Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan CİHANER Davası

Genel & Güncel Konular

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Savcı Yargılanacak

İletigönderen İlteriş » Sal Şub 16, 2010 13:17

Türk-Kan yazdı:Son dakika: ABD'nin Ilımlı İslam Türkiye Eyaleti görevlileri tarafından Başsavcı Cihaner'in evi ve Adliye'deki odası aranıyor


Turkiye Cumhuriyeti, seyhler, dervisler, muritler ve onlari koruyan yandas basin, yargi, hukumet ve Turk ordusuna dusmanlik besleyenlerin memleketi oldu! Bir parti hem rejim degistirmekten suclu bulunur, hem de "yuru devam et" denilirse, artik o rejim degisir ve diger partilere yeni rejime ayak uyduramadiklari gerekcesiyle kapatma davasi acilmasi gerekir. Tarikatlarin sorusturulmasinin suc oldugu bir ulke Cumhuriyet degildir! O Cumhuriyet yikilmistir!
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Savcı Yargılanacak

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Şub 16, 2010 20:33

Başsavcı gözaltına alındı

İsmailağa Cemaatini soruşturan Savcı Cihaner Ergenekon'dan gözaltına alındı.

İsmailağa Cemaatine yönelik soruşturma ile adı gündeme gelen Başsavcı İlhan Cihaner evinde ve makamında yapılan aramanın tamamlanmasının ardından gözaltına alındı.

Başsavcı Cihaner'in avukatı Hamit Sekman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın yürüttüğü bir operasyon kapsamında Başsavcı Cihaner'in makamında ve evinde, polis ekipleri tarafından yapılan aramanın tamamlandığını söyledi.

Sekman, şunları kaydetti:

''Müvekkilim Özel Yetkili Savcı Osman Şanal tarafından 'Ergenekon üyesi olmak', 'görevi kötüye kullanmak' 'tehdit ve iftira' suçlamalarıyla gözaltına alındı. Şu anda Erzurum'a götürülüyor. Bu gece sorgusu yapılacak. Biz de birazdan Erzurum'a doğru yola çıkacağız. Muhtemelen tutuklanıp tutuklanmayacağı sabaha doğru belli olacak.''

OFİSİ VE EVİNDE ARAMA YAPILDI

Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Sacvısı Osman Şanal, beraberinde üç savcı ile birlikte Erzincan Adliyesine geldi.

Şanal'ın Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner in odasında aramaya katıldığı bildirildi.

BAŞSAVCI GÖZALTINA ALINDI

Başsavcı Cihaner'in avukatı Hamit Sekman, Cihaner'in "Ergenekon örgütüne üye olmak" ve "Resme evrakta sahtecilik" suçlamasıyla gözaltına alınarak Erzurum'a götürüldüğünü açıkladı. Sekman arama sırasında bazı cd ve evraklara el konulduğunu belirtti.

Resim

26 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Başsavcı Cihaner'in elinden yürüttüğü soruşturmalar alınmış, sonrasında ise hakkında 26 yıl hapis istemiyle Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

İKİ SAVCI DAVALIK OLDU

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, yürüttüğü soruşturmaları elinden alan Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal hakkında dava açmıştı.

Öte yandan Adalet Bakanlığı Erzincan Başsavcısı Cihaner hakkında Eylül 2008'de "Ergenekon ile ilişkisi var" iddiasıyla inceleme başlatmıştı.


Gerçek Gündem, 16 Şubat 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Savcı Yargılanacak

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Şub 16, 2010 20:45

YARSAV'dan sert açıklama

YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in evinde ve ofisinde arama yapılamasının yargıç güvencesine "aykırı" olduğunu ifade ederek, "Artık Türk toplumu, keyfi yönetimin egemen olduğu, yargıç güvencesinden yoksun bir toplumdur" dedi.

Tarhan, YARSAV Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner'in işlediği iddia edilen bazı suçlar nedeniyle makamının aranması ve gözaltına alınmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Yapılan işlemin, Anayasa, Hakimler ve Savcılar Yasası ve Ceza Yargılama Yasası'nda öngörülen yargıç güvencesine "açıkça aykırı" olduğunu söyleyen Tarhan, Türkiye Cumhuriyeti'nin "en temel niteliği olan hukukun üstünlüğüne ve dolayısıyla yargı bağımsızlığı, yargıç güvencesine" ağır bir müdahale yapıldığını dile getirdi.

"Bugünden itibaren artık Türkiye'de hiçbir yargıç, cumhuriyet savcısı, Yargıtay, Danıştay ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yargıç üyeleri güvencede değildir" diyen Tarhan, Türk toplumunun, "keyfi yönetimin egemen olduğu, yargıç güvencesinden yoksun" bir toplum haline geldiğini öne sürdü.


Cumhuriyet savcıları ile yargı diz çöktürülmeye çalışılıyor

Anayasada yargıç ve savcılar, başbakan ve bakanlar hakkında özel soruşturma yöntemlerine yer verildiğini anımsatan Tarhan, Anayasa'nın doğrudan uygulanır söz konusu hükümlerinin yasalarla askıya alınamayacağını kaydetti. Tarhan şöyle konuştu:

"Çünkü Ceza Yargılama Yasasının 250/3 maddesinde özel yetkili mahkemelerin görev alanı düzenlenirken, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın yargılayacağı yargıçlar hariç bırakılmıştır. Bu hüküm ve Anayasa hükümleri görmezden gelinerek bu soruşturmayla yargı üzerinde ciddi baskılar yaratıldığı ve laik, demokratik hukuk devletini yasalar çerçevesinde korumaya kalkışan yargıçlar, cumhuriyet savcıları ile yargının diz çöktürülmeye çalışıldığı anlaşılmaktadır. Ceza Yargılaması Yasası'nın 250/3 maddesine göre, Anayasa Mahkemesi'nin yargılayacağı kişilerden olan Başbakan'ı bu yöntemle gözaltına almak abesle iştigal ise, ancak Yargıtay tarafından yargılanacak bir Cumhuriyet Başsavcısının soruşturma yetkisi olmayan kişilerce aranarak gözaltına alınması ağır bir hukuk ihlalidir"


