Ben Osmanlıyım !

Devlet-i Aliyye-i Osmaniye

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen Deli Haydar » Çrş Şub 10, 2010 0:12

GöktürkMehmet yazdı:Burada Osmanli'nin Turkculuk yapmamis olmasini da elestirmemek lazim. Madem bir Cokuluslu imparatorluk kuruyorsun, o halde en azindan soylemini buna gore uyarlamak zorundasin. Orasi ayri, apayri bir tartisma konusudur. Esasen her padisah donemini ayri ayri degerlendirmek gerekir.


Düşüncelerinize tümüyle katılıyorum. Yalnız özünü yadsıyıp dilini bozarak, geleneklerinden kopup, yönetimini başkalarına bırakan Osmanoğulları'nın çokulusluluk söylemine 2010 yılında yaşayan bir Türk olarak düz mantığımla olumlu yaklaşamıyorum. Osmanlı sanki çokuluslu olmayı içinden çıktığı ulusu çökertmek amacıyla seçmiş gibi duruyor. Ama elbette onun da bir açıklaması vardır. Devlet oyun içinde oyun oynar, öyle değil mi? Osmanlı'nın çıkışı, yükselişi, özünden kopuşu, gerileyişi, yıkılışı ve kendinden bağımsız bir Cumhuriyet çıkarması kuşkusuz boşuna değildir. Bu konular belli ki biraz derindir...

Yukarıda belirttiğiniz çokuluslu imparatorluk yapısı açısından Amerika Birleşik Devletleri ile Osmanlı İmparatorluğu arasında ezoterik anlamda da bir bağ olduğunu düşünüyorum. Osmanlı İmparatorluğu'nun kargaşık ortamında yaşam bulan Türkiye Cumhuriyeti, gerçek anlamda yeniden doğmak için Amerika Birleşik Devletleri'nin yarattığı kargaşanın dinmesini bekleyecek ya da bizzat kendisi dindirecektir. Bu bakımdan ABD'nin Osmanlıcılık ateşini harlaması boşuna değil.

Bu yüzden, Türk'ün adının üstüne basa basa, üzerimize ithal bir Osmanlılık kimliğinin yapıştırılmaya çalışılması beni gerçekten fazlasıyla rahatsız ediyor. Bu tür nitelendirmeler birçok kişiyi Osmanlı adından da soğutuyor. Dahası, kanla, irfanla kurulan Cumhuriyeti koruma içgüdüsü kimi zaman, farklı kaynaklardan beslenen ancak üç aşağı beş yukarı aynı düşüncedeki yurttaşları bile birbirine düşürüyor. İşte geldiğimiz noktada sanki başka Türk devleti yokmuş gibi, Osmanlıcılar ve Türkiye Cumhuriyetçileri olarak ikiye ayrılıyoruz. Varolan devletin adının dışındaki bir devletin adını siyaseten diline dolamanın hiçbir anlamı olmadığını dostlarımıza anlatabildiğimiz zaman, Türk'ün değerleri üzerinde yükselen bir Cumhuriyet için güçbirliği doğacak ve o zaman Cumhuriyet, bilimsel anlamda Osmanlı'ya hakkını teslim edecektir. Ama o güne kadar Osmanlıcılık yapmanın, Cumhuriyet'in gelişimine engel, Cumhuriyet Devrimi'ne, değerlerine ve tabii Gazi Kemal Atatürk'e ihanet olduğunu düşünüyorum.

Önceden de belirttiğim gibi hiçbirimiz başka bir galaksiden Türkiye Cumhuriyeti'ne ışınlanmadık. Çok uzağa gitmeye gerek yok, daha babamın babası Osmanlı tebaasıydı. Ancak Cumhuriyet'in kuruluşunun ardından yalnızca, namusu uğruna kanıyla kurduğu devleti vardı dilinde. Osmanlılığından hiç söz etmezdi. Ama biz hala daha bugün, ülke dört bir koldan kuşatılmışken, Osmanlılığımızı tartışıyoruz. Bunları geçelim artık Allah aşkına. Devletimizin kurucusu önceki devletle ilgili gerekli açıklamayı yapmış. Sözünün üstüne de, kimseye söz söylemek düşmez herhalde.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen İlteriş » Çrş Şub 10, 2010 0:21

Haydar Bey yazdı:
GöktürkMehmet yazdı:Burada Osmanli'nin Turkculuk yapmamis olmasini da elestirmemek lazim. Madem bir Cokuluslu imparatorluk kuruyorsun, o halde en azindan soylemini buna gore uyarlamak zorundasin. Orasi ayri, apayri bir tartisma konusudur. Esasen her padisah donemini ayri ayri degerlendirmek gerekir.


Düşüncelerinize tümüyle katılıyorum. Yalnız özünü yadsıyıp dilini bozarak, geleneklerinden kopup, yönetimini başkalarına bırakan Osmanoğulları'nın çokulusluluk söylemine 2010 yılında yaşayan bir Türk olarak düz mantığımla olumlu yaklaşamıyorum.


