Zaman: Cum May 17, 2024 4:44

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Aşk Resimleri

Resim
http://img473.imageshack.us/img473/7059/45550mz1gixq8.jpg
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Read more : Aşk Resimleri | Görüntüleme : 1188 | Yanıtlar : 6 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Doğumgünü hediyesi

Doğumgünü hediyesi

Fırına geldiğimde ortalıkta ekmek görünmüyordu. Eski bir
dostum olan fırıncı,"Biraz bekleyeceksin hocam," dedi.
"İki-üç dakikaya kadar çıkartıyorum."

Kenardaki tabureye oturup beklemeye koyulurken, içeriye
yaşlıca bir adamın girdiğini gördüm. Eskimiş ceketinin sol
yakası altında bir madalya parıldıyor ve yürürken hafifçe
topallıyordu. Selam verdikten sonra, fırıncının tezgahına
yaklaşarak, "Ekmeklerimi alayım," dedi.
"Benim ikizler acıkmıştır."

Fırıncı, adamın kendesine uzattığı torbayı alarak tezgahın
altına eğildi ve bir gün öncesine ait olduğu anlaşılan
ekmeklerden dört-beş tane çıkardı.

Ben ...
Read more : Doğumgünü hediyesi | Görüntüleme : 717 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

İstanbul Trafiğine Akıllı Taksiler Geliyor

İstanbul Trafiğine Akıllı Taksiler Geliyor

http://www.teknolatte.com/fs/MDcwNjE0%5Cres%5C1327_07061509534962.jpg

Çok yakında İstanbul trafiğinde gezmeye başlayacak Akıllı Taksiler, müşterilere daha rahat ve güvenli ulaşım hizmeti verirken taksicilerin can güvenliğinin sağlanmasına da katkıda bulunacak.

Turkcell’in iş ortaklarından teknoloji şirketi Teknobil ile birlikte geliştirdiği proje kapsamında çok yakında İstanbul trafiğinde Akıllı Taksiler yolcu taşımaya başlayacak. Turkcell’in sağladığı GSM/GPRS altyapısı ve taksiler için özel geliştirilen Akıllı Taksi uygulaması sayesinde İstanbul halkı daha güvenli, rahat ve yüksek kalitede taksi hizmeti alacak; taksicinin can ...
Read more : İstanbul Trafiğine Akıllı Taksiler Geliyor | Görüntüleme : 1138 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Bilim ve Teknoloji

RETÜK mi, RÜTÜK Mü?

RETÜK mi, RÜTÜK Mü?

Resim

ANKARA (ANKA)- RTÜK Başkanı Zahit Akman, RTÜK kısaltmasının "RETÜK" değil "RÜTÜK" olarak okunmasını istedi.

Zahid Akman ANKA'ya yaptığı açıklamada, 1340 yayın kuruluşunun 110'unun isminin yabancı olduğunu belirterek, bu kuruluşların isimlerini değiştirmeleri için şifai olarak istekte bulunduklarını aktardı. Öte yandan televizyon ve radyo program isimlerinin nispeten yabancı kelimelerden oluştuğuna dikkat çeken Akman, RTÜK olarak televizyon ve radyolarda yayınlanan program isimlerinin kaçının yabancı olduğunun da tespitini yapmaya başladıklarını anlattı. Akman, bunun ceza ...
Read more : RETÜK mi, RÜTÜK Mü? | Görüntüleme : 951 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Fenerbahçe'den Ronaldo'ya Teklif

Fenerbahçe'den Ronaldo'ya Teklif

Resim

İspanyol spor gazetesi AS, Fenerbahçe'nin, AC Milan takımında oynayan Brezilyalı Ronaldo'ya transfer teklifi götürdüğünü iddia etti. Fenerbahçe'nin Roberto Carlos ile Ronaldo'yu Real Madrid'te olduğu gibi biraraya getirmek istediğini ileri süren AS, ''Başkan Aziz Yıldırım'ın 100. yıl için rüyası Roberto Carlos ve Ronaldo'yu birleştirmek.

Fenerbahçe,Milan'a 10 milyon avro teklif etti ama teklif İtayan kulübü tarafından hemen geri çevrildi'' diye yazdı. Fenerbahçe'nin Ronaldo'ya da Roberto Carlos gibi 3 yıllık sözleşme teklifini götürdüğü belirtilirken, ...
Read more : Fenerbahçe'den Ronaldo'ya Teklif | Görüntüleme : 1117 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Dünya Basını: "Referandum Veto Edilebilir"

Dünya Basını: "Referandum Veto Edilebilir"

Resim

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, cumhurbaşkanını halkın seçmesine ilişkin Anayasa değişikliğini referanduma götürme kararı uluslararası basınında da yankı buldu.

