Zaman: Çrş May 15, 2024 4:55

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Seçim ve dış politika(hüsnü mahalli)

Seçim ve dış politika(hüsnü mahalli)

Yarın Erzurum’da olacağım. Daha sonra da Malatya, Diyarbakır, Mardin, Urfa, Gaziantep ve İzmir.

Meslektaşlarımızdan bazıları da Türkiye’nin diğer kentlerini dolaşıyor, dolaşacak.

AKŞAM ve SKY Türk olarak seçim öncesinde seçmenlerin eğilimlerini gözlemlemeye çalışıyoruz.

Ama ben kişisel olarak daha çok seçmenlerin dış politika konuları ile ne kadar ilgili olduklarına bakmak istiyorum.

Başka bir ifade ile dış politika konularının seçmenin oyunu nasıl ve ne kadar etkilediğini görmek istiyorum.

Dış politika konuları deyince sırayle ...
Read more : Seçim ve dış politika(hüsnü mahalli) | Görüntüleme : 1049 | Yanıtlar : 0

Şener... | Yılmaz Özdil |

Şener...

"Cumhurbaşkanı bana dedi ki" veya "Baykal beni arayarak şöyle dedi" diye başlayan afilli cümleler kurup, ego rüzgarı estirmeyi sevmem... Gazeteci kimliğinin verdiği bu diyalog imkanını, matah bir özellikmiş gibi sunmayı doğru bulmam.

Ama bugün istisna...
İstisnai bir durum var çünkü.

Dün bir telefon... Abdüllatif Şener.

İktidardakiler beni anca, "seni mahkemeye verdim, süründüreceğim" diye arar... Abdüllatif Şener ise, "teşekkür etmek için" aradığını söylüyor...
"İstisnai durum" dediğim bu.

"Abdüllatif Şener, aysbergin görünen yüzü, vicdan muhasebesi ...
Read more : Şener... | Yılmaz Özdil | | Görüntüleme : 1561 | Yanıtlar : 3

Dün... | Yılmaz Özdil |

Dün...

Dün...
Ankara Kocatepe Camii.

"Hükümet istifa..."
"AKP dışarı..."
"Kelle değil, şehit o..."
"Oğlunu Şırnak'a da gönder..."
"Hangi yüzle geldiniz..."
"Yuuuuhhh!"

Dün...
İstanbul Levent Camii.

"Başbakan istifa..."
"Katile sayın, bize mayın..."
"Yuuuuhhh!"

Dün...
Manisa Hatuniye Camii.

"Arınç dışarı..."
"Hükümet istifa..."
"Yan gelip yatmadı, vatanını satmadı."
"Yuuuuhhh!"

Dün...
İstanbul Swissotel.

Başbakan, "hükümetimizin izlediği yönetim tarzı ve reformlarımız artarak devam edecek" dedi...
IMF'den John Lipsky, Dünya Bankası'ndan Shigeo Katsu, Amerikan International Group'tan Jacob Frenkel, Kuveytli ...
Read more : Dün... | Yılmaz Özdil | | Görüntüleme : 1614 | Yanıtlar : 3

Şehitler ve Siyaset Bosbakana Hitap

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın son günlerde diline yapışan cümle şu: Kimse, şehitler üzerinden siyaset yapmasın!
-Yapılmasın da, şu soruyu da mı sormayacağız. AKP’nin devraldığı Türkiye, “sıfır terör” noktasındaydı? Ne oldu da her Allah’ın günü tekrar şehit vermeye başladık? Bunun bir sorumlusu yok mudur? Varsa kimdir?

-Dönüp Atatürk’e, İsmet İnönü’ye, Adnan Menderes’e, Özal ya da Ecevit’e mi, hesap sormamız gerekecek?!

-Son 4.5 yılın sorumlusu kim olabilir acaba?