Tüm yargıç ve savcıların gereken yanıtı, en sert biçimde vereceklerine inanıyoruz"

Söz konusu uygulamayla, "ayarlanamayan yargıçlar ve savcılar ayarlanmaya ve hizaya getirilmeye çalışıldığını" öne süren Tarhan, "Yasadışı bölücü örgüt mensuplarının iki saat içinde serbest bırakılması için yargıç ve Cumhuriyet savcısı ayarlayanlar, Adalet Bakanlığı'nın emriyle açıkça hukuka aykırı bu uygulamayı başlatmıştır. Yüksek yargıçlar HSYK üyeleri de dahil olmak üzere tüm yargıç ve cumhuriyet savcıları bu uygulamayla her an karşı karşıya kalabileceklerdir. Bu tehdide yüksek yargıçların HSYK üyelerinin tüm yargıç ve savcıların boyun eğmeyerek gereken yanıtı, en sert biçimde vereceklerine inanıyoruz" dedi.


"Adalet Bakanı'nı istifa etmeye çağırıyoruz"

Tarhan, "Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i, yargıç ve savcıları, savcılar eliyle Anayasa'ya aykırı soruşturma ve gözaltına almaya çalışmakla" suçladı ve şöyle devam etti:

"Hiç kuşku yoktur ki yapılan, siyasi iktidarın yüksek yargıyı da kapsamına alabilecek nitelikte yargıyı yıldırma ve ele geçirme girişimidir. Hukuk dışı bu uygulamaya yol açan ve gerçekleştiren tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunuyor, Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulu, HSYK ve Adalet bakanını bu kişiler hakkında soruşturma açmak üzere göreve ve Adalet Bakanını siyasi sorumluluğunu üstlenerek, istifa etmeye çağırıyoruz."


Cumhuriyet, 16 Şubat 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Savcı Yargılanacak

İletigönderen Mustafa Recep » Sal Şub 16, 2010 23:43

rezalet,,

bu ülke bunu kaldıramaz,

sabrımızın sınırı kalmadı artık,

birileri bunun bir iç savaş oludğunu hala anlamadıysa kendilerini boğaz köprüsünden atmaları gerekir,

iddia ediyorum bu olaylar bu şekilde devam ederse kimse kimseyi tanımaz...
AMERİKANCI GENERALLER DEĞİL KEMALİST PAŞALAR İSTİYORUZ!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye
 
İletiler: 417
Kayıt: Çrş Tem 09, 2008 13:11
Konum: sakarya

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Savcı Yargılanacak

İletigönderen gerçeği arayan » Çrş Şub 17, 2010 0:46

Ergenekonculaaar!, darbecileeer! diye düzmece suçlamalarla kıyametleri koparan AKP hükümeti aslında ülkemize darbe üstüne darbe gerçekleştiriyor.

Doğrudan başbakana bağlı bir kurumun yaptığı telefon dinlemeleriyle en temel insane hakkı olan haberleşme özgürlüğüne darbe!

Medyaya yapılan korkunç baskılarla bilgilenme özgürlüğümüze vurulan darbe!

Gözümüzün önünde hukuğa arka arkaya vurulan darbeler…

ABD ve küresel sermaye öyle istiyor diye Utah merkezli düzmece iddianamelerle sendika başkanlarına ve Atatürkçü aydınlara vurulan darbeler!

ABD güdümlü ve Fetoş peygamberli ılımlı Islam federasyonu için önlerinde engel gördükleri TSK’ya vurulan darbeler!

Fütursuzca yapılan yolsuzluk ve yeşil sermaye kayırmalarıyla ekonomiye ve sosyal adalete vurulan darbeler!

Daha şimdi yazamadığım neler neler…

Üstelik de ekonomi berbat, işsizlik rekor düzeyde. İşçiler sokaklarda.

Bu darbelere ülke seçimlere kadar dayanır mı merak ediyorum.

Yavuz hırsız evsahibini bastırır hesabı, sürekli karşı saldırı ve suçlama yaparak saldırdiklari Cumhuriyet’in kendini koruma reflekslerini bertaraf etmeye çalışıyorlar.

O ne demokrasi ne hukuk tanımayacak, kendi karşı devrimci hedefleri için her yöntemi mübah sayacak, ama biz attığımız her adımın demokrasi sınırlarında kalmasına dikkat edeceğiz. Asimetrik savaş bu olsa gerek.

Bu durumu şuna benzetiyorum: Ülkeye bir düşman saldırıyor, içeride de yandaşları var, biz vatanseverler demokrasi dışına çıkmamak için askeri devreye sokmadan meclisten alınan kararlarla, hukukla falan düşmanı kovmaya çalışıyoruz. Ama düşman ne demokrasi ne de hukuk takmıyor ki!
Kullanıcı küçük betizi
gerçeği arayan
Üye
Üye
 
İletiler: 55
Kayıt: Pzt Oca 18, 2010 22:56

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı Gözaltında

İletigönderen Urunguj » Çrş Şub 17, 2010 1:09

Aylardır sözkonusu "özel yetkili savcı-OSMANŞANAL"'ya soruşturma izni vermeyen Adalet Bakanlığı, bu olaydan sonra da aynı tutumunu sürdürecek olursa, kişisel kanım izin vermeyecek, maalesef parti kapatma davası açmak için yeterli meşru zemin hazırlanmış olacak ve bu dava açılacaktır.

Aylardır yandaş medyada dönen kapatma geyiklerini şimdi daha iyi anlıyorum.

Umarım yüksek yargı dahil milletimiz, yılanın ikinci kez ısırmasına izin vermez! :?
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye
 
İletiler: 222
Kayıt: Cmt Ara 05, 2009 0:44

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 17, 2010 13:45

Başsavcı Cihaner tutuklandı

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Erzurum'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, Erzurum'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erzurum Adliyesi'nde Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından sorgulanan Cihaner, yaklaşık 7 saat süren sorgulamanın ardından, saat 06.00'da tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Cihaner, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandı.

İlhan Cihaner'in avukatı Hamit Sekman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkilinin tutuklandığını ifade ederek, ''Bu tarz gözaltına alınmalarda böyle kararlar çıkabilir. Sürpriz de değildi. Sorguya alınan birisini tutuklama ihtimali her zaman vardır'' dedi.

