Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER Davası

Genel & Güncel Konular

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen Türk-Kan » Pzr May 30, 2010 15:04

'Erzincan', AKP dosyasında

Resim

Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in yürüttüğü ‘Mehmet Salih Güneş ve 234 arkadaşı’ hakkındaki soruşturmanın, Yargıtay tarafından AKP’nin sicil dosyasına eklendiği ortaya çıktı. AKP’lilerle ilgili bir dizi suçlamanın yer aldığı dosyada Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin de var.

Haber: Salim YAVAŞOĞLU

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in yürüttüğü “Mehmet Salih Güneş ve 234 arkadaşı” hakkındaki soruşturma, Yargıtay’ın AKP hakkında tuttuğu dosyaya girdi. İlhan Cihaner tarafından yürütülen soruşturmada, aralarında bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanlarının da bulunduğu bazı AKP yöneticilerinin soruşturmaya konu kişi ve olaylarla ilişkisinin belirlendiği iddia edilmişti.

Yargıtay’dan Erzurum’a yazı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Soruşturma Bürosu’nun Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne yazdığı 17 Şubat tarihli yazıda, dosyanın tüm ekleriyle gönderilmesi isteniyor. Konuyla ilgili yazışmalar Erzincan soruşturması dosyasının ek klasörlerinde yer alıyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Sorusturma Bürosunda ilgili konuyla görevli başsavcı vekilinin, özel yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına yazdığı yazıda şöyle denildi: “Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Mehmet Salih Güneş ve 234 arkadaşı hakkında Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen soruşturma dosyasının, iddianame düzenlenerek dava açılmışsa dava dosyasının tüm ekleriyle birlikte incelenmek üzere onaylı bir suretinin ivedilikle gönderilmesi önemle rica olunur.”

Üst düzey yöneticilere suçlama

Yargıtay’dan Erzurum’a gönderilen 24 Mart tarihli yazıda, Anayasa’nın 68. ve 69. maddeleri ile Siyasi Partiler Kanunu’nun 98. maddeleri gereğince dosyanın onaylı bir örneğinin gönderilmesi isteniyor. Dosya, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 31 Mart’ta Yargıtay’a ulaştırıldı. Yargıtay Siyasi Partiler Soruşturma Bürosu’nun AKP’nin sicil dosyasına kattığı bu dosyada AKP’lilerle ilgili suçlamaların yer aldığı iddia ediliyor. İlhan Cihaner’in yürüttüğü soruşturmada, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, İstanbul Milletvekili ve AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Erzincan’daki AKP yöneticilerinin adlarının geçtiği iddialar arasında yer alıyor.

Savcıya ‘gizli tanık’ iddiası

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in avukatı Turgut Kazan, Cihaner’in Yargıtay’da yargılanmasına neden olan ifadeyi veren İliç Cumhuriyet Savcısı Bayram Bozkurt’un imzası ile Erzurum’daki Ümraniye davasının gizli tanığı “Efe” nin imzasının aynı olduğunu savundu. Milliyet gazetesindeki habere göre, Kazan, önceki gün Yargıtay’daki duruşmada, iki ifadedeki imzaların bulunduğu belgeyi gösterdi. Adalet Bakanlığı’nın, Cihaner hakkında görev suçundan soruşturma açmasına neden olan ve bu yolla Yargıtay’da yargılanması sürecini başlatan şikayetin altında İliç Savcısı Bozkurt’un imzası bulunuyor.

