan insan topluluğu içerisinde aklı selim, bilgili, öngörülü, kültürlü insan enflasyonu yaşanması demektir.
Cahiliye devrinin uzun sürmesi olageldiği toplumda onarılamaz yaralar geri dönülemez gedikler açacaktır.

Türkiye, siyasal islamın iktidara gelmesiyle ve öncesinde yeşil kuşağa yol verilmesiyle çok hızlı bir şekilde cahiliye devrine geçiş yaptı. Geneli İmam Hatip Lise mezunu olan kadrolar bilime ve müspet ilimlere şiddetle karşı çıkmakta, bunlarca din ticari ...
Read more : Cahiliye Devri | Görüntüleme : 300 | Yanıtlar : 0


Cumhuriyeti Kurtaracağız!

1919 yılı Mayısının Ondokuzuncu Günü Samsun’a çıktım. Ülkenin Genel Durumu ve Görünüşü Şöyleydi:

Osmanlı Devleti’nin içinde bulunduğu grup, I. Dünya Savaşı’nda yenilmiş, Osmanlı Ordusu her tarafta zedelenmiş, şartları ağır bir ateşkes anlaşması imzalanmış, Büyük Savaş’ın uzun yılları boyunca millet yorgun ve fakir bir durumda. Milleti ve memleketi I. Dünya Savaşı’na sürükleyenler, kendi hayatlarını kurtarma kaygısına düşerek soysuzlaşmış, şahsın ve bir de tahtını koruyabileceğini hayal ettiği alçakça tedbirler araştırmakta. Damat Ferit Paşa’nın başkanlığı’ndaki hükümet aciz, haysiyetsiz ...
Read more : Cumhuriyeti Kurtaracağız! | Görüntüleme : 436 | Yanıtlar : 2


Pandemi bize ne öğretti

Pandemi bize ne öğretmedi ki, hayat sürekli bir öğrenme evresidir. İnsan her gün yeniden yeni şeyler öğrenir. Bunları yaşamına geçirir gerektiğinde deneyim ve ders çıkartır. Bakın bu salgından neler öğrenmişiz.

Olağanüstü durumlarda ve zamanlarda stokçuluğun karaborsacılığın fırsatçılığın pusuda yattığını gördük,
Gene olağanüstü günlerden geçerken halkına bedava erzak dağıtmak isteyen belediyelerin siyaset yüzünden engellendiğini böyle bir durumda bile birilerinin siyaseten prim yapma çabalarını üzülerek gördük,
Bütçesi 11 bakanlığın bütçesine denk olan Diyanet isimli kurumun bu virüsün ...
Read more : Pandemi bize ne öğretti | Görüntüleme : 306 | Yanıtlar : 0


Pandemi denilerek devlet yardımıyla soyulmak

Pandemi denilerek devlet yardımıyla soyulmak (16/04/2020)

Ülkemiz pandemi (salgın) belası ile mücadele etmeye çalışıyor. Ancak bu pandemi birçok patrona, holdinge vb türevli fırsatçıya fırsat oldu.
Pandeminin ülkede ilk görüldüğü Mart başında halkın güvensizlik duyarak marketlere ve gıda satan yerlere akını yüzünden raflar anında boşaldı. Akabinde fiyatlar her zamanki gibi 5’e veya 6’ya katlandı.
Halkın temel gıda maddesi ekmek bile 1.25 TL yerine 5.00 TL’ye satıldı. Devlet baba ve etkili yetkili kuruluşlar bu kaos ve kaotikliği ...
Read more : Pandemi denilerek devlet yardımıyla soyulmak | Görüntüleme : 228 | Yanıtlar : 0


Salgın3 (Pandemi),

Salgın Türkiye’yi vurmaya başladı. Bugün itibarı ile salgından ölenler 9’a ulaştı, hasta sayısı 670, yeni vaka sayısı ise 311 çıktı.
İşin ciddiyetini anlayan öngörülü insanlar karınca kararınca önlem almaya çalışıyorlar. Kendilerini izole ediyor bazı çalışanlar yıllık izinlerini kullanıyorlar, bazıları ise evden çalışmaya başladılar. İnsanlar bu salgının kısa vadede biteceğini düşünüyorlar, bir can savaşında olduklarının ne kadar farkındalar bu tartışılır.