Zaten tarihsel olgulari gunumuzun dusunceleriyle yorumlamaya kalkismamalisiniz. Tarih bilimini icra edenlerden duydugum kadariyla, bu bilimin en temel kurali budur. Olay ve olgulari, vuku bulduklari donemin, zamanin sartlari cercevesinde ele almak. Olumlu karsilamamanizdan daha dogal birsey yok. Sizinle ayni fikirde oldugumu belirtmistim, Karamanogullarini yeglerdim Anadolu Turk birligini saglayacak basat guc olarak, ancak tarih boyle gelismedi maalesef. Sayet oyle olsaydi, boy bilincinin otesinde milli bilince sahip olan Karamanogullari (Avsarlar) Aynen gunumuzde sahip oldugumuza benzer, milli bir devlet olustururlardi. Karamanogullarinin boy bilincinin daha uzerinde bir Oguzluk, yani genel anlamda Turkluk bilincleri oldugunu gosteren tarihsel belgeler ve bilgiler mevcuttur. Osmanogullari ise, boy bilincine sahip olmanin yanisira, bir de cihat anlayisina sahiptiler. "Turk Milleti" bilincleri zayifti, bati ile etkilesime girdikten ve farkli uluslari boyunduruklari altina aldiktan sonra once soylem olarak Turklugu terk ettiler, daha sonra ise tam anlamiyla. Yani, insanin uzun sure soyledigi bir yalana, kendisinin de inanmaya baslamasi gibi. Bunun psikolojide yeri var mi bilmiyorum, ama benzer bir duruma halk arasinda "Yumurtadan cikti, kabugunu begenmiyor" derler.

Ote yandan, "neo-Osmanlicilik" denen ithal urunun neler getirecegi konusundaki kaygilariniza %100 katiliyorum. Ancak gunumuze iliskin kaygilarimizi belirtmekten kacinmayarak, ayrica samimi bir Osmanli hayranligi besleyenlerin dusunce evrenlerini de doldurabilmek icin, hakli kaygilarimizin yonlendirmelerinden arindirdigimiz saf bilgileri de sunmaya calismaliyiz. Ancak bu hususta sizi suclayamam. Icinde bulundugumuz tarihsel surec, serinkanli tartismalar yapabilmemizi olanaksiz kilacak kadar yasamsal tehditler iceriyor.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen maydonos » Çrş Şub 10, 2010 2:26

Ben Turkum ama ne atalarim ne de ben kendimi Osmanli hissetmiyorum.

Hissedenleri de anlamiyorum. Ne oldu da Turklukten nefret eder olduk. Tek sey soyleyecegim boyle dusunnenlere yaziklar olsun!

Okuma yazma bilmeyen, kimlikleri dahi olmayan bir topluluktuk.
Din ile baskilanmis bir cahiller toplulugu idik.
Halen gelip buraya Osmanliyi ovme gafletini anlamak mumkun degil.


Sarayda yasamis bir aile.
Bilmeyenlere de okuyun demekten baska bir sey diyemiyorum.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen Deli Haydar » Çrş Şub 10, 2010 2:42

GöktürkMehmet yazdı:Zaten tarihsel olgulari gunumuzun dusunceleriyle yorumlamaya kalkismamalisiniz. Tarih bilimini icra edenlerden duydugum kadariyla, bu bilimin en temel kurali budur. Olay ve olgulari, vuku bulduklari donemin, zamanin sartlari cercevesinde ele almak.


Yukarıdaki tanımla ilgili bir sıkıntımızın olmadığı konusunda hemfikiriz. Benim demek istediğim Osmanlı'nın çokuluslu söyleminin, içinden çıktığı tek ulusu çökertmek/gölgelemek amacıyla seçilmiş ya da seçtirilmiş gibi durması. Tıpkı ilmin bir iken, çoğaltılması örneğinde olduğu gibi.

Bir yanda bize dayatılan tarihin tutsaklığından yakın zamanda tümüyle kurtulacağına inandığım, Gazi'nin işaret ettiği Türk gerçeği dururken, 2010 yılında hala daha Osmanlı ile uğraşıyor ve övünüyor oluşumuz bir hayli anlamlı değil mi? Aslında belirtmeye çalıştığım işin bu ezoterik yanı idi. Türk'ün anlamının yeniden anımsanacağı zaman yaklaşırken, bir yandan Türklüğü Türkiye Cumhuriyeti'nden söküyor, öteki yandan yerine Osmanlılığı yamıyorlar. Şu anda görünen dertleri bitirmek gibi görünse de, belki de asıl amaç yaratılan tepkiyle Türklüğü yeniden canlandırmak... Bekleyip, yaşayıp, Allah nasip ederse göreceğiz...
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen özgürtürk » Çrş Şub 10, 2010 10:13