İmzaların benzerliği dikkat çekti

Bozkurt, şikayet dilekçesinin ardından Adalet Bakanlığı müfettişlerine bu konuda ifade de verdi. Bu şikayet dilekçesinin altındaki imza ile Ümraniye dosyasındaki ’Gizli tanık Efe’nin imzaladığı, ’teşhis tutanağı’belgesindeki imzanın benzerliği dikkat çekiyor. Kazan önceki günkü duruşmada şöyle konuştu: “Bu da oynanan oyunu ortaya koyuyor. Delillerin aynı olduğunu gösteriyor. Erzincan’da ise hala gizli tanık aranıyor. Birleştirme talebinin haklılığını göstermek için o örneği verdim. İki dava arasında bağ varsa birleştirilir. Bir tanık ifadesi var. Başka bir ifade daha var. İki imzayı karşılaştırıyorsunuz, aynı. Bu bağlantıyı apaçık ortaya koyuyor. Açıklayan da biz değiliz o kişi. İmzalar aynı ise aynı adam oldukları da anlaşılıyor.” Ergenekon dosyasındaki özel yetkili savcı Osman Şanal’ın imzasını taşıyan 21 Aralık 2009 tarihli “Teşhis tutanağına” göre tanık Efe, gösterilen 25 fotoğraftan 4 no’lu fotoğraf üzerine bu kişinin Albay Dursun Çiçek olduğunu söylemişti.

YENİÇAĞ, 29 Mayıs 2010
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen Başkomutan » Çrş Haz 09, 2010 16:19

[img]http://foto.gazetevatan.com/newpics/news/090620101627247326713.jpg[/img]

Dosya Yargıtay'dan kaçırılıyor!


Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in avukatı Turgut Kazan, "sokaktan birinin dosyadan el çekmiş mahkeme heyetini red talebi ve ardından itirazı bahane edilerek dosyanın yeniden Diyarbakır'a gönderildiğini" ileri sürerek, "Bu bir oyundur. Dosyanın Yargıtay'dan kaçırılması planıdır. Açıkça hukuka aykırıdır ve suçtur. Müvekkilim İlhan Cihaner yargılanmamakta, cezalandırılmaktadır" görüşünü bildirdi.

Kazan, yaptığı açıklamada, bugün yaptıkları ilk basın açıklamasıyla "Dosyanın 7 Haziran 2010 Pazartesi sabahı Erzurum'a gelmiş olmasına rağmen Erzurum Özel Yetkili Mahkemesi'nin dün akşama kadar Yargıtay'a gönderme işlemini yapmadığını ve ısrarlı şekilde suç işlemeye devam ettiğini" belirttiklerini hatırlattı.

Kazan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Şimdi, sokaktan birinin dosyadan el çekmiş mahkeme heyetini red talebi ve ardından itirazı bahane edilerek dosya yeniden Diyarbakır'a gönderildi. Olacak şey değildir. Tam bir fiili durumdur ve hukuk skandalıdır. Oysa, yasal düzenleme açıktır. CMK'nun 24/2. maddesine göre red talebinde bulunabilecekler bellidir ve müştekinin red hakkı yoktur. Üstelik mahkeme 10 Mayısta birleştirme kararı vermiş ve dosyadan el çekmiştir. Sokaktan biri 11 gün sonra, yani 21 Mayısta heyeti reddetmiş ve sonra itirazda bulunmuş diye dosya asla Diyarbakır'a gönderilemez."


gazetevatan.com
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen İrfan Tuna » Çrş Haz 09, 2010 17:00

Bu yaşananların, İsrail'in açık denizlerdeki korsanlığından farkı nedir?
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye
 
İletiler: 1059
Kayıt: Pzt Nis 06, 2009 12:23

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen Başkomutan » Çrş Haz 09, 2010 17:56


CHP'li milletvekillerine "Ergenekon" şoku!

CHP'li iki vekil hakkında fezleke. Nedeni Ergenekon terör örgütüne yardım suçlaması. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında gizli tanıklarla görüştüğü iddia edilen Ahmet Ersin ve Erol Tınastepe'nin dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi. Erol Tınastepe "korkumuz yok. Gider bildiklerimizi anlatırız" dedi.


Üç ay önce Erzincan'da bir restoran.

Güvenlik kamerasına takılan o görüntüde CHP'li Ahmet Ersin ve Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında yürütülen soruşturmanın gizli tanığı.