Sekman, bir soru üzerine, Cihaner'in durumunun iyi olduğunu söyledi.

Sekman, 18 Şubat Perşembe günü Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz edeceklerini kaydetti.

Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal ile birlikte 3 savcı dün Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in makam odası ve adliye lojmanlarındaki evindeki aramaların ardından Cihaner'i gözaltına almıştı.

Cihaner'in avukatı Hamit Sekman, müvekkilinin ''Ergenekon terör örgütü üyesi olmak'', ''görevi kötüye kullanmak'', ''tehdit ve iftira'' suçlamalarıyla gözaltına alındığını bildirmişti.

Başsavcı'ya sorguda neler sorulduğu da ortaya çıktı

10 saat süren sorgulamada başsavcıya 27 soru soruldu. 10 tanesi Albay Dursun Çiçek ve ıslak imza ile ilgiliydi.

- Albay Dursun Çiçek’i tanıyor musunuz? Daha önce buluştunuz mu? O belgeyi gördünüz mü?

Cihaner: Albay’ı tanımıyorum. Kendisiyle karşılaşmadım. Telefonda bile görüşmedim.

Hemen ardından gizli tanıklarla ilgili soruldu.

- Gizli tanıklara silah sözü verdiniz mi? Onlarla buluştunuz mu? Onları koruyacağınız söylediniz mi?

Cihaner: Bu insanları tanımıyorum.

Diğer soru cemaatlerle ilgiliydi.

- Cemaatlerle ilgili soruşturmayı Erzurum Başsavcılığına neden devretmediniz? Bu cemaatlere silah bırakılması hakkında bir çalışmanız oldu mu?

Cihaner: Kesinlikle mümkün değil. Ben zaten silahsız bir yapılanma olduğu için bu soruşturmayı aldım. Siz silahlı olduğunu iddia ederek bu soruşturmayı benden aldınız.


Gerçek Gündem, 17 Subat 2010
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 17, 2010 13:51

Savcı Şenal'ın yetkisi kaldırıldı

Hakimler ve Savcılar Yüksek kurulu Özel Yetkili Savcı Osman Şenal'ın yetkisini kaldırdı.


HSYK, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı için tutuklama talep eden Özel Yetkili Savcı Osman Şanal'ın yetkisini kaldırdı. Ve suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

HSYK, Erzurum özel yetkili Başsavcıvekili Tarık Gür, Cumhuriyet savcıları Rasim Karakullukçu, Mehmet Yazıcı ve Osman Şanal'ın, CMK'nın 250. maddesi kapsamındaki yetkilerinin kaldırılmasına ve Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Kuş, Gür, Karakullukçu, Yazıcı ve Şanal ile diğer ilgililer hakkında yasal gereğinin yapılması için suç duyurusunda bulunulmasına oy çokluğu ile karar verdi.


Gerçek Gündem, 17 Subat 2010
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen kush » Çrş Şub 17, 2010 14:20

AKP liler utanmadan bakin ne diyorlar :kikirik:
bu kadarina da yuh diyecegim ama alistirdilar artik bizleri böyle dengesizliklere

HSYK yargı bağımsızlığına darbe vurmuştur


AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, HSYK yargı bağımsızlığına darbe vurmuştur dedi.

Bozdağ, yürütülmekte olan bir dava ile ilgili olarak hiç bir başvuru olmaksızın durumdan vazife çıkararak savcıları görevden alması açık bir suçtur.

- Yargı bağımsızlığına müdahale dilmiştir.

- HSYK, dokunulamaz imtiyazlı bir zümre oluşturmuştur.

- Siyasetçiler gibi tavır koyan bir HSYK ile karşı karşıyayız.

- Muhalefetin, HSYK'nın aldığı bu skandal kararı eleştirmesi gerekirken bu kararı onaylaması ayıptır.

Kaynak
En son kush tarafından Prş Şub 18, 2010 14:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
kalbinizdeki vatan ve bayrak sevgisine selamım olsun!

ya istiklal ya ölüm!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!
K. ATATÜRK 20 Ekim 1927
Kullanıcı küçük betizi
kush
Üye
Üye
 
İletiler: 905
Kayıt: Çrş Ara 12, 2007 1:49

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen kush » Çrş Şub 17, 2010 14:35

CHP'den Kriz Yorumu!

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay: Hukuk çok ciddi yara almıştır!
CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, HSYK'nın Erzurum özel yetkili Başsavcıvekili Tarık Gür, Cumhuriyet savcıları Rasim Karakullukçu, Mehmet Yazıcı ve Osman Şanal'ın yetkilerini kaldırmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

YARGI F TİPİ YAPILANMAYA TESLİM OLDU
Hukuk çok ciddi yara almıştır. Hukuk kuralları yok farz edilip birileri kendine bir hukuk düzeni kurmak istemiştir. Herkes sorumluluğunu bir an önce gözden geçirmelidir. Yargı emniyetteki F tipi yapılanmaya teslim oldu

ZAMANINDA BU MÜADHALE OLSAYDI...
HSYK’nın tavrını önemsiyorum ama bu tavrı son iki yıl içinde gösterseydi bu duruma gelinmezdi. Maalesef kanunları yok farz eden birileri Türkiye’yi bu noktaya taşımıştır. Zamanında bu müdahale olsaydı kanunları uygulamakla mükellef olanlar görevlerini yaparken daha titiz olurlardı. Yargı emniyetteki bir yapılanmaya teslim olmuştur.