Neo-Osmanlıcılık dış destekli bir harekettir, Nurculukla ve Kürtçülükle aynı tarihsel temellere dayanır yani İngiliz istihbaratına....
90 yıl sonra bugün, bütün tarihi belgeler ve Osmanlı arşivleri ortadayken Vahdettin'in Mustafa Kemal'i Samsun'a vatan kurtarmak için gönderdiğine inanmak ve hemen akabinde haklarında verilen idam fermanının altındaki mührü görmemek ya da Kuvva-i İnzibatiye'yi es geçmek olsa olsa şuursuzluktur.
Dünün İngiliz muhipleri artık Atlantik ötesinden yüz bulmakta ve finans kapitalin kirli paralarıyla finanse edilmektedir. Dikkat buyurulursa, "Ne Mutlu Türküm Diyene" vecizesinden ilk rahatsızlığını dile getirenler de İslamcı kesimdir. Ardından AB, Kürtçüler ve ABD aynı rahatsızlıklarını belirtmişlerdir. Son zamanlardaki tartışmalarda ise Osmanlı'nın asla Türkçülük yapmadığı bu yüzden de 700 sene "huzur" adası haline geldiği bu tür işbirlikçiler tarafıundan sık sık dile getiriilmektedir . Yani temelde amaç aynıdır, Osmanlıcılık = İslamcılık = Kürtçülük = AB cilik = BOP eş başkanlığı.....
Tarih, tarihçilere bırakılmalıdır. Osmanlı tarihin tozlu yaprakları arasına girmiş bir devlettir. Kurucusu Türktür ancak Yavuz'un işgal ve talan ettiği Memlüklüler de, Safeviler de, Babürlüler de Türk devletidir ve yaklaşık aynı zaman diliminde yaşamışlardır. O zaman neden kendimizi bu devletlerden birinin mensubu ya da varisi hissetmiyoruz?
Neden Osmanlı hegemonyasında Türkler yüzyıllar boyunca tarım işçisi ve ön cephe piyadesi olarak kullanılmış ve neden Enderun'a alınmamışlardır? "sefil Türkmen" sözü salt Yavuz'a mı aittir?
Osmanlı hanedanının eşleri sadece fiziksel güzelliklerinden dolayı mı hep Rum, Sırp ya da Yahudidir? Orhan Bey'den başlayan yabancı eş furyasında acaba kadim Türk düşmanlarının dahli yok mudur?
Kanı tamamen bozulmuş bir Osmanlı hanedanını Türk addederken iş Atatürk'e geldiğinde sarı saçlarından, mavi gözlerinden dem vurup aba altından Rum ya da Sabetaist iftirası yapmak ne çeşit bir CIA tezgahıdır? Bu tezgaha kimler alet olmaktadır?
Bunlar ve daha önce soruklarım cevaplanmadıkça, bırakın kendimi Osmanlı torunu olarak görmeyi Osmanlı'yı Türk olarak addetmem olanaksızdır....
Kullanıcı küçük betizi
özgürtürk
Üye
Üye
 
İletiler: 84
Kayıt: Sal Mar 31, 2009 15:19

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen kkulaoglu » Çrş Şub 10, 2010 14:25

Haydar bey,

Anlaşamayacağımızı kaanatinde olduğunuza ve artık kendinizi kitlediğinize göre konuşmaya değer birşeyimiz yok olacağından fikir alışverişimiz benim tarafımdan kapanmıştır.

Atatürk bu milletin namus değerlerindendir.Ben namusum üstüne bir tartışma yapmam ve bunu tartışmaya açmam. Böyle açılımları yapanlar bellidir. Beni onlara benzetmişsiniz lakin siz bu hevesinizle onlardan olmayasınız.

Mehmet Bey,

Dediğim gibi cümle anlam bakımından düşük olmuş.Yanlış anlamalara meyal verdiği için ben özür dilerim.

Bence en büyük sorunumuz.Atatürk erken vefatından sonra oluşan boşluğun doldurulamamış olmasıdır.(Vefat etme durumu ayrı bir konu olmakla beraber)
O zamanlar hakkında kesin bir bilgimiz olmasa da yetkin görevlerdekilerin ciddi anlamda yetişmediği ve yetiştirilemediği veya yetiştirilmelerine izin verilmediği var sayımlarında bulunabiliriz. İşte bu durumda şahsi bir kanaat olarak söylüyorum devrimlerin millet tarafından tam olarak sindirilmemesine yol açmıştır. işte bu tam olarak sindirilememe ve sindirtmeme çalışmalarıda bugün ki neo-Osmanlıcılar veya Atatürkçüyüm ayakları yapanlara gün doğurtmuştur. işte bizim şuan ki durumumuzda bunların elinden nasıl gücü alabiliriz veya sindirimi nasıl sağlayabilirizdir.