O görüntüler üç ay sonra yeniden gündemde. Görüntelerdeki CHP'li Ahmet Ersin ve onunla birlikte Erzincan'a giden CHP'li Erol Tınastepe hakkında Ergenekon örgütüne yardım suçlamasıyla; Meclis'e gönderilen dokunulmazlıkları kaldırın fezlekesi nedeniyle.

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner tutuklandıktan sonra yani üç ay önce.

CHP'li iki vekil, Ahmet Ersin ve Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe soruşturmanın yürütüldüğü Erzurum'a gitti. Cihaner'le görüştü. Sonra da o görüntüler ortaya çıktı.

Erzincan'da bir otel restoranında soruşturmanın gizli tanığı Munzur ile Ahmet Ersin'in görüşme görüntüleri.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı görüntülerin ardından soruşturma başlattı. Ve soruşturma için Meclis'e gönderilen fezlekede o görüntüler de Ersin'in gizli tanıklara ifade değiştirmesi için para teklif ettiği iddiaları da yer aldı.

Hatta o paranın içinde bulunduğu öne sürülen Ahmet Ersin'e ait siyah çanta da...

Fezlekeden sonra gözler iki milletvekiline çevrildi. Erol Tınastepe konuştu, "Korkumuz yok" dedi.

Şimdi dokunulmazlıkların kaldırılması talebi yani fezlekeler Anayasa-Adalet Karma Komisyonu'na gelecek. Komisyon ya fezlekeyi işleme konması ya da dönem sonuna ertelenmesi yönünde karar alacak.


haberiniz.com
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen Başkomutan » Cum Haz 11, 2010 13:19


Yargıtay Cihaner dosyasını beklemeyecek...


Bir dava dosyası, Yargıtay tarafından tam üç kez istendi, ama mahkeme göndermedi. Yargıtay karar verebilmek için artık beklemekten vazgeçti. O dosya, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in de yargılandığı Erzurum'daki Ergenekon dava dosyası. Yargıtay, dosyayı beklemeyerek CD'ler üzerinden incelemeye karar verdi.

Her duruşmada olduğu gibi yine aynı görüntülere sahne oldu Yargıtay.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, görevi sırasında işlediği iddia edilen suçlardan yargılandığı Yargıtay'a girerken, kapıda onu destekleyenler vardı.

Kendisine yöneltilen suçlamalar, "görevi kötüye kullanma", "evrakta sahtecilik ve imar kirliliğine neden olma."

Başsavcı Cihaner, bu dosyadan ayrı olarak bir de Erzurum'daki Ergenekon davasının sanığı. Yani "İrtica ile Mücadele Eylem Planını hayata geçirmek" iddiasıyla suçlanıyor.


"Davalar birleştirilsin" talebi

Cihaner'in avukatının talebi ise, bu iki dosyanın Yargıtay'da birleşmesi. Ama o talep bir türlü karara bağlanamadı. Çünkü Yargıtay'ın Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi'nden istediği dava dosyası, Yargıtay'ın mahkemeye üç kez ilettiği talebine rağmen bir türlü Ankara'ya gelmedi.

Yargıtay ilk talebini yaptığında, Erzurum İkinci Ağır Ceza Mahkemesi, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in yargılandığı Erzincan'daki Ergenekon dava dosyasını önce İstanbul'a gönderme kararı verdi.

Ama Yargıtay dosyayı yine istedi, hatta Erzurum İkinci Ağır Ceza Mahkemesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu arada dava dosyanın itiraz nedeniyle Diyarbakır'a gittiği ortaya çıktı. Yargıtay dosyayı bir kere daha istedi.

Bugünkü duruşmaya kısa süre kala, Ankara'da beklenen o dosya ikinci kez Diyarbakır'a gitti. Yani o dosya yine gelmedi.


Yargıtay beklemekten vazgeçti

Bunun üzerine Yargıtay 11. Ceza Dairesi, daha önceki duruşmalarda Cihaner'in Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla yargılandığı davanın dosyasının istenmesine rağmen gönderilmediği gerekçesiyle, söz konusu davanın daha önce gönderilen CD kayıtlarının incelenmesine karar verdi.

