Zaman: Prş Haz 27, 2019 5:11

News News of Sizin Makaleleriniz

Site map of Sizin Makaleleriniz » Dizin : Sizin Makaleleriniz

APO’dan bir Nobel hikâyesi çıkar mı?

Merakta bırakmadan hemen söyleyeyim ÇIKMAZ. Bir bebek katilinden, bir teröristten, bir uyuşturucu ve insan kaçakçısı örgütün başından Mandela türü bir hikâye çıkartamazsınız. Bu saydıklarımın hepsi PKK’nın gelir kaynaklarıdır.
APO ile kimler görüşmedi ki. Yerlisi yabancısı bir sürü insan onunla görüştüler (aklıma ilk geliveren bayan Mitterand ve Claudia Roth). Bu etnik lider sıfatı verilmeye çalışılan eli kanlı katil yakın gelecekte ev hapsine, ülke bölünmesi gerçekleştirildiğinde ise şüphesiz tüm Kürtlerin lideriymiş gibi farklı bir konumuna getirilmeye çalışılıyor. ...
Read more : APO’dan bir Nobel hikâyesi çıkar mı? | Görüntüleme : 165 | Yanıtlar : 0


Kadük olmuş bazı kurumlar,

Cumhuriyetin ardından başkanlık sistemine geçişimizle birlikte bazı kurumlar özelliğini ve geçerliliğini yitirdi. Bunların en büyüğü TBMM isimli KİT haline dönüşmüş olan kurumumuz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bin 998 kadrolu, bin 416 4/c’li, görevlendirme ile gelen bin 560 ve geçici görevli 38 personel olmak üzere toplam 5 bin 12 personelin çalıştığı bilgisine eriştim. Ayrıca 600 kişilik bir millet vekili kadrosu ile birlikte kısaca altı bin kişiye yaklaşan bir insan topluluğu. Bu rakamlar da 2018 yılı rakamları ...
Read more : Kadük olmuş bazı kurumlar, | Görüntüleme : 188 | Yanıtlar : 0


Yatırım Yapılamayan Ülke Türkiye,

Moodys Türkiye’nin uluslararası kredi notunu dün bir basamak daha düşürdü. Notumuz Ba3 seviyesinden B1 seviyesine düşürüldü.

Yatırım yapılamaz düzey 4 alt aşamadan oluşuyor. Spekülatif seviyeden(Ba3), çok spekülatif (B1) ikinci alt kademe seviyesine indirildi notumuz (Onun da altı aşırı riskli ve son olarak Batık). Yani ülke olarak ikinci alt kademenin ikinci sırasındayız.
Yavaş yavaş çöp seviyesine emin adımlarla ilerliyoruz. Bir ülkenin notu yatırım yapılamaz seviyeye indirildiğinde tekrar yatırım yapılabilir seviyeye çıkabilmesi için uzun yıllar gerekiyor (her ...
Read more : Yatırım Yapılamayan Ülke Türkiye, | Görüntüleme : 206 | Yanıtlar : 0


Küçük Amerika Türkiye,

1923 yılında kurulmuş olan yeni Türkiye Cumhuriyeti, Amerika ile 1945’lerde ilişki geliştirmeye başladı.
5 Nisan 1946‟da Washington’da Ermenilerce öldürülen Türk büyükelçisi Münir Ertegün’ün cenazesi Amerikanın
Missouri savaş gemisi ile İstanbul’a getirildi. Gemi sempatiyle karşılandı.
8 Ağustos 1946‟da Sovyetler boğazlarda üs ve müşterek savunma istediler.
Türkiye 22 Ağustos 1946‟da bunu reddetti. Sovyetler bu isteğini 28 Eylül 1946‟da tekrarladı. Türkiye tedirgindi.

12 Mart 1947‟de Truman Doktrini yayınlandı.
Truman Doktrini, Amerika Birleşik Devletleri'nin uluslararası politikasının değiştiğini ve Sovyet ...
Read more : Küçük Amerika Türkiye, | Görüntüleme : 171 | Yanıtlar : 1


Vatanını Sevmek,

Vatanını seven toprağı sever, vatanını seven insanları sever, vatanını seven ağaçları, hayvanları, çocukları sever. Vatanını seven içinde sevgi taşıyan, yaşamdaki her canlıya saygı duyan kişidir. Vatanını seven hümanisttir. Vatanı sevmek günümüz koşullarında öyle herkesin anlayabileceği bir duygu değildir. Vatanı sevmek milli günlerde sadece bayrak asmak değildir. “Biz bu vatan için ölürüz” gibi içi boş söylemler hiç değildir. Vatanını sevmek bir yerde kendini de sevmektir. Öz benliğine sahip çıkmaktır. Gerektiğinde ise kendini feda edebilmektir.

Bugün içinde ...
Read more : Vatanını Sevmek, | Görüntüleme : 161 | Yanıtlar : 2


Benim Oyum Dağdaki Çobanın Oyuyla bir mi?