Neo Osmanlıcılara bakalım gerçekte gün ışığında söylemeselerde arka plandaki iddaa şudur. Atatürk ihanet etti etmeseydi. Osmanlı devam ederdi demeleridir. Halbuki Gençlik dönemlerinden başlayarak bu vatan için o zamanki devlette dahil olmak üzere elinden geleni yapmıştır. Lakin sonunda kurtuluş yeni bir devletin kuruluşunu gerektirmiştir ki bizim şanlı tarihimizde benzerleri mevcuttur. Yeni bir devlet kurulmuştur. Ama bunu Atatürkle beraber biz kurmuşuzdur.

Şimdi burda dikkatinizi bir konuya çekmek istiyorum. Daha küçük yaştan arka plandaki bir diktaya "Cumhuriyeti Biz Kuruduk. Biz yaşatacağız" şimdi bunu söyleyen biziz yani millet bu doğru. Ama Dikkat edin. Yaa bunu aslında ordu söyletmiştir bize veya başkaları. biz sözlememişiz havası estirilmiştir. Halbuki Bursa hitabesi böyle demez.Gençliğe hitabe de keza öyle. Ama burda bilinç altında oluşturulmak istenen siz istemediniz başkaları istedi dedirtmektir. İşte gerçek olan şudur ki biz istedik. Bu millet istemeseydi.Kim Cumhuriyeti kurabilirdi. Atatürk herzaman milletinin arkasında olduğunu bildiği ve milletine güvendiği milletide ona güvendiği için imkansızları başarmış bir kimsedir.


İşte bunu millet özümsemeli.Bu özümseme olursa rahat ederiz. Biraz karışık bir paragraf olmakla beraber dikkatli okumanızı istiyorum Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Bu arada Karamaogullari his ve duygu olarak söyleyebilirsiniz ama mantıki olarak o olsa bu olurdu demek pekte mantıklı değil. Birde ek olarak Anadolu Selçuklu Hükümdarı Osman gaziye kendindeki Peygamber sancağını yollamış ve birde mektup göndermiştir. Anadolu selçuklu yıkılırken yerine geçecek olanıda işaret etmiştir. Kimse Öyle yumurtadan çıkmamıştır. Ama Osmanlının son zamanlarıyla ilgili çoğu şeye katılıyorum. Dediğim gibi bence Kanuniden sonra Zaten çöküş ve yozlaşma başlamıştır.

Bu arada Ek bilgi I Murat zamanından karamanoğullarıyla akrabadırlar :)

bu sözünede bayılıyorum.
Benim en büyük fahrim Türk olmamdır.
M.K
Sürçi Lisan ettiysem Affola
Kullanıcı küçük betizi
kkulaoglu
Üye
Üye
 
İletiler: 31
Kayıt: Sal Eyl 01, 2009 9:38

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen Deli Haydar » Çrş Şub 10, 2010 15:44

kkulaoglu yazdı:Haydar bey,

Anlaşamayacağımızı kaanatinde olduğunuza ve artık kendinizi kitlediğinize göre konuşmaya değer birşeyimiz yok olacağından fikir alışverişimiz benim tarafımdan kapanmıştır.

Atatürk bu milletin namus değerlerindendir.Ben namusum üstüne bir tartışma yapmam ve bunu tartışmaya açmam. Böyle açılımları yapanlar bellidir. Beni onlara benzetmişsiniz lakin siz bu hevesinizle onlardan olmayasınız.


Sayın Kkulaoglu,

Yukarıda satırlarca derdimi anlatmaya çalıştım, sizlere sorduğum sorulara yanıt bekledim. Meğer boşuna imiş bekleyişim. Kendimi nasıl kilitledi isem, kaynaksız düşüncelerinizden beni yoksun bırakacağınızı açıklamışsınız. Hiçbir soruya yanıt vermeden hemen böyle pes etmek, koskoca Osmanlı torununa yaraşır mı sayın Kkulaoglu!

Gazi Kemal Atatürk'ün de herkes gibi hataları olduğunu savlamıştınız. İsteğimi yineliyorum, kendisinin birkaç hatasını örneklerle açıklayınız! Ayrıca saf duygularla saf saf Osmanoğulları'nın adını sayıklayanları da tenzih etmiştim önceki iletimde. Ya yazılanları baştan aşağı adam gibi okuyup, ortak bir nokta bulabilmek adına sorulan sorulara adam gibi yanıt verin, ya da kaynak belirterek düşüncelerini paylaşanları iki satırda karalamaya kalkışmayın.

Verişi bırakmışsınız ama belki düşünce alışını sürdürürsünüz; dükkanın önüne bırakıyorum, elbet okursunuz:

Atatürk Türk'ün namus değerlerinden biri değil, görüşümce -adından da anlaşılacağı gibi- en büyüğüdür. Ve namusta hata aramak, namusa gölge düşürme çabasıdır. Ayrıca Türk'ün namusuna bu denli düşkünseniz, sayın Özgürtürk'e de iki satır yanıt veriniz.