Daire, ayrıca İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve aralarında Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in de bulunduğu sanıkların yargılandığı "İrticayla Mücadele Eylem Planı" dosyasının da incelenmesine, her iki dosyadaki incelemenin ardından Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki dava dosyasıyla Yargıtay'daki dava dosyasının birleştirilmesi talebinin değerlendirileceğini açıkladı.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki dava dosyasını tekrar istedi. Daire, Erzurum'daki dosyaya yapılan itirazlar nedeniyle, itirazları değerlendirmek üzere Diyarbakır Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen dosyanın "itiraz değerlendirildikten sonra başka bir işlem yapılmadan ivedilikle Yargıtay 11. Ceza Dairesine gönderilmesine" hükmetti.

Cihaner savunmasında sertti

Bugüne kadar yapılan duruşmalarda ise İlhan Cihaner görevi sırasında işlediği iddia edilen suçlar nedeniyle savunma yaptı. Savunmasında, dosyayı Ankara'ya, Yargıtay'a göndermeyen Erzurum İkinci Ağır Ceza Mahkemesi'ne yönelik sert eleştirilerde vardı.

Cihaner, "Bu yargının taşeronlaştırılmasıdır. Görevsiz olan bir mahkemenin terörüne maruz kalıyorum. Kişisel olarak her türlü bedeli ödemeye hazırım, ama burada yapılan benim üzerimden iktidarın yargıyı ele geçirme girişimidir" demişti.


İm (Kod): Tümünü seç
http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/06/11/yargitay.cihaner.dosyasini.beklemeyecek/579746.0/index.html
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzr Haz 13, 2010 12:08

'Ergenekon' yalanı ortaya çıktı

Erzurum'daki Ergenekon davasında yeni skandal... O CD'nin kurgu olduğu belirlendi.

Erzurum’da, İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın Erzincan’da uygulamaya konulduğu iddiası doğrultusunda açılan davanın dosyasına giren ve BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun gizli tanık olduğu için öldürüldüğü iddiasının ortaya atıldığı kaydın bulunduğu CD’nin kurgu olduğu ortaya çıktı.

Konuşmaları yapan isimlerin kayda alındıklarını bildikleri belirlendi. 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk ve Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’le ilgili iddiaların yer aldığı CD’nin kurgu olduğu, Erzurum BaşsavcıVekili Taner Aksakal tarafından açıklandı.

Milliyet Gazetesi'nden Gökçer Tahincioğlu'nun haberine göre; dava dosyasında yer alan CD’de gizli tanık Erzincan, cemaatin üst düzey sorumlusu olduğu anlaşılan bir kişi ve dava dosyasında müşteki (şikâyetçi) olarak ismi geçen, cemaate ait bir kolejin müdürlüğünü yapan Ahmet Demir’in konuşmaları yer alıyor.

Konuşmaların, ortam dinlemesi yoluyla kayda alındığı belirtiliyor. Mahkeme kararıyla yapıldığı belirtilen kayıtta, tanık Erzincan, cemaat evlerine silah yerleştirmesi için kendisini zorlayan MİT görevlilerinin, bir helikopter kazasında ölen BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun “gizli tanık” olduğu için öldürüldüğünü söylediklerini iddia ediyor.

Konuşmalarda Cihaner’den, henüz hakkında dava açılmamış olmasına rağmen “yargılanan savcı” olarak bahsediliyor ve çeşitli suçlamalarda bulunuyordu. Kayıtta, gizli tanık Erzincan, 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk ile görüştüğünü iddia ediyor. Emniyetin içinde Ergenekoncular olduğunu öne süren Erzincan, cemaat evlerinde kalan asker ve polislere komplo hazırlaması için kendisine 800 bin TL’lik çek verildiğini öne sürüyor.