Kaynak
kalbinizdeki vatan ve bayrak sevgisine selamım olsun!

ya istiklal ya ölüm!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!
K. ATATÜRK 20 Ekim 1927
Kullanıcı küçük betizi
kush
Üye
Üye
 
İletiler: 905
Kayıt: Çrş Ara 12, 2007 1:49

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen ozan35 » Çrş Şub 17, 2010 17:06

bunların yaptıklarını dinsizler yapmaz. Köyden şehre gelmiş yobaz dinciler (dindar değil) ülkeyi yönetir oldu...
acaba şu yılların ilerideki tarih kitaplarındaki hali nasıl olur? iktidar atatürkçü kesimde olmazsa, muhtemelen ergenekon ve balyoz olduğu gibi yazılır... Peki yüz yıl önceki tarih doğru mudur? olduğu gibi midir? emperyalizme karşı olduğu ve birtakım çevreleri rahatsız ettiği için doğrudur. şimdi o yılları çarpıtmaya çalışan kesimlerin ortak bir noktada buluştuğunu görünce daha bir anlaşılıyor.
Kullanıcı küçük betizi
ozan35
Üye
Üye
 
İletiler: 71
Kayıt: Prş Ağu 20, 2009 17:40

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Şub 17, 2010 17:14

Barolardan tepki

Ankara Barosu, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından soruşturma yapılmasının yasaya ve hukuka aykırı olduğunu bildirdi.

Ankara Barosu Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada Anayasa'nın 138. ve 140. maddeleri hükmü gereğince, yargıçlar ve savcıların anayasal güvence altında oldukları, bu güvencenin yargıç ve savcılara tanınmış bir ayrıcalık değil, hukuk devleti olmanın bir gereği olduğu vurgulandı. Bu nedenle, yargıç ve savcıların görevleriyle ilgili veya görevleri sırasında işledikleri suçlardan dolayı haklarında soruşturma yapılması veya yargılanmalarına karar verilmesi yargının bağımsızlığı, yargıç ve savcılık güvencesi esaslarına göre ancak yasayla düzenlendiği kaydedilen açıklamada Anayasa'ya ve Hakim ve Savcılar Yasası hükümlerine göre, yargıç ve savcıların görevleriyle ilgili veya görevleri sırasında işledikleri suçlardan dolayı yargılama yapma görevinin doğrudan Yargıtay'a ait olduğu ifade edildi. Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun (CMK) 250/3.maddesine göre yargıç ve savcılar hakkında CMK 250/1. maddesinde sayılan suçlardan dolayı herhangi bir savcının soruşturma yürütmesi veya özel yetkili ağır ceza mahkemesinin yargılama yapmasının yasal ve hukuki olmadığına dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

"Hal böyle İken, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun 250.maddesine dayanılarak soruşturma yapılması ve İlhan Cihaner'in ev ve işyerinin aranarak kendisinin gözaltına alınması yasaya ve hukuka aykırı olmasının yanı sıra çok açık bir 'yetki gaspı'dır. Ankara Barosu olarak yasaya ve hukuka aykırı ve yanı sıra yargı bağımsızlığına aykırı olan bu tasarrufa karşı olduğumuzu bildirir, herkesi, ama en başta hepimizin ortak güvencesi olan yargıç ve savcıları hukuka ve yasaya uygun davranmaya davet ederiz."

"Yeni bir örnek"

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı'nın gözaltına alınması ve tutuklanmasıyla hukuk bilimi, yasalar ve hukukun kurallarının pervasızca aşındırıldı, hukuka ve yargıya olan güvenin sarsıldığı, toplumun korku ortamına itildiği savunuldu. Açıklamada "Daha da ilginç olan; yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığına ağır darbe vuran bu gelişmelerin; siyasal iktidarın, yargı reformu çalışmalarını sürdürdüğü bir dönemde hız kazanmış olmasıdır. Siyasal iktidarın 'birey hakkının güvencesi olan' yargı bağımsızlığını ortadan kaldırmayı hedefleyen keyfi uygulamalarının en büyük zararı; demokrasiye, hukuk devletine, onun en önemli özelliği yargı bağımsızlığına, halkın hak arama özgürlüğünün sesi olan savunmaya ve en önemlisi halkımıza yansımaktadır" görüşüne yer verildi.

Toplumun, yargı bağımsızlığının ve tarafsızlığının güçlendirilmesine her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yaratılmaya çalışılan korku toplumu, hukuk devleti ve insan hakları gibi kavramlar için değil; totaliter ve otoriter yönetimler için elverişli bir zemin oluşturur. Sağlıklı ve huzurlu bir yargı düzeni, çağdaş demokrasinin ön koşuludur. Böyle bir yargı düzeni kurulmamışsa, 'hukuk devleti', 'insan hakları' ve 'demokrasi' gibi kavramlar, güvenceden yoksun, boş laflar olmaktan ileri geçemez. TBB, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğünden, hukuk devletinden, yargı bağımsızlığından, savunma özgürlüğünden, ülkemizde demokrasinin eksiksiz uygulanmasından yana olan yana olan ve ödün vermeyen anlayışıyla, mücadelesini sürdürmeye devam edecektir."


Cumhuriyet, 17 Şubat 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 17, 2010 18:04

Cemaatte 'badana' şifresi

İsmailağa cemaati soruşturması kapsamında dinlenen telefon konuşmalarının dökümleri:


Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in, yaklaşık iki yıldır yürüttüğü İsmailağa cemaati soruşturması kapsamında dinlenen telefon konuşmalarının dökümleri...

t24.com.tr sitesinin haberine göre, dosyada, cemaate ait belirlenen adreslere yapılacak operasyonun önceden haber alındığı ve bu bilginin belirli kişilere şifreli olarak nasıl iletildiği yer alıyor. Ses kayıtlarında ayrıca operasyonlarda gözaltına alınanların nasıl ifade verecekleri konusunda uyarılar yapılıyor. Başsavcı İlhan Cihaner'in zanlıları "örgüt üyesi" olmakla suçladığını öğrenen, cemaatin Erzincan yönetiminin önde gelen ismi ve soruşturulan Medine Vakfı'nın en faal hocası olan Şevket Gökşan'ın savcı hakkında "Ne bulmuş ki şerefsizin çocuğu" dediği de kayıtlarda yer alıyor.

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI

Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı GSM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.


Kayıt Sıra No : ( ) 419630724 ID

Tarih, Saat Süre : 18.02.2009 / 10:52:33 / 00:01:12

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 311 23 62 / 05379745664

Arayan veya Aranan Kişi : Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN) / X Şahıs (İbrahim GÜNBEYİ adına kayıtlı)

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

X Şahıs :Selamün aleyküm.