Unutmayın ki dün Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkıntıları arasından Türk'ün Atası çıkmasaydı, kendisinin "insanın atasıdır" dediği Türk'ün adı da bugün anılmayacaktı. Belirttiğim gibi, Gazi'nin yıkıntıları arasından çıktığı Osmanlı ile ilgili görüşleri de ortada iken, hala daha neyin tartışmasını yapmaya çalışıyorsunuz, anlayamıyorum.

Son olarak belirtmek isterim ki, Gazi Kemal Atatürk, Osmanlı'nın yıkıntıları üzerine kurduğu devletinin başarısını, her zamanki alçakgönüllüğü ile ulusuna yüklemiştir. Bugün bu başarıyı üstüne alan bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak size diyorum ki, dikkat edin de onlardan olduğunu arada aşikar eden hevesim kursağınızda kalmasın. Umarım anlatabilmişimdir.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen kkulaoglu » Çrş Şub 10, 2010 16:53

Sizinle konusacak bişeyim olmadıgını söyledim.Ama madem ki yazmıssınız son kez cevap yazıyorum. Ama siz sizin fikirleriniz dışındaki hiç birşeye katlanamadığınızı düşünmeye başladım. O kadar Atatürke hayransınız daha insanların görüşlerine verdigi değeri görememişsiniz.

Ben sizin şahsınıza bir laf etmedim.ondan dolayı adamlığım size kalmış birşey değil. Şurda bile bir konuyu konusurken işi şahsileştirmeye çalışıyorsunuz. Siz benim sav ve fikirlerimi kabul eder veya etmezsiniz. Saygılıca etmiyorum dersiniz. Bende sizinkileri etmek zorunda değilim ki haklı gordugum yerlerde haklısınız dedim.

Gazi ile ilgili olarak Kazım Karabekirinde kendisine dediği gibi Paşam biz bu devrimleri yapıyoruz Ama halk kaldırabilecek mi veya özümseyebilecek mi ? demiştir. Ama günümüzde görüyoruz ki Kazım Karabekir %100 olmasada haklı çıkmıştır. Tabii bunda erken vefatınında rolu buyuktur. Ama şimdi siz Kazım Karabekir Kıskandı felanda diyenler gibide davranabilirsiniz. O kazım karabekir ki emrindeyim paşam demeseydi. Bu memleket kurtulur muydu ? (Kazım Karabekirin günlüklerinide okuyabilirsiniz.)

Yassı ada duruşmalarını incelerseniz. En güvendiği adamların ihanetini gorursunuz. şuan ki halimizinde en büyük sebepleridirler. Ama asılmamışlardır.

Atatürk ün anılarından kendi sözleriyle 31 Mart olaylarından sonra

"Enver ve ....(Sanırsam Talat) Bize verdiği sözleri tutmadı". Ve Osmanlı devleti yıkım yoluna son hızla girmiştir.Kendiside ittihat ve Terakkinin boş olduğu görmüştür.Aynı zamanda masonların istediklerine ulaşmada 31 mart vasıta olmuştur.
Ama Atatürk o kadar büyük biridir ki Benimde şahsen en sevdigim yönlerindendir. Geçmişi ve Hataları iyi değerlendirip doğruya adım atmıştır. Ve yeni Devleti kurup hainleri temizleme yoluna girmiştir.

Özgür beye gelince
Bir çok dediğine cevap verdim. Zaten işim cevap vermek değil.Kendi görüşüdür. Kendisi bilir. Beni bağlamaz.
Türkiyede Yargıtay ,Tsk Dahil Kuruluşlar Osmanlıdan Cumhuriyete adapte edilmiştir.
Beğenilmeyen Osmanlı Sıtma aşısı geliştirirken Biz grip aşısı için yalvarıyoruz.
Türkmen durumuyla ilgili olarak cevapları tarih kitaplarında Yavuz Dönemindeki durumlardır.
Oda Şii olan Türkmenlerin Şii olan Iranı desteklemesi sonucunda oluşmustur. Tarih kitaplarında ciltler alan bir konuyu 3 satırda yazmak ne mümkün.
Ama belirttiğim gibi haklı oldugu yerlerde var. Ben bunu diyebiliyorum ya siz!

Ben sizin gibi her konuda hatasızdı demem. Çünkü O insanı sevmediğinizi bilmediğinizi aklınızdaki bir hayale inandığınızı gösterir. O zaman öyle bir hal alırsınız ki burda sizden başkası Atatürk'ü anlamamıştır. Hatta Atatürk bile siz kadar kendini anlayamamıştır. Ama şu bir gerçektir ki Atatürk gerçekten her yönüyle üstün bir kimsedir.