Davanın 10 Mayıs’ta yapılan duruşmasında özel yetkili Başsavcı Vekili Taner Aksakal, CD için şöyle konuştu: “Kişinin (Ahmet Demir) tanık Erzincan’ın itirafları üzerine kendi imkânlarıyla yaptığı bir kayıt. Kişi, tanık Erzincan’ın bilgisi dahilinde, yani konuştukları delil olsun diye, sormuş, tanık Erzincan cevaplamış. Bu şekilde üç CD var. Yani gizli kaydedilmesi söz konusu değil. Ne kadar delil olur tartışılır tabii.”

TUTANAKLARA YANSIDI

Sadece ajans muhabirlerinin izlediği duruşmada CD ile ilgili olarak konuşan Başsavcı Vekili Aksakal’ın sözleri tutanaklara da yansıdı. Gizli tanık Erzincan’la bu görüşmeyi yapan Ahmet Demir, Cihaner’in Yargıtay’da yargılandığı davanın Erzurum’daki davayla birleştirilmesine karşı çıkmış, reddihâkim talebinde bulunup, talebin reddine yönelik karara itiraz ederek dosyanın Yargıtay’daki duruşma öncesinde Diyarbakır’a gönderilmesini sağlamıştı.


Gerçek Gündem, 13 Haziran 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen Başkomutan » Sal Haz 15, 2010 19:13

[img]http://foto.gazetevatan.com/newpics/news/150620101809006285556.jpg[/img]

Dosya yeniden İstanbul'a!

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay'ın 2 kez özel kurye ile işlem yapılmadan gönderilmesini istediği İlhan Cihaner dosyasını İstanbul'a gönderdi

ERZURUM 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nden ısrarla istenen Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in tutuklu yargılandığı Ergenekon dava dosyası, Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi yerine bu kez de İstanbul'a gönderildi. Dava dosyası daha önce Diyarbakır'a yollanmıştı.

Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin reddi hakim talebini kabul etmeyerek bugün Erzurum'a gönderdiği Erzincan Ergenekon dosyası, Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce hiç bekletilmeden İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Erzurum'daki Özel Yetkili Mahkeme, İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yürütülen ve sanıkları arasında Kurmay Albay Dursun Çiçek'in de bulunduğu `İrtica ile mücadele eylem planı' dava dosyasıyla birleştirilmesini istiyor. Geçen Şubat ayında da dosya yetkileri alınan Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından İstanbul'a yollanmış, ancak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca kabul edilmeyerek dosya Erzurum'a gönderilmişti.

Dosyanın Yargıtay yerine İstanbul'a gönderilmesini eleştiren İlhan Cihaner'in Avukatı Turgut Kazan, "Cihaner dosyası yine yola çıktı. Ama Yargıtay yerine İstanbul'a gönderildi. Erzurum Mahkemesi suç işlemeye devam ediyor. Yani tam bir oyun oynanıyor. Üstelik bilgi kirliliği yaratılarak. Hem Anayasa Mahkemesi hem Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi çok ciddi baskı altına alınıyor. Adil yargılanma hakkı hiçe sayılıyor. Masumiyet karinesi çiğneniyor. Hukuk devleti, demokrasi tehlikede" diye açıklama yaptı.

Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi, İlhan Cihaner'in `Görevi kötüye kullanma, evrakta sahtecilik ve imar kirliliğine neden olmak' suçlamasıyla yargılandığı davanın son duruşmasında, Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen `Ergenekon terör örgütü' dava dosyasıyla birleştirilmesini CD'ler üzerinde incelenmesine kararlaştırmıştı.


gazetevatan.com
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: İsmailağa ve Gülen Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Tutuklandı

İletigönderen Başkomutan » Cum Haz 18, 2010 11:14

[img]http://foto.gazetevatan.com/newpics/news/180620101152498703736.jpg[/img]

Yargıtay'dan 'Cihaner' kararı!