Şevket GÖKŞAN :Aleyküm selam. Kim aradı sizi.

X Şahıs : 0 537

Şevket GÖKŞAN :Hı yazsana 5 537

X Şahıs :849

Şevket GÖKŞAN :Efendim.

X Şahıs :849

Şevket GÖKŞAN :849

X Şahıs :7571 numaralı.

Şevket GÖKŞAN :7571 ne söyledi.

X Şahıs :ilk önce şifreli konuştu.

Şevket GÖKŞAN :Hı hı.


'BADANA' ŞİFRESİ VE GÖZALTI TUTUKLAMA OPERASYONU

X Şahıs :İlk önce biraz şey yaptı yani şifreli konuştu dedi ki bugün badanacılar gelecek hazırlığınız olsun haberiniz olsun dedi.

Şevket GÖKŞAN :Hı.

X Şahıs :Bende badana yapılacak dedi badana yapılacak yerimiz yok ne diyorsun anlamadım dedim belki yanlış aramışındır dedim.

Şevket GÖKŞAN :Kadın mı? Erkek mi?

X Şahıs :Erkek.

Şevket GÖKŞAN :Erkek tamam.

X Şahıs :Ondan sonra dedi tamam kapattı. Biraz sonra yine aradı dedi ki, bugün gelecekmiş sizin oraya haberiniz olsun, tedbiriniz olsun. Dedim kim gelecek, dedi ki kimin geleceğini bilmiyor musun sen ben dedim tamam. O şekilde kapattı.

Şevket GÖKŞAN :Ne zaman aradılar.

X Şahıs :Biraz önce işte 10 dakika kadar oldu.

Şevket GÖKŞAN :Tamam Selamün aleyküm.

X Şahıs :Aleyküm selam.

0 537 974 5664 numaralı telefon İbrahim GÜNBEYİ (Hasan-Rukiye oğlu 1946 d.lu Erzurum-Merkez nüfusuna kayıtlı olup, Yunus Emre mah. Samsun Cd. No:49 Merkez, ERZURUM TC: 22156834988) adresine kayıtlıdır.

Bu tutanak 18.02.2009 tarihinde saat:11:00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003

'HAZIRLIKLI OLURSAN İYİ OLUR'

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 419636243 ID

Tarih, Saat Süre : 18.02.2009 / 11:00:28 / 00:01:08

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 311 23 62 / 0 533 334 05 15

Arayan veya Aranan Kişi : Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN) / Hasan TİRYAKİ

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Hasan TİRYAKİ : Efendim, efendim

Şevket GÖKŞAN : Alo

Hasan TİRYAKİ : Efendim

Şevket GÖKŞAN : Selamün aleyküm

Hasan TİRYAKİ : Aleyküm selam hocam

Şevket GÖKŞAN : Nasılsın iyi misin?

Hasan TİRYAKİ : Allah razı olsun sizler nasılsınız hocam

Şevket GÖKŞAN : Sağolasın, bi badanaya temizliğe gelme durumları var

Hasan TİRYAKİ : Evet

Şevket GÖKŞAN : Ona göre hazırlıklı olursan iyi olur

Hasan TİRYAKİ : Temizliğe mi hocam?

Şevket GÖKŞAN : He he anlarsın ya

Hasan TİRYAKİ : Anladım

Şevket GÖKŞAN : Daha önce badana yapmışlardı, orada bi badana yapmışlardı ya

Hasan TİRYAKİ : Evet

Şevket GÖKŞAN : O tarzda bi badana işlemine gelebilirler

Hasan TİRYAKİ : Evet

Şevket GÖKŞAN : Gözden geçirin

Hasan TİRYAKİ : Tamam inşallah

Şevket GÖKŞAN : Kaldıracağınızı, indireceğinizi, göndereceğinizi onu halledin

Hasan TİRYAKİ : Tamam

Şevket GÖKŞAN : Tamam

Hasan TİRYAKİ : Tamam oldu

Şevket GÖKŞAN : Ufakları gönderme durumu olursa şey söylersiniz, şeyden dernekler masasından bir tadilat, tamirat istemişler

Hasan TİRYAKİ : Evet

Şevket GÖKŞAN : Bir iki günde onu yapacağız diye o şekilde

Hasan TİRYAKİ : Tamam inşallah

Şevket GÖKŞAN : Tamam mı hadi selamün aleyküm

Hasan TİRYAKİ : Aleyküm selam

0 533 334 05 15 numaralı telefon Hasan TİRYAKİ (Şevki-Kadriye oğlu 1981 Erzurum doğumlu, Erzurum-Aziziye nüfusuna kayıtlı, Devlet Hastanesi Karşısı, Saadet Camii, Tatvan/BİTLİS, T.C.No: 41077195060) adresine kayıtlıdır.

Bu tutanak 18.02.2009 tarihinde saat:15:30‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003

MİLLETE HABER VEREYİM KALABALIK BİR GRUP PROTESTO ETSİN

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 419641404 ID

Tarih, Saat Süre : 18.02.2009 / 11:07:33 / 00:01:32

Arayan veya Aranan Numara : 0 532 461 30 84 / 0 530 311 23 62

Arayan veya Aranan Kişi : Hakkı BEZMİŞ (İlknur hoca) / Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN)

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Şevket GÖKŞAN : Efendim

İlknur hoca : Selamün aleyküm

Şevket GÖKŞAN : Aleyküm selam

İlknur hoca : Hocam herhangi bir durum söz konusu olduğunda diyorum ki avukat bey ile görüşseniz, o yani siz zaten hiçbir şekilde gözükmeyin hani sizinle alakası olmadığı için, o da dese ki medya ya haber vereceğim, yani bu ne amaçla, bu ne amaçla düzenleniyor, bu psikolojik bir baskıdır, bunu medyayı çağıralım yani

Şevket GÖKŞAN : Biz onu şey yapayım, alt yapısını hazırlayım

İlknur hoca : Hı, yani o noktada direkt avukat orada olsun yani gidersek

Şevket GÖKŞAN : Birde şey yapalım olmazsa sadece hem avukat olsun, olmazsa ben millete de haber vereyim, onlar geldiği vakit kalabalık bir grup gelip protesto etsinler