Yani durumu öyle birşeye çevirmeye çalışıyorsunuz ki ben burda Atatürkü kötüleyen siz savunan gibi davranıp egomu yapacaksınız. üstadım uyanın durum egolarda değil. Düşmanınla savaşacaksan elindeki silahı almalısın.Etrafımız düşmanla cevrili. Bende bu adamlar osmanlıyı kullanıyorlar diyorum. Bende dedelerime hürmet var sende olmayabilir. Ben boyumuda bilirim. Sizin gibi yok Gazi Karamanoglu idi bende onlardanım demem. Çünki değilsiniz.Bizim Atatürkle soy bağımız türk olmamızdır. Bundan daha büyük bir bağda yoktur.
Kullanıcı küçük betizi
kkulaoglu
Üye
Üye
 
İletiler: 31
Kayıt: Sal Eyl 01, 2009 9:38

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen İlteriş » Çrş Şub 10, 2010 17:37

kkulaoglu yazdı:Beğenilmeyen Osmanlı Sıtma aşısı geliştirirken Biz grip aşısı için yalvarıyoruz.


Biz yalvarmiyoruz! Osmanli hakkinda aslinda hicbir sey bilmeyen Neo-Osmanlici AKP hukumeti yalvariyor! Ayrica en son grip korku salgini buyuk ilac sirketlerinin manupilasyonu cikti. Ayrica Ataturk Cumhuriyeti, memleketin her kosesinde 10 yil icerisinde butun halk sagligi sistemini oturtmus ve o gunun tibbinin gelistirdigi butun koruyucu asilari yurttaslara ulastirmistir.

kkulaoglu yazdı:Türkmen durumuyla ilgili olarak cevapları tarih kitaplarında Yavuz Dönemindeki durumlardır.
Oda Şii olan Türkmenlerin Şii olan Iranı desteklemesi sonucunda oluşmustur.


Eksik ve Yanlis! Sii olan Turkmenler, Sii olan Turkmen, yani TURK devleti olan Safevileri desteklemislerdi. Burada sorgulanmasi gereken, onlara kardes katliami yapanlardir!

kkulaoglu yazdı: Bizim Atatürkle soy bağımız türk olmamızdır. Bundan daha büyük bir bağda yoktur.


O zaman soy bagin olan Turkmenlerin sii veya sunni olmasini neden on plana cikariyorsun?
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 10, 2010 17:42

GöktürkMehmet yazdı:
kkulaoglu yazdı:Beğenilmeyen Osmanlı Sıtma aşısı geliştirirken Biz grip aşısı için yalvarıyoruz.

Biz yalvarmiyoruz! Osmanli hakkinda aslinda hicbir sey bilmeyen Neo-Osmanlici AKP hukumeti yalvariyor!

Öncesinde de SSK'nın aşı, ilaç üreten fabrikalarını kapatmayı da ihmal etmiyor!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen kkulaoglu » Çrş Şub 10, 2010 17:50

Mehmet Bey ,

Zaten Özgür bey haksızdır ve o haklıdır demedim.Olay çok geniştir. Tarihte incelemek gereklidir. Devletin ismi aklıma gelmeyince iran yazdım.

Türkmen durumuyla ilgili olarak cevapları tarih kitaplarında Yavuz Dönemindeki durumlardır.
Oda Şii olan Türkmenlerin Şii olan Iranı desteklemesi sonucunda oluşmustur. Tarih kitaplarında ciltler alan bir konuyu 3 satırda yazmak ne mümkün.
Ama belirttiğim gibi haklı oldugu yerlerde var.

Ben Atatürkten bahsetmedigimi söyledim.10 kere Atatürkten sonrası için yazdım. Hala Atatürkü örnek veriyorsunuz. Bugun ki halimizi sorumlusu o bu veya şu değil biziz. Biz Adam gibi sahip olsaydık. Yapabilirmiydiler.Hayır. Atatürk naptı onlar yaptı bunlar yaptımı dedi. Geldi ve Vatanına sahip cıktı.Hatta bize hitabeler bıraktı. Biliyor çünkü uykuyu seven milletiz.
Kullanıcı küçük betizi
kkulaoglu
Üye
Üye
 
İletiler: 31
Kayıt: Sal Eyl 01, 2009 9:38

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen Deli Haydar » Çrş Şub 10, 2010 17:56

kkulaoglu yazdı:Ama siz sizin fikirleriniz dışındaki hiç birşeye katlanamadığınızı düşünmeye başladım. O kadar Atatürke hayransınız daha insanların görüşlerine verdigi değeri görememişsiniz.


Ülkemin dört bir yanı kuşatılmışken, "Gençliğe Sesleniş"ten aldığım yetkiyle kusura bakmayın sayın Kkulaoglu ama gerçekten verdiğiniz kaynaksız bilgilere ve dayanaksız düşüncelerinize katlanamıyorum. Atatürk'e o kadar hayranım ki, düşüncelerine muhalefet etmeye çalışan güruhla nasıl başa çıkabildiğini hala daha anlayamıyorum.

kkulaoglu yazdı:Gazi ile ilgili olarak Kazım Karabekirinde kendisine dediği gibi Paşam biz bu devrimleri yapıyoruz Ama halk kaldırabilecek mi veya özümseyebilecek mi ? demiştir. Ama günümüzde görüyoruz ki Kazım Karabekir %100 olmasada haklı çıkmıştır.