Başsavcı İlhan Cihaner ve 9 tutuklu sanığın tahliyesine karar verildi.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, İlhan Cihaner'in Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde “Ergenekon terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla yargılandığı dava ile Yargıtay'daki davasının birleştirilmesine karar verdi. Yargıtay Cumhuriyet Savcısı'nın talebi doğrultusunda Cihaner ve 9 tutuklu sanık tahliye edildi.

Cihaner'in Yargıtay'da yargılanmasına devam edildi.


Dava izleyicilerin çok olması nedeniyle Yargıtay Konferans Salonu'nda görüldü. Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, "İrtica İle Mücadele Eylem Planı" davası ile Erzurum 2.
Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Cihaner'in yargılandığı dava dosyasının CD'ler üzerinden incelendiğini belirtti.

Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla aralarında İlhan Cihaner ve Saldıray Berk'in de
bulunduğu sanıkların yargılandığı dava dosyası ile Yargıtay 11. Ceza Dairesindeki dava dosyası arasında "şahsi ve fiili irtibat" bulunduğu gerekçesiyle, her iki
dava dosyasının Yargıtay 11. Ceza Dairesindeki dava dosyası ile birleştirilmesine oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

Cumhuriyet Savcısı da birleştirme kararının ardından her iki davada tutuklu bulunan tüm sanıkların tahliyesini talep etti.

DOSYAYI İSTEMİŞTİ

Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nde görülen davanın son duruşmasında, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Cihaner’in “Ergenekon terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla yargılandığı dava dosyasının, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden “irtica ile mücadele eylem planı” dava dosyası ile birleştirme kararlarına yapılan itirazın Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi’nde değerlendirildikten sonra “ivedi” şekilde özel kurye ile Daire’ye gönderilmesine karar verilmişti.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasının istenilmesinin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen dava dosyasının gönderilmediğini belirten Daire, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce davaya ilişkin daha önce gönderilen CD’lerin Daire kaleminde kağıt ortamına aktarıldıktan sonra heyetçe incelenmesine karar vermişti.

Daire ayrıca, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden gönderilen “İrticayla Mücadele Eylem Planı” davasının dosyasının da incelenmesine devam edilmesine karar verildiğini de belirtmişti.18.06.10
VATAN
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER tahliye edildi!

İletigönderen Çetin Taş » Cum Haz 18, 2010 18:23

Umarım hem cumhuriyetimizin bu yiğit savcısı ve hem aynı saatler4de tahliye edilen Çetin komutanım ve diğer komutanlarımız yeniden başka bir gerekçe ile içeri alınmaz. Umarım Türk adaleti TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin birliğini, bütünlüğünü ve sürekliliğini korumaya ve savunmaya devam eder.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

Re: Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER tahliye edildi!

İletigönderen İL-BARS » Cmt Haz 19, 2010 15:29

Hem Sayın Savcımızın hem de Komutanlarımızın tahliyesine çok sevindim. Çetin Taş'ında belirttiği gibi umarım bu insanlar abuk sabuk gerekçelerle tekrar zindanlara atılmazlar.
Kullanıcı küçük betizi
İL-BARS
Üye
Üye
 
İletiler: 135
Kayıt: Cum Eki 09, 2009 11:21

Re: Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER tahliye edildi!

İletigönderen Urunguj » Pzr Haz 20, 2010 1:05

Bu Başsavcının Alevi olduğu söylendi. Bu kadar alçaldılar ! (Avukatı Turgut Kazan ben bilmiyordum dedi)

Bu alçaklar, O'nun jitem'i ilk soruşturan savcı olduğunu biliyorlar. çünkü övgü dolu yazıları arşivde.

Kendisine geçmiş olsun diyorum, sünni biri olarak. Ailesinin sevincini paylaşıyorum.

Belli dini gruplar Adliyede hakimiyet kurma planını yaptı. Yargıtay'da tetkik hakimi olabilmek için çarşaftan çıkıp türbana, hatta saçlarını özgürce gösteren eşe sahip birini tanıyorum.

akp 8 yıldır iktidarda. Bu süre içinde atanan hakim-savcıları düşündüğümde uykularım kaçıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bu bazı hakim ve savcıların düşman gözüyle baktıkları bir kurumdur!!!