İlknur hoca : Hayır protesto değil basın, yani basın gelsin, avukatımızda gelsin desin ki; niye ne amaçla bu yapılıyor adının konulması lazım, mühürlenmeyen bir yer hizmete devam demektir, sakıncalı bir unsur bulunmamıştır, mahkeme süreci yoktur, ne amaçla yapılır, yani bu ne amaçla yapılır bu ikinci bir baskı bunun adını koymaları lazım o zaman en tedirgin oldukları şey, aman az az götürelim de basına yansımasın, o zaman yansısın bu basına

Şevket GÖKŞAN : Onu yapacağız, tamam inşallah

İlknur hoca : Tamam, Selamün aleyküm


0 532 461 30 84 numaralı telefon Hakkı BEZMİŞ (Necip-Sevim oğlu, 1977 Erzurum doğumlu, Erzurum-Merkez nüfusuna kayıtlı, Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Barış Apt. A-blok. No:14 K.1 ERZURUM, T.C. 10640218888 ) Kayıtlıdır

Bu tutanak 18.02.2009 tarihinde saat:12.00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003

GÜVENLİK ŞUBEDEN ARKADAŞLAR BURADA

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı,

Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.
Kayıt Sıra No : ( ) 419666160 ID

Tarih, Saat Süre : 18.02.2009 / 11.41.15/ 00:00:25

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 311 23 62 / 0 530 547 94 43

Arayan veya Aranan Kişi : Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN) / X Şahıs (Vuslat

Sos.Yrd.Day.Kül.ve Eğit.Der.)

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

X Şahıs : Selamün aleyküm hocam

Şevket GÖKŞAN : Aleyküm selam

X Şahıs : Hocam güvenlik şubeden arkadaşlar burda da.

Şevket GÖKŞAN : Evet

X Şahıs : Derneğe çıkıyorlar.

Şevket GÖKŞAN : Tamam buyursunlar.

X Şahıs : Ben Hacımla gönderdim, sizinle görüşmek istiyorlar.

Şevket GÖKŞAN : Geliyorum ben şimdi.

X Şahıs : Tamam Hocam.

Şevket GÖKŞAN : Tamam Hocam.

X Şahıs : Aleyküm selam.

0 530 547 94 43 numaralı telefon Vuslat Sos.Yrd.Day.Kül.ve Eğit.Der. (Gez mah.Menekşe sok.Evren Sit. B Blok No:3 –Yakutiye/ Erzurum ) adresine kayıtlıdır.

Bu tutanak 18.02.2009 tarihinde saat:11.45‘ te tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


KREŞ KONUSUNDA NE DİYECEĞİZ HOCAM

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 419667693 ID

Tarih, Saat Süre : 18.02.2009 / 11:42:45 / 00:00:47

Arayan veya Aranan Numara : 0 442 235 21 11 / 0 530 311 23 62

Arayan veya Aranan Kişi : Murat SESSİZ / Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN)

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :


Şevket GÖKŞAN : Efendim

Murat SESSİZ : Selamün aleyküm

Şevket GÖKŞAN : Aleyküm selam

Murat SESSİZ : Bu kreş noktasında ne diyeceğiz hocam, bizim mi?

Şevket GÖKŞAN : Hayır hayır

Murat SESSİZ : Şahıs mı?

Şevket GÖKŞAN : Bizim kreşimiz yok yaa

Murat SESSİZ : Tamama yani üzerimize

Şevket GÖKŞAN : İyi arkadaşlar açmışlar

Murat SESSİZ : Tamam

Şevket GÖKŞAN : Veyahut ta

Murat SESSİZ : Ama hangisi sağlıklı olur yani

Şevket GÖKŞAN : Hı?

Murat SESSİZ : Hangisi sağlıklı olur?

Şevket GÖKŞAN : Yok biz şimdi şahıslar üzerine gerekirse onu şey birebir olarak konuşuruz yani şahıslar üzerine bi vakıf eksenli değil de şahıs eksenli olarak

Murat SESSİZ : Tamam hocam yani arkadaşları tanıyoruz

Şevket GÖKŞAN : Tanıdığımız arkadaşlar

Murat SESSİZ : Tamam

Şevket GÖKŞAN : Görüştüğümüz arkadaşlar, bu derneğimizin değil şahıslara ait olan bir çalışma

Murat SESSİZ : Tamam, tamam

Şevket GÖKŞAN : Tamam mı?

Murat SESSİZ : Tamam hocam

Şevket GÖKŞAN : Hadi selamün aleyküm

Murat SESSİZ : Aleyküm selam


0 442 235 21 11 numaralı telefon Murat SESSİZ (Mevlüt-Güleser oğlu, 1975 Erzurum doğumlu, Erzurum-Merkez nüfusuna kayıtlı, Gez Mah. Menekşe Sok. Evren Art. Zemin Kat. Merkez, Yakutiye/ERZURUM, T.C.No: 10001240558) adresine kayıtlıdır.

Bu tutanak 18.02.2009 tarihinde saat:13:00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


ÇALIŞMALARIMIZIN TÜMÜNÜ FESHETTİK

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 419744001 ID

Tarih, Saat Süre : 18.02.2009 / 13:17:32 / 00:02:16

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 311 23 62 / 0 530 547 94 43

Arayan veya Aranan Kişi : Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN)/ Vuslat Sos.Yrd.Day.Kül.Ve Eğit.Der. (X Şahıs)

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Şevket GÖKŞAN : Selamün aleyküm

X Şahıs : Aleyküm selam hocam

Şevket GÖKŞAN : Buyur abi

X Şahıs : Aşağıda mısınız, evde misiniz hocam

Şevket GÖKŞAN : Şu anda evdeyim, ne oldu orada işler bitti mi?