Yüzde yüz olmasa da Kazım Karabekir haklı çıkmıştır, öyle mi! Ah Kemal Paşa ah, başının dikine gitti işte. Sonuç ortada! Konuyla ilgili Veda'nın fragmanındaki yönetim biçiminin açıklandığı sahne herşeyi anlatıyor zaten, değil mi! Gençliğe Seslenişi dikkatlice okursanız, bugün kimin haklı çıktığı konusunda daha sağlıklı düşünce sahibi olabilirsiniz. Dayanak noktalarınızı gözden geçirmenizi öneririm.

kkulaoglu yazdı:Bende dedelerime hürmet var sende olmayabilir.

kkulaoglu yazdı:Sizin gibi yok Gazi Karamanoglu idi bende onlardanım demem. Çünki değilsiniz.Bizim Atatürkle soy bağımız türk olmamızdır. Bundan daha büyük bir bağda yoktur.

Haydar Bey yazdı:Kurulduktan bir zaman sonra kendini yitirip özünü hor görmeye başlayan; yarattığı dili, kültürü ve yönetim biçimiyle Türklüğün üstünü örten, halkından kopuk, devşirme Osmanlı İmparatorluğu, bence Türklüğün uyku dönemini oluşturmaktadır. Benim atalarım Osmanlılar değil, Avrupa'nın Alpler'inden Asya'nın ortasına değin at koşturan Oğuzlar, Beyaz Piramitleriyle Uygurlar, Hitler'in katlettiği Hazarlar'dır; Hindistan'da Gürkanlılar, İran'da Safeviler, barbarların zulmüne uğrayan Kızılderililer'dir; Aka'ların tuzağa düşürdüğü Truvalılar, Roma'nın temeli Etrüskler'dir; tarihi başlatan Sümerler'dir, Etiler'dir; ne kadar Karamanoğluysa o kadar Osmanoğlu'dur.


kkulaoglu yazdı:Beğenilmeyen Osmanlı Sıtma aşısı geliştirirken Biz grip aşısı için yalvarıyoruz.

kkulaoglu yazdı:Hatta Atatürk bile siz kadar kendini anlayamamıştır.


Ne dememi bekliyorsunuz ki size...

kkulaoglu yazdı:Yani durumu öyle birşeye çevirmeye çalışıyorsunuz ki ben burda Atatürkü kötüleyen siz savunan gibi davranıp egomu yapacaksınız. üstadım uyanın durum egolarda değil.


Öncelikle bana "üstadım" demeyi bırakıp aciz nefsimin terbiyesi ile akıl vermeyi kesin, gülünç duruma düşüyorsunuz. Buradaki insanlar nefislerini cilalamak için mi tartışıyor? Eğer düşüncelerimi anlama konusunda içtenseniz, yazdıklarımı bir kez daha ama gerçekten adam gibi okuyun da canımız daha fazla sıkılmasın.

Kanla irfanla kurulan ülkem her anlamda işgal altındayken sizin saltanat sevdanızla daha fazla uğraşmak istemiyorum. Size son olarak, Batı'nın Türk'ü Osmanlı'nın içine tıkıştırarak dayattığı tarihten sıyrılıp, Türk'ün sonsuza kadar yaşayacak olan devletinin geleceği ile ilgilenmenizi önerebilirim.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Şub 10, 2010 18:22

kkulaoglu yazdı:Türkmen durumuyla ilgili olarak cevapları tarih kitaplarında Yavuz Dönemindeki durumlardır.
Oda Şii olan Türkmenlerin Şii olan Iranı desteklemesi sonucunda oluşmustur. Tarih kitaplarında ciltler alan bir konuyu 3 satırda yazmak ne mümkün.

Hangi kitaplarmış onlar bize de söyleseniz. Şii İran dediğin Safevi Devleti, Osmanlı'dan daha Türk'tür, Osmanlı gibi Türkleri ikinci sınıf görmemiştir. Osmanlı gibi Türklüğünü inkar etmemiştir, Osmanlı gibi halkı kul köle yapmamıştır, Osmanlı gibi kadını erkeğin hizmetçisi, yanaşması yapmamıştır, Osmanlı gibi Türkçe'yi inkar etmemiştir, Osmanlı gibi arap kültürüne hizmet etmemiştir vs. Bir de Osmanlı paşaları Türk yokmuş gibi neden yabancı kadınlarla evlenmiş? Buna cevap verebilir misin? Daha yazacak çok şeyim, şimdilik bu kadar.

Bak Osmanlının Türklere yaklaşımı:

  Türk değil mi, Merzifon’un eşeği,
  Eşek değil, köpekten de aşağı.


Osmanlı’nın bu yaklaşımına Türkün verdiği yanıt:

  Şalvarı şaltak Osmanlı
  Eğeri kaltak Osmanlı
  Ekmede yok biçmede yok
  Yemede ortak Osmanlı.

