Zaman: Cum Mar 22, 2019 16:55

News News of Sizin Makaleleriniz

Site map of Sizin Makaleleriniz » Dizin : Sizin Makaleleriniz

Sonun Başlangıcı

Bir ülke düşünün, adı Osmanlı olsun;
kötü yönetim yüzünden devamlı toprak kaybetsin, müsriflikler yüzünden hazinesi boşalsın ülke dışına el açsın borç istesin abuk subuk faizlerle borçlansın, borçlandıkça batsın. Ülkede yaşayanlar en temel ihtiyaç maddelerini bile yurtdışı kaynaklı edinebilsinler, tabi ki parası olanlar. Parası olmayan, o zaman da aç bugün de aç.
Fakat o zamanlar ülkede patates, soğan, patlıcan, salatalık almak için ülke tebası kuyruklara girmiyordu. Ülke kuyruklar ile daha o zamanlar tanışmamıştı. Amaç o zamanlar ...
Read more : Sonun Başlangıcı | Görüntüleme : 211 | Yanıtlar : 0

Öylesine - 3

bir yıldır peşimde olan ve hiçbir halt beceremeyen kadronun istifasını istiyoruuuuzzzz :dans:

Deliha - Göztepe Tezahüratı
https://www.youtube.com/watch?v=BmD1h6i6Mzk
Read more : Öylesine - 3 | Görüntüleme : 620 | Yanıtlar : 37

Türkiyenin Başını Ağrıtan 3 Sorun

2019 geçen yıldan devraldığımız 3 büyük sorun ile başladı.
Bu sorunlar gün geçtikçe katmerlenmekte ve çözümü de giderek zorlaşmaktadır.
Nedir bu sorunlar.

Gitmeyen, tıkanan ekonomi
Sınır güvenliği (Sınır ötesi yapılamayan harekât ve kuşatılan Türkiye)
Göçmen Sorunu (Suriyeliler)

Tıkanan beton ekonomisi;
Senelerden beri Türkiye başka sektör kalmamış gibi inşaat sektörü ile ilerletilmeye çalışıldı. Çünkü inşaat sektörü bazılarına göre(!) yaklaşık olarak 250 sektörü tetiklemekteydi ve bu sektörde çok güzel para dönmekte.
Neticede Pencisinden boyacısına, Camcısından kombicisine, elektrikçisinden ...
Read more : Türkiyenin Başını Ağrıtan 3 Sorun | Görüntüleme : 196 | Yanıtlar : 0

Öylesine - 2

Tuncel Kurtiz - Oysa Herkes Öldürür Sevdiğini

https://www.youtube.com/watch?v=XPC7La-244E
Read more : Öylesine - 2 | Görüntüleme : 1496 | Yanıtlar : 100

Kulakları Sağır Eden Medyanın Dili ‘KAVGA!’

Toplumları algı operasyonları ile istedikleri şekle bükebilen ‘toplumsal yönlendirmeler’ yapılır.

Toplumların kontrolü için kullanılan silah “Medya”dır.

Medya sayesinde halkın tepkisini çekmeyecek şekilde ‘gizli kontrol yöntemleri’ kullanılır.

Kitlesel beyin yıkama teknikleriyle; aile, din, dil ve vatan gibi içi boşaltılarak çökertilen kavramların kontrolü Dünya’yı hizaya getirmeye çalışanların tekeline bırakılır.

Beyin yıkama operasyonlarıyla toplumların istenilen amaca yönelik hizmet etmesi sağlanır.
25. Kare tekniğiyle bilinçaltımıza gizli kodlar yüklenmektedir. Zamanı geldiğinde de bu kodlar ile hareket etmeye başlanmaktadır.