X Şahıs : Burada bitti ben şimdi Emniyete geçeceğim ifade vereceğim

Şevket GÖKŞAN : İfade vereceksin

X Şahıs : Hı hı

Şevket GÖKŞAN : Yani yine bi şikayet olmuşta bu ne şikayeti artık bilmiyorum yani

X Şahıs : Yani biliyorum

Şevket GÖKŞAN : Diğerleri ile ilgili şey olarak konuştuğum gibi söylüyorsun, yani bizim daha önce varolan çalışmalarımızın tümünü fesh ettik

X Şahıs : Yani

Şevket GÖKŞAN : ……..prosedürü ne ise onu konuşuyorsun

X Şahıs : Tamam

Şevket GÖKŞAN : Tamam

X Şahıs : Tamam hocam onda bir sorun yok

Şevket GÖKŞAN : Tamam dediğimi anladın mı?

X Şahıs : Tamam yani biz arkadaşları zaten tanıyoruz, o arkadaşlar var ya çalışma yaptığımız arkadaş, onları zaten tanıyoruz onlarda bir sorun problem yok

Şevket GÖKŞAN : Tabi, şikayet dilekçesini okudum, yine bi şikayet olmuş birisi bi şikayet etmişte

X Şahıs : Evet

Şevket GÖKŞAN : Ama buna bi çözüm bulmamız lazım yani, her bi yeni şikayet ettiğinde ………..yanında gel dese açıklamak lazım yaa

X Şahıs : İşte bunu nasıl yapacağız yani kimle görüşmemiz lazım, avukat ne dedi size görüştünüz mü siz avukatla

Şevket GÖKŞAN : Yav avukat bir şey demedi, dedi ki şey yapmak lazım temkinli olmak lazım dedi, o kadar yani

X Şahıs : Hee anladım

Şevket GÖKŞAN : Yani bunda o değil yani biz bunun başka bir yolunu bulmamız lazım vardır bir yolu ama nedir bilmiyorum, mutlaka bunun bir yolunu bulacağız yani

X Şahıs : İşte hocam yani onu avukat bilecek, şimdi biz kanunu prosedürü bilmiyoruz ki ne yapalım ne edelim, ayrıca verirdik bi tane şey böyle bi okul şeyi çıkar, üstünden üç ay geçti

Şevket GÖKŞAN : Soruyorum diyor ki , bunda bir sorun yok diyor, biz de şikayet ne olursanız olun diyor, şikayet olduğu zaman biz geleceğiz, o zaman bunun Türkçesi şu demektir yani bu hale alışacağız, yani prosedürümüzle evraklarımız da eksikliğimiz olmayacak, deyilim eksiğini görecek gidecek yani

X Şahıs : Tamam sizde var mı bir problem


419744001 ID NUMARALI GÖRÜŞMENİN İKİNCİ SAYFASIDIR.

Şevket GÖKŞAN : Yok bizde bir sıkıntı yok

X Şahıs : Siz, bitti mi sizin orada işlem

Şevket GÖKŞAN : Şu an arkadaşlar şeyleri tutuyorlar, gidecekler

X Şahıs : Hı tutanakları tutuyorlar

Şevket GÖKŞAN : He he

X Şahıs : Herhalde sizi de alacaklar büyük ihtimal emniyet

Şevket GÖKŞAN : Ben gelirim sorun yok bende yaa

X Şahıs : Yok yani onlar demişti ifadeye götüreceğiz diye

Şevket GÖKŞAN : Neyse orada görüşelim

X Şahıs : Tamam görüşürüz inşallah

Şevket GÖKŞAN : Şu işleri bi altlattıktan sonra bir araya bir gelip enine boyuna konuşmamız lazım

X Şahıs : Tamam inşallah, tamam abi

Şevket GÖKŞAN : Selamün Aleyküm abi

X Şahıs : Aleyküm selam abi

0 530 547 94 43 numaralı telefon Vuslat Sos.Yrd.Day.Kül.Ve Eğit.Der. ( Gez Mah. Menekşe Sok. Evren Sit. B-Blok. No:3, Yakutiye/ERZURUM ) adresine kayıtlıdır.

Bu tutanak 18.02.2009 tarihinde saat:15:00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


HER TARAFTA BÖYLE SÜPÜRME OPERASYONU VAR

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.


Kayıt Sıra No : ( ) 423367838 ID

Tarih, Saat Süre : 23.02.2009 / 17:43:23/ 00:00:56

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 311 23 62 / 0 539 785 89 40

Arayan veya Aranan Kişi : Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN) / Abdulkerim

NARMANLI

Konuşma Dili : Türkçe


Abdulkerim NARMANLI
:
Efenim

Şevket GÖKŞAN
:
Selam Aleyküm

Abdulkerim NARMANLI
:
Aleyküm selam hoca.

Şevket GÖKŞAN
:
……………….hocam iyi misin?

Abdulkerim NARMANLI
:
Allah razı olsun hocam siz nasılsınız?

Şevket GÖKŞAN
:
Sağ olasın ne var ne yok?

Abdulkerim NARMANLI
:
Allaha şükürler olsun bir yaramazlık yok hocam.

Şevket GÖKŞAN
:
Sorun yok. Temkinli olun, her tarafta böyle bir süpürme operasyonu var,

Abdulkerim NARMANLI
:
Evet hocam

Şevket GÖKŞAN
:
Bizde biliyorsun onyediye doğdu, bugün şuan Erzincan’a yağar ceza tamam.

Abdulkerim NARMANLI
:
Evet hocam.

Şevket GÖKŞAN
:
Sen her ihtimale karşı hazırlıklı olun yani

Abdulkerim NARMANLI
:
Hıı tamam hocam.

Şevket GÖKŞAN
:
Tamam mı hocam? Selam Aleyküm.

Abdulkerim NARMANLI
:
Aleyküm selam hocam.

0 539 785 89 40 numaralı telefon Abdulkerim NARMANLI (Uncular Köyü Tortum, ERZURUM adresine, İsmail oğlu, 01.03.1971 Tortum doğumlu, Erzurum-Tortum nüfusuna kayıtlı, 31609539028 T.C. kimlik numaralı ) adına Kayıtlıdır.