"Rauf Bey (Orbay), millet koyun sürüsü! Bu sürüye bir çoban lazım. İşte o da benim!" (Vahdettin)

Çoğaltabilirsin... Sana Osmanlı döneminde katledilen onbinlerce Türk'ü de araştırmanı tavsiye ederim.

Ayrıca ben Osmanlı değil TÜRK OĞLU TÜRKÜM.
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen özgürtürk » Çrş Şub 10, 2010 18:37

Sayın kkulaoglu ,

Anlıyorum siz Osmanlı'nın avukatı değilsiniz. Velakin, size tevcih ettiğim soruları görmezden gelmeye devam etmektesiniz!
Cevaben "bir kısmına hak veriyorum" gibi muğlak bir ifade kullanıyorsunuz. Üstelik beni muhatap almayan bir tarzda. Oysa henüz sorularımın hiçbirine cevap verebilmiş değilsiniz. Eğer söylediklerimden bir kısmına hak veriyorsanız, hak vermediğiniz kısım konusundaki fikirlerinizi duymak isterim.. Ben size soru sorarken, açın feşmekan tarihçinin filan kitabının 3.ncü cildini oradaki sorulara bir cevap ver diyor muyum ki siz bana endirekt yoldan cevap verirken tarih kitaplarını okumamı salık veriyorsunuz? Bir konuyu biliyorsanız bilir cevap verirsiniz, bilmiyorsanız da ben bu konuya hakim değilim deyip çekilirsiniz.
Anlaşılmadığını düşünerek sorularımdan yalnızca birini tekrar ediyorum ve bunu size soruyorum;
- Safevi devleti Türk müdür?
- Safevi devletine kim saldırmıştır?
- Harpten sonra Türk ve Şii oldukları savıyla kimler kim tarafından dağlara sürülmüştür?
- Siz bunu yapanların Türk olduğuna inanıyor musunuz?
Saygılarımla,
Kullanıcı küçük betizi
özgürtürk
Üye
Üye
 
İletiler: 84
Kayıt: Sal Mar 31, 2009 15:19

Re: Ben Osmanlıyım !

İletigönderen İlteriş » Çrş Şub 10, 2010 19:59

Sayin kkulaoglu arkadasim,

Bence senin kafanin karisik oldugu nokta su, Turkiye Cumhuriyeti'nin bugunune nasil geldigi!

Turkiye Cumhuriyeti, 1938'den sonra yavas yavas ve daha sonra hizla karsi devrimciler olusturdugu oligarsi tarafindan idare edilmeye baslanmistir.

Siz, "simdi asi bulamiyoruz" derken Ataturk donemini ayiriyorum diyorsunuz, buraya kadar tamam, ancak bu durumun esas sebebine inemiyorsunuz, ki burasi vahim!

Saltanat ozlemcileri, ikinci Cumhuriyetciler, gericiler, Neo-Osmanlicilar, nato'cular, muritler vs... Turkiye'de Ataturk sonrasi iktidarlarin %80'inde bu zumre egemen olmustur! Siz bu zihniyetin sorumlulugunu goremiyor olmalisiniz ki, "ecdadlara saygi" suslu ifadesi altinda yapilmak istenen, enjekte edilmek istenen mesajlara karsi savunmasiz kaliyorsunuz. Cumhuriyet karsitlari, once bu devleti cokerttiler, simdi de "Bakin, Cumhuriyet rejimi noksandir" demeye getiriyorlar. Bunu yaparken onlar, Ataturk'un adindan korktuklari icin onu hic elestirmezler, CUNKU BU MILLET, BUYUK NINESINI DUSMANIN TECAVUZUNDEN KURTARAN ADAMA IHANET ETMEZ!

Bunu bildiklerinden Ataturk'u ayiriyoruz ama, bu rejim sucludur derler. Bu tipki, ileride ucuza dusmana peskes cekebilmek icin Kit'leri ozellikle kotu yonettiren iktidarlarin "BAKIN KIT'LER ZARAR EDIYOR, DEVLETIN SIRTINDA YUKTUR, SATILMALIDIR" demeleri gibidir. Yani kendileri caliyor, kendileri oynuyor, ve bir kavram olarak "Cumhuriyet"i sucluyorlar. Hayir, en nihayetinde bu rejim de yoneticilerinin serefine emanet edilmistir, onlar kotu yonetirse her rejim kotu, onlar ahlakli olurlarsa her rejim basarili olabilir. Siz Cumhuriyetin canina okuyan, sikayet ettigimiz durumlarin musebbiblerinin oyununa geliyorsunuz. Ve her konuda oyuna gelmeye tesne duruyorsunuz.

Hepimiz atalarimiza kiymet veriyoruz. Hatalariyla sevaplariyla. Ancak, konuyu irdeleme yonteminizdeki sistematik yanlisligin, sizi ve bu yontemi sattiklari diger sade vatandaslarimizi sistemli olarak yonelttigi fikirler sakat.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Osmanlı İmparatorluğu

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x