New York Times gazetesinde yayınlanan haberde, Cumhurbaşkanı Sezer'in, Cumhurbaşkanını halkın seçmesine ilişkin tasarıyı onaylamadığı ve referanduma götürdüğü ifade edildi. Türkiye'deki mevcut yasalara göre Cumhurbaşkanını Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin seçtiği kaydedilen haberde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “laik elitlerin engellemesi” nedeniyle söz konusu durumu değiştirmek istediği vurgulandı.

Sezer'in tasarıyı Anayasa Mahkemesi'ne de göndereceği ...
Read more : Dünya Basını: "Referandum Veto Edilebilir" | Görüntüleme : 707 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Erdoğan'dan DTP'yle Koalisyona Yeşil Işık

Erdoğan'dan DTP'yle Koalisyona Yeşil Işık

Resim

Başbakan Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinde oluşabilecek tabloya göre DTP ile koalisyon yapılabileceği imasında bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk'te dün yayınlanan Liderler Zirvesi programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HUDSON SENARYOSU

ABD'de Hudson Enstitüsü'ndeki çirkin senaryo Başbakan'a soruldu. Enstitüde ABD'li ve Türk askerler ile ABD'li Neo-Con'ların yer aldığı senaryoya göre İstiklâl Caddesi'nde bir patlama olacağı, 50 kişinin öleceği, Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu'ya bir suikast düzenleneceği ve bunun sonucunda da ...
Read more : Erdoğan'dan DTP'yle Koalisyona Yeşil Işık | Görüntüleme : 846 | Yanıtlar : 14 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Anne Babalarımızdan Öğrendiklerimiz

....öğrenme çocukken başlar.....

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİ TAKDİR ETMEYİ:
bana bakın, gidin birbirinizi dışarda gebertin, evi daha yeni temizledim....

HAYATIN ÇELİŞKİLERLE DOLU OLDUĞUNU:
kapa çeneni ve çorabnı iç...

DAYANIKLI OLMAYI:
o ıspanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!

HAVA RAPORU TAHMİNİ YAPMAYI:
şu dağınıklığa bak .....yabancı biri görse odanın ortasından kasırga geçmiş sanır...

ABARTMAYI:
sana 500bin defa söyledim kirli ayakkabılarınla içeri girme diye..

KISKANMAYI:
dünyada senin annen baban gibi mükkemmel bir aileye sahip olamayan kaç milyon ...
Read more : Anne Babalarımızdan Öğrendiklerimiz | Görüntüleme : 887 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Faydalı Bilgiler

-Kalbimiz günde ortalama 100000 kez çarpar.

-Thomas Edison karanlıktan korkardı.

-En uzun süre uçan tavuk 13 saniye havada kalmistir.

-El tırnaklari ayak tirnaklarina oranla 4 kat daha hızlı uzarlar.

-Yılda ortalama 10 milyon kez göz kırparız.

-Yarasalar bir magraya girdiklerinde önce sola dönerler.

-Sogan dograrken sakiz çignemek göz yasarmasini önler.

-Ortalama bir insan günde 13 kez güler.

-Dunyanin en eski sakızı bundan 9000 yıl öncesine aittir.

-Beyaz Saray da 13092 adet çatal, bıçak, kaşık vardır. ...
Read more : Faydalı Bilgiler | Görüntüleme : 1271 | Yanıtlar : 6 | Dizin : Diğer

Yimpaş yöneticileri için hapis kararı

Yimpaş yöneticileri için hapis kararı

Yargıtay, Avrupa’da binlerce gurbetçiyi mağdur eden Yimpaş Holding A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve 10 yönetim kurulu üyesi hakkındaki "Sermaye Piyasası Kanunu’na" muhalefetten 2’şer yıl hapis ve 10’ar bin YTL para cezasını onadı

. Davanın, zamanaşımı süresi bu ay sonunda dolacaktı. Uyar'la yöneticileri 8'er ay hapis yatacaklar. Daire, sermaye artırımı yapan Yimpaş'ın 10 bin kişiden "borç" adı altında para toplayıp sonradan SPK'dan izin istemesini kanuna aykırı buldu ve suç ...
Read more : Yimpaş yöneticileri için hapis kararı | Görüntüleme : 670 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147952 ileti • Toplam 45576 başlık • Toplam 24819 üye

x