21 yüzyılın içinden geçtiğimiz şu günlerde, gözümüzün önünde gerçekleşen olaylara baktığımızda içimi büyük bir umutsuzluk ve karamsarlık kaplıyor.
Bu duyguyu sadece ben yaşamıyorum ülke geneli aynı durumdayız. Umutsuz, mutsuz.
Allahtan İstanbul seçimleri var da insanların içine biraz umut işledi. İmamoğlu başlangıçta hiç kimsenin ihtimal vermediği bir bütünleşmeye erişti. Halkla bir oldu. Sadece İstanbul halkı ile de değil tüm Türkiye halkı ile. Meğerse insanlar güler yüze, alçakgönüllülüğe, sakin mizaca, esprili sohbete, kibirden gösterişten uzak, birleştirici, uyumlu ...
Read more : Benim Oyum Dağdaki Çobanın Oyuyla bir mi? | Görüntüleme : 160 | Yanıtlar : 0


Bayram mı, Tatil mi?

Gene 9 günlük bir tatili yaşıyoruz. Bayramsa tatilin yan ürünü. Yaşı ellinin altı olanlar en ufak bir boşluğu değerlendirip, hemen bavullarını alıp şehirden tatil beldelerine kaçıveriyorlar.
Bayram tatillerinden kim kazançlı çıkıyor. Çok fazla kazanan var (Otel işletmecisi, Seyahat firması, Akaryakıt istasyonu, Küçük esnaf (şekerci, lokumcu, konfeksiyoncu vb) , Ücretli çalışanlar vs)
Bayram tatili nedeniyle ekonomiye kısa süreli de olsa can geldi. Bayram alışverişleri yapıldı, otellerden yerler ayırtıldı, arabalara bakım yapılıp depoları yolculuk için dolduruldu. Gidilecek ...
Read more : Bayram mı, Tatil mi? | Görüntüleme : 135 | Yanıtlar : 0


19 Mayıs 1919 Pontus Rumlarının Soykırımı Günü

Türkler için boyunduruktan, kölelikten, esaretten kurtuluşun özgürlüğün başlangıç tarihi olan 19 Mayıs Rumlar için soykırım günü. Grek parlamentosu 24 Şubat 1994 tarihli oturumunda 19 Mayıs 1919’u oybirliği ile “Pontus Rumlarının Soykırımı günü” ilân etmişlerdir. Grek Cumhurbaşkanı yasayı hemen 7 Mart’ta onaylamış ertesi gün de Resmi gazetelerinde yayınlanmıştır.
Tarihsel kin ve düşmanlıklarını her fırsatta kusan ve tarihi çarpıtmak için en küçük bir fırsatı bile kaçırmayan Greklerin işgal yıllarında ülkemizde yaptıkları ve bu topraklar için besledikleri Megali ...
Read more : 19 Mayıs 1919 Pontus Rumlarının Soykırımı Günü | Görüntüleme : 244 | Yanıtlar : 0


İstanbul’un Önemi Ne ?

İstanbul yönetimi osmanlı imparatorluğunun son dönemlerinde İngiliz, Fransız ve emperyal kuvvetlerin işbirlikçisi idi aynı zamanda işgal altındaydı. Teslimiyetçi idi. Asıl olan vatanın toprak bütünlüğü değil muktedirlerin ve padişahın bekâ sorunu idi. Bugün İstanbul gene bekâ sorunu haline geldi. Kimler için, İslamcı muktedirler için. Çünkü ülkenin ekonomik çarkının %35’i İstanbul’da dönüyor. İstanbul artık rantın, çıkarın, yolsuzluğun, kanunsuzluğun, ucuz insan ölümlerinin ve gayrı resmi olarak Türkiye’nin başkentidir.

Ülke bir seçim badiresini atlattı zannedilirken en büyük metropolün, İslamcıların ...
Read more : İstanbul’un Önemi Ne ? | Görüntüleme : 185 | Yanıtlar : 0


Geldikleri gibi giderler mi

Atatürk, ülke işgal edildiğinde işgal kuvvetlerinin savaş gemilerine bakarak; geldikleri gibi giderler demişti. Süreç içerisinde Türk milleti bir varlık savaşı vererek düşmanı yurttan kovmuş Ata’sını haklı çıkartmıştı. Ya bu günümüzün İslamcı partisi ve onların yerli, yabancı işbirlikçileri. Onlar demokrasi yoluyla barışçıl bir şekilde giderler mi?
Hayır gitmezler ve gitmeyecekler de. Bunun en bariz ispatı YSK’nın vermiş olduğu seçimin iptali kararıdır.

Osmanlı döneminde ülke cehalet ve tarikatlar eliyle denetim altına alınıp ufak bir azınlık tarafından yönetiliyordu. ...
Read more : Geldikleri gibi giderler mi | Görüntüleme : 229 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141509 ileti • Toplam 42036 başlık • Toplam 24519 üye

x