(ama referandumda yargı ele geçirilirse, ne olur düşünmek istemiyorum! )
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye
 
İletiler: 222
Kayıt: Cmt Ara 05, 2009 0:44

Re: Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER tahliye edildi!

İletigönderen Urunguj » Cum Ağu 06, 2010 0:32

Malum YAŞ gelişmemeleri, ve yakın gelecekteki referandumu düşünerek, bu başlıkta üstteki mesajıma dikkat çekmek istedim.

Ergenekon savcısı İHL mezunudur. (Elinde tesbihle sorgulama yaptığı iddia edilmektedir.)
KK Komutanı olmasını istemedikleri Hasan Iğsız paşayı ifade vermeye ayağına çağırdı.
Daha önce de, "size haksızlık yapılmış" diyerek sorguladığı Erdal Sarızeybek kendisini şikayet etmiş, ancak iktidar izin vermemişti.*

Geçmiş Genelkurmay Başkanlarından Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun hiçbir işini, görevini bilmem, yetkin bir asker miydi hatırlamıyorum. (benim kusurum)

Ama bir sözünü asla unutamadım :

Adliye'deki irticai örgütlenmeyi çözmek lazım !

*:http://www.erdalsarizeybek.com.tr
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye
 
İletiler: 222
Kayıt: Cmt Ara 05, 2009 0:44

Re: Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER Davası

İletigönderen Urunguj » Cum Eyl 17, 2010 0:44

İlhan Cihaner'in referandum sonrası HSYK'ya aday olacağı doğru mu ???

Kabul edilen Anayasa değişiklikleri nedeniyle, kendinin hapis değil cehennem hücresine tıkılacağını bilmiyor mu?

Sanırım kara mizah yapıyor.

Ben sünni bir müslümanım, ama alevi-sünni ekseninde yürütülen referandum propagandasına kapılp evet diyen ülkücülere Allah'tan belalar diliyorum !!!
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye
 
İletiler: 222
Kayıt: Cmt Ara 05, 2009 0:44

Re: Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER Davası

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Nis 07, 2011 23:43

'İmamın Ordusu saldırıyor!'

İlhan Cihaner’in adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

Cihaner görüntülerle ilgili 'Tam bir alçaklıktır. Seçim öncesi beni yıpratmaya çalışıyorlar. İmamın Ordusu saldırıyor herhalde" dedi.

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasına karşı çıkınca polisler tarafından zorla gözaltına alınmış.

Görevli polisler Cihaner’in gözaltı kararına itiraz etmesi üzerine kollarına girerek zorla götürüyorlar.

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Gazeteci Kemal Özdemir’in Timaş yayınlarından çıkacak olan “Ergenekon Fay Hattında Erzincan” adlı kitabında Cihaner’in 16 Şubat 2010’da Erzincan Adliyesi’ndeki makam odasında, Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararıyla gözaltına alınmasına dair daha önce yayımlanmamış fotoğraflar da yer aldı. Kitapta anlatıldığına göre İlhan Cihaner, gözaltına alınacağını öğrenince Savcı Şanal’a bu karara direneceğini, gözaltına alınmayı kabul etmeyeceğini söylüyor.

Götüremeyeceksiniz, direnirim

Kitapta Cihaner’in gözaltına alındığı sırada Özel Yetkili Erzurum Savcısı Osman Şanal’la girdiği diyaloglar da yer alıyor.