Dünya genelinde İtalya, İspanya, İsrail sokağa çıkma yasakları ilan ettiler. Koruyucu önlem olarak yağmaya karşı ordu ...
Read more : Salgın3 (Pandemi), | Görüntüleme : 404 | Yanıtlar : 0


Salgın 2 (Hayatı Ertelemek)

Bugün itibarı ile Türkiye’de salgından ilk ölüm vakası duyuruldu.
89 yaşında bir erkek hasta öldü. Vaka sayısı 47 den 98’e yükseldi yani katlandı.
Suçu tamamen gene yurtdışına atacağız. Zaten virüs yurtdışı kaynaklı değil mi? Biz öngörülü bir millet ve hükümet olarak gerekli önlemleri zaten almıştık.

Yurtları boşaltarak çocukları gece yarısı sokağa atıp yerlerine umreye gidip müslümanlıklarını perçinleyen 21bin vatandaştan 3bin 4binini yerleştirdik.
Diğerleri? Onlar daha önceden gelip evlerine dağıldılar. Evde hesapta karantinadalar!
Hem beyaz tulumlu ...
Read more : Salgın 2 (Hayatı Ertelemek) | Görüntüleme : 277 | Yanıtlar : 0


Salgın

Dünyanın hiçbir derdi kalmamış gibi bir de salgın insanların başına bela oldu.
Türkiye ise zaten dünyadan ayrışmış kırılgan üçlü içerisinde bir ülkeydi.
Türkiye’nin sorunlarının üzerine bir de bu salgın (Korona) olayı bindi.
Tüm her şey unutuldu, insanlar salgına endekslendi.
Gündem çok hızlı bir şekilde değişti.
Şu an ne ekonomi, ne Suriye, ne şehitler, ne başarısız dış siyaset, ne iç politika,
ne her dört gençten ikisinin işsiz olması, ne ekonomik zorluklar yüzünden kapanan işyerleri işten çıkartılan ...
Read more : Salgın | Görüntüleme : 249 | Yanıtlar : 0


Çalmak, ama nereye kadar çalmak

Erzurum şehir hastanesi daha açılamadan yıkılmaya dökülmeye başlamış. (Bugünkü gazete haberi) Resimlere bakınca içiniz acıyor yazık, bu kadar da olmaz diyorsunuz. Ülke öyle bir çalıp çırpma sendromuna tutuldu ki bunun önü bir türlü alınamıyor. Neredeyse salgın haline dönüştü. Artık yediden yetmişe, köylüsünden şehirlisine, esnafından, memuruna herkes bunu kanıksadı normal görüyor.
Aksi anormal olarak görünüyor.

Özel sektöre ve yandaşa peşkeş için gayet güzel çalışan hastaneler kapatılıp şehir hastanesi adı altında yeni kompleksler yaptırılarak bunları bir rant ...
Read more : Çalmak, ama nereye kadar çalmak | Görüntüleme : 315 | Yanıtlar : 0


Aptal ile Cahil

Zamanın behrinde bir ülkede yaşayan iki arkadaş varmış. Çevreleri onları, birini aptal diğerini cahil olarak adlandırır ona göre muamele ederlermiş.
Bu iki arkadaşın ortak noktaları ülkenin padişahına olan sevgileri ve biat kültürleri imiş. Atadan kalma topraklarında kendi hallerinde memnun mesut yaşarlarken günün birinde padişah kendisine bir sadrazam atamış. Yeni sadrazam aşırı derecede uyanık, bencil, riyakâr ve bir o kadar da iş bitiriciymiş. Padişah da bu sadrazamın en çok iş bitiriciliğinden hoşlanırmış.

Aptal ile cahil, padişahlarına ...
Read more : Aptal ile Cahil | Görüntüleme : 309 | Yanıtlar : 0


3,5 milyon kişi elektrik, 710 bin kişi de doğalgaz borcunu ödeyemiyor

Bu bilgi meclisteki bütçe görüşmeleri esnasında ortaya çıktı. Bir vekil Enerji bakanına soru olarak sordu. Yanıt yukarıdaki rakamlardı.
İnsanlar artık en doğal hakları olan aydınlanma ve ısınma ücretini bile ödeyemeyecek fakir hale getirildiler. Bir zamanların adı sosyal olan devleti bugün dolaylı dolaysız vergilerden başka bir geliri olmayan kendini var eden vatandaşını hiç düşünmeyen hatta o vatandaşı yok olmaya iten bir yapıya dönüştü. Vergi devleti oldu.

Devlet kademeleri ve bu kademelerde çalışanlar kayrılmış bir sınıf oluşturdular. ...
Read more : 3,5 milyon kişi elektrik, 710 bin kişi de doğalgaz borcunu ödeyemiyor | Görüntüleme : 516 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 143316 ileti • Toplam 43074 başlık • Toplam 24608 üye

x