Şehit cenazelerinin ardından gözyaşı döken şehit yakınları, sade vatandaşlar “Kahrolsun ...
Read more : Şehitler ve Siyaset Bosbakana Hitap | Görüntüleme : 1025 | Yanıtlar : 3

Subaylar Şehit Oldu, Ya Ali Kemaller! | Bülent Esinoğlu

Subaylar Şehit Oldu, Ya Ali Kemaller!

Bizans Medyasının Ordu düşmanı köşe yazarlarından hep şunu duyduk. “Erler ölüyor, subaylar nerede?”

Maksatları ordunun kumanda kademeleri ile alt kademeleri arasında ki bağı koparmak Türkiye’nin içinde çıkardıkları iç savaşı orduya yansıtmak istediler.

Dün gece subaylarımız öldü tıpkı Kurtuluş Savaşının Sakarya’sında olduğu gibi. Fethullahcı gazetelerin köşe yazarları herhalde kına yakarlar.

İki yıl önce yazdığım bir yazıda “emperyalizm ile savaş aynı zamanda iç savaştır demiştim.” Kehanetten değil. Kurtuluş savaşının öğretisinden ...
Read more : Subaylar Şehit Oldu, Ya Ali Kemaller! | Bülent Esinoğlu | Görüntüleme : 1395 | Yanıtlar : 6

Kuzey Irak ve ötesi(Erdal Şafak)

Kuzey Irak ve ötesi

Sevgili Halit Soydan'la tanışıklığımız Garanti Bankası Genel Müdürü olduğu 1980'lerin ilk yarısına kadar gider.
Daha sonra Egebank'ın başına getirildi, banka el değiştirince bıraktı ama "Hanımköy" dediği İzmir'de kaldı. Dış ticaretle uğraşmaya başladı.
3-4 yıl önce Yapı ve Kredi Bankası'na TMSF tarafından "Kayyum" olarak atandı, işi bitince yine İzmir'e döndü.
Şimdi orada, Ahmet Piriştina'nın ölümünden bu yana gitmeye cesaret edemediğimiz o güzel memleketimizde bir üniversitede ders veriyor, ayrıca SABAH Grubu'nun mayası ...
Read more : Kuzey Irak ve ötesi(Erdal Şafak) | Görüntüleme : 1058 | Yanıtlar : 0

kadın ve kız farkı ....

Kadın ve Kız farkı

Kadın ile kız arasında dağlar kadar fark vardır.

Üstelik bu farklar yaşla ya da cinsel deneyimle ilgili değildir.

50 yaşında da kız kalır bazıları, 20 yaşında kadınlar olduğu gibi.

- Kız, Marmara Denizi’dir. Kadın, Pasifik Okyanusu.

- Kız, nesquiktir. Kadın, 70’lik yeni rakı.

- Kız, bahar yağmurunda pembe bir şemsiyedir. Kadın, şarapnel yağmurunda bir sahra çadırı.

- Kız, frambuazlı cheesecaketir. Kadın, bir tencere etli biber dolması.

- Kız, Fransız biblosudur. Kadın, ...
Read more : kadın ve kız farkı .... | Görüntüleme : 1560 | Yanıtlar : 3

Göbeğini kaşıyan adam...

Göbeğini kaşıyan adam...

O göbeğini kaşır.

Göbeğinin tombik olması ona mutluluk verir, çünkü bu yaşamın tadını çıkarttığı anlamına da gelir.

Ayağını altına alıp oturur.

Elinde bayraklarla yürüyen kadınları görünce "Ne vınaklıyo bunlar len..." diye kızar.

"Haberleri" sevmez.

O "Ti-Vi eğlence programına" bakar.

Dünyada neler olup bittiği konusunda, bildiği tek dış politika yorumu "İngiliz yaman olur" görüşüdür.

Kitap okumaz.

Çok da gerekiyorsa "Bi bakıver kitap ne diyor?" diye sorduğu bir "hoca"sı vardır.

Gazete bilmez.

İlgi duyduğu ...
Read more : Göbeğini kaşıyan adam... | Görüntüleme : 3138 | Yanıtlar : 17

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147951 ileti • Toplam 45575 başlık • Toplam 24819 üye

x