- Şanal: Sizi de yanımızda götüreceğiz.
- Cihaner: Götüremeyeceksiniz, direneceğim, zor kullanacaksınız.
- Şanal: Bu doğru bir davranış olmaz sizin açınızdan.
- Cihaner: Çok doğru olur.
- Şanal: Mahkeme kararı ile geldik buraya.
- Cihaner: O karar da yanlış, uygulanamaz.
- Şanal: Düşünceniz böyle olabilir, onu değiştirme durumunda değiliz, o düşünce içinde olabilirsiniz, isterseniz okuyun, siz de inceleyin.
- Cihaner: Evrakta sahtecilik, iftira ve tehdit... Ne için bunlar?
- Şanal: Anlatacağız.
- Cihaner: Hukuk dışı bu, fiziken direneceğim. Bunu yapamazsınız, ne yaptığınızın farkında değilsiniz.
- Şanal: Mahkeme kararını uyguluyoruz.
- Cihaner: Eşkıya gibi davranıyorsunuz.
- Şanal: Eşkıya gibi davranmıyoruz, şu anda oturuyoruz, bakın karşılıklı.
- Cihaner: Eşkıya illa ki elindeki kılıçla, silahla olmaz. Eşkıyanın değişik şekilleri vardır.
- Şanal: Farkındaysanız az önce ifade ettim, polemik yapmak doğru değil. Biz hukukun gereği neyse onu yapmak için buradayız. Kişisel bir şey söz konusu bile olamaz.
- Cihaner: Kesinlikle öyle birşey var.
- Şanal: Biz işimizi yapacağız, sizi de yanımızda götüreceğiz.
- Cihaner: Götüremeyeceksiniz, direneceğim, zor kullanacaksınız.

İKİSİ DE ADAY ADAYI

Cihaner’in makam odasında yapılan aramaya ve gözaltı işlemlerine nezaret eden Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Günbey, görevinden istifa ederek AKP’den Erzurum milletvekili aday adayı oldu. İlhan Cihaner ise CHP’den milletvekili aday adayı olmuştu.

CİHANER: TAM BİR ALÇAKLIK!

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner bugün basına yansıyan "gözaltına alındığı an" başlıklı görüntülerle ilgili konuştu; "Görüntüler tam bir alçaklıktır. Seçim öncesi beni yıpratmaya çalışıyorlar" dedi.

Cihaner, "Bizim elimizde olmayan bu görüntülerin nasıl belli yazarlara servis edildi. Üzerinde durulması gereken bu. Ben orada sokak kabadayısı değilim. Hukuk dışı saldırı var diye kontrolümü kaybedecek değildim" diye konuştu.

İlhan Cihaner, "Bu görüntülerin içeriği hiçbirşey ifade etmiyor. Beni sevenleri üzüyor sadece. Yayınlanma zamanı çok belli" ifadelerini kullandı.

"Bilseydim sert karşılık verirdim"

"Bana müdahale edenlerden biri Cumhuriyet Savcısıymış. Bunu bilseydim maliyeti ne olursa olsun ben de ona sert karşılık verirdim. Yoksa polislerin ideolojisi belli" dedi.

Cihaner ayrıca, görüntülerin yayınlanma zamanının ve yayınlandığı yerlerin 'malum' olduğunu belirtti.

Özel sorgu odası var mı?

Cihaner, 'özel bir sorgu' odası olduğuna ilişkin iddialara da yanıt verdi ve "En komik ve en aptalca iddialardan biri bu. O adliye benim tapulu malum değil. O sorgu odası hala orada. İfade alma yönetmeliğine göre, savcılık katında bir gizli oda olmaz. O odanın anahtarı da bende değil" dedi.

"Şu ana kadar hiçbir gizli belge saklamadım. Bunlar maksatlı sladırılar, dikkate alınacak şeyler değil" diyen İlhan Cihaner, Şöyle diyelim: İmamın Ordusu saldırıyor herhalde. Yakında Cihaner'in gözü ela değil, kahverengi gibi şeyler çıkacak, ilkokulda yaptıklarımız çıkacak galiba..." ifadelerini kullandı.

Resim
Murat Günbey (beyaz gömlekli) tutanak tutuyor. İlhan Cihaner ise sağda


VATAN, 7 Nisan 2011
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Önceki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x