TAVISLOK, İngiliz ...
Read more : Kulakları Sağır Eden Medyanın Dili ‘KAVGA!’ | Görüntüleme : 367 | Yanıtlar : 4

Yunan İzmir’e Bayrak dikmiş. Uyan artık,

Yeniçağ gazetesinden Ahmet Takan’ın bugünkü yazısında, İzmire Yunan bayrağı dikildiğinden haberdar olduk. (04/11/2018 Yeniçağ)
Meğerse İzmir Konak meydanında, Yunan Başbakanı Çipras’a ofis tahsis edilmiş.
Bizim siyasilere İstanbul’da, saraylardan ve tarihi konaklardan çalışma ofisi tahsis edilmesine alışığız ancak yabancı ve dost olmayan bir ülke başbakanına, özellikle de Smyrna (İzmir) dedikleri kentimizde ofis tahsis edilmesi pes dedirtti.
Yunan büyük bir inatla İzmir’e Smyrna demekte ve burayı kendi toprağı olarak görmekte. Yunan’ın bu toprakları işgal amacı hiç sönmedi, ...
Read more : Yunan İzmir’e Bayrak dikmiş. Uyan artık, | Görüntüleme : 448 | Yanıtlar : 2

Hangi Cumhuriyet ,

Halk olarak Cumhuriyetimizin 95’ci yılını kutladık. Devlet erkânı ise İstanbulda (su havzası ve kuşların göç yoluna) yaptırdıkları ve ilk bölümünü Cumhuriyet bayramı ile aynı güne özellilkle denk getirerek işletmeye giren havaalanı açılışına gittiler. Cumhuriyet resepsiyonu da bu yeni açılan havaalanında yapıldı. Bir taşla iki kuş hesabı oldu.
Türkiye bu yıl bir ilki yaşadı; evet ilk defa bir Cumhuriyet resepsiyonu Osmanlının eski başkenti, Türk tipi başkanlığın ise gayrı resmi başkenti İstanbul’da devlet ve erkânı tarafından formaliteden ...
Read more : Hangi Cumhuriyet , | Görüntüleme : 326 | Yanıtlar : 2

Öylesine

Şebnem Ferah - Birileri Var

Sen hiç korkma, hiç utanma neysen öyle ol
Sen vazgeçme, kime küsme
Böyle masum kal
Birileri var, birileri var
Dünyanın çivisine, bugünün gerisine sahip çıkan
Masumun nefesini koruyan birileri var
Yeter ki hep böyle kal
Ne bugünden, ne yarından
Ne de dünden kork
Bir varmışsın, bir yokmuşsun
Evvel yarın ol
Hala birileri var, biriler var
Ruhunu, şerefini zalimin gölgesine satmayan
Masumun nefesini ...
Read more : Öylesine | Görüntüleme : 1658 | Yanıtlar : 100

29 Ekim’i Ben Öğrendim!

İlkokul yıllarımızda milli bayramları kutlamamız için bizlere görevler verilirdi. Her defasında da katılmak istemezdim... Çok anlamsız bulurdum çocuk aklımla! Sıkıcı, gereksiz, zaman kaybı diye içimden hep geçirirdim. Ne işe yarayacak ki, diye sorgulardım.

Şimdi anlıyorum ne işe yaradığını; Atatürk’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanı için canını feda edenlere vakit ayırmak, hiç de zaman kaybı değilmiş. Canını ortaya koyan atalarımızın bize bıraktığı toprakların kıymetini bilmek, hiç de anlamsız değilmiş. Stadlarda kah üşüyerek kah sıcaktan terleyerek ...
Read more : 29 Ekim’i Ben Öğrendim! | Görüntüleme : 290 | Yanıtlar : 0

Umurunuzda mı ?

Umurunuzda mı?
Antalya valisi, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri içerisinde kahvaltı yapılmasını ve her aklına estikçe çayını da alarak sigara molası verilmesini çalışan memurlara yasakladı.
Bir arkanıza yaslanın ve sakince tekrar okuyun. Mesai saatleri dahilinde bu eylemler yapılıyor. Meğerse devlet dairelerinin iyice… oku çıkmış. Evinden işe geliyorsun sonra mesai arkadaşlarınla bir saate yakınkahvaltı keyfine geçiyorsun. Mesai saati falan hak getire, eğer bir de sigara tiryakisiysen her canın çektiğinde çık dışarı bir sigara tellendir minimum ...
Read more : Umurunuzda mı ? | Görüntüleme : 336 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 140661 ileti • Toplam 41798 başlık • Toplam 24496 üye

x