Bu tutanak 23.02.2009 tarihinde saat:17.50‘ de tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


SUÇ ÖRGÜTÜ KURMAKTAN HOCAM

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 423855562 ID

Tarih, Saat Süre : 24.02.2009 / 13:06:25 / 00:02:51

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 311 23 62 / 0 530 547 94 43

Arayan veya Aranan Kişi : Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN)/ Muhammet Fatih ALTINEL

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

M.Fatih ALTINEL : Efendim

Şevket GÖKŞAN : Selamün aleyküm

M.Fatih ALTINEL : Aleyküm selam

Şevket GÖKŞAN : Fatih ben Şevket

M.Fatih ALTINEL : Buyur hocam

Şevket GÖKŞAN : Nasılsınız?

M.Fatih ALTINEL : İyilik hocam sizi sormalı

Şevket GÖKŞAN : Ne var yok şimdi, durumlar ne?

M.Fatih ALTINEL : Hocam, şu anda işte ben avukatla görüştüm

Şevket GÖKŞAN : Hee

M.Fatih ALTINEL : Avukatın dediklerine göre

Şevket GÖKŞAN : Önce bu avukat kim?

M.Fatih ALTINEL : Hocam bu avukat baronun takip takip yani bu

Şevket GÖKŞAN : ……………(anlaşılamadı)

M.Fatih ALTINEL : Nöbetçi avukatlar oluyor ya

Şevket GÖKŞAN : ………..(anlaşılamadı)

M.Fatih ALTINEL : Evet gönderdiği

Şevket GÖKŞAN : Tamam baronun gönderdiği avukat, başka avukat yok mu, bizim bir avukatımız yok mu?

M.Fatih ALTINEL : 4 tane avukat var hocam

Şevket GÖKŞAN : Bize ait

M.Fatih ALTINEL : Yok bize ait olan değil bunlar

Şevket GÖKŞAN : Baronun verdiği 4 avukat var

M.Fatih ALTINEL : Evet bunlar ilk görüşmede olanlar, yani soruşturmada bulunanlar

Şevket GÖKŞAN : Tamam

M.Fatih ALTINEL : İşte bu avukatla görüştüm ...... Sami diye birisi, adını soyadını unuttum şu anda

Şevket GÖKŞAN : Tamam

M.Fatih ALTINEL : Onun, bana bize dedikleri, ben dayım Adnan Ercan’ı tanıyor onla konuştu, o sırada ben de onun yanında

Şevket GÖKŞAN : Tamam

M.Fatih ALTINEL : Dedi ki hocam örgütten dolayı, suç örgütü kurmaktan

Şevket GÖKŞAN : Ne örgütü?

M.Fatih ALTINEL : Ya işte aramızda toplanmışız da örgüt kurma gibi cart curt bişeyler uydurmuş

Şevket GÖKŞAN : He tamam

M.Fatih ALTINEL : Ondan sonra dolandırıcılık para toplama

Şevket GÖKŞAN : Dolandırıcılık nerden giriyor.

M.Fatih ALTINEL : Para toplama varya

Şevket GÖKŞAN : Nerden para toplama oldu mu hiç ?

M.Fatih ALTINEL : Ya öyle olmayan işleri şey yapıyorular hocam bir buçuk seneden beri takip varmış.

İstihbarahtın özel takibi varmış

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Kuran kursu izinsiz sonra sohbet izinsiz yapmalarından dolayı

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Birkaç tane çarçup görüşmeler var küçük küçük şeyler

Şevket GÖKŞAN : Şimdi bizim bir dakika biz biz gibi savunan bir avukatımız yok mu ?

M.Fatih ALTINEL : Şuanda avukatımız yok

Şevket GÖKŞAN : Yok yanı


423855562 ID NUMARALI GÖRÜŞMENİN İKİNCİ SAYFASIDIR.

M.Fatih ALTINEL : Savci hakim ifadesini alıyor. Eğer ondan sonra bu aöukatın dediğine göre bazı kişileri

Ağır Ceza mahkemesine sevk edebilirmiş. Işte o zaman avukat

Şevket GÖKŞAN : Kardeş şimdi bu telefon numara mı kaydet gelişmeleri bana bildir. Gerekirse bir şeyler

Yapabiliriz.

M.Fatih ALTINEL : İnşallah

Şevket GÖKŞAN : Tamam görüşürüz

M.Fatih ALTINEL : Dua edin hocam inşallah

Şevket GÖKŞAN : Fazla endişe yapılacak bir şey yok.

M.Fatih ALTINEL : Yok hocam inşallah

Şevket GÖKŞAN : Bak şimdi bunu bil hakim ve savcı her şeyi ifade edebilir olsa da öyle bir şey yok.

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Bir şeyin bundan çıkacağı yok.

M.Fatih ALTINEL :inşallah hocam

Şevket GÖKŞAN :selamünaleyküm

M.Fatih ALTINEL :Aleykümselam


0 530 547 94 43 numaralı tele36799314394 M. Fatih ALTINEL ( Mustafa Ertuğrul – Sercan 29.05.1988 doğumlu Erzincan /merkez nüfusuna kayıtlı Taşçı Mah. - -, ERZİNCAN. T.C: 36799314394 ) adına kayıtlıdır.

Bu tutanak 24.02.2009 tarihinde saat:14.00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


UZUN VADEDE KAPATMA SÖZ KONUSU OLMAZ

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 423896810 ID

Tarih, Saat Süre : 24.02.2009 / 13:52:46 / 00:02:46

Arayan veya Aranan Numara : 0 537 972 15 87 / 0 530 311 23 62

Arayan veya Aranan Kişi : İbrahim BOZKURT / Murat YILDIRIM (Şevket GÖKŞAN)

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Şevket GÖKŞAN : Efendim

İbrahim BOZKURT : Selamün aleyküm

Şevket GÖKŞAN : Aleyküm selam ve rahmetullah

İbrahim BOZKURT : Hocam nasılsın?

Şevket GÖKŞAN : Sağolasın teşekkür ederim sen nasılsın?

İbrahim BOZKURT : Allah iyilik afiyet versin, bizlerde iyiyiz hamdolsun hocam, duyduk bir olay dedim sorayım bi hocama

Şevket GÖKŞAN : Biraz sıkıntı vardı Erzincan’da

İbrahim BOZKURT : Evet

Şevket GÖKŞAN : Erzurum, Erzincan’da

İbrahim BOZKURT : Sizde de bayağı sıkıntı oldu hocam hıı

Şevket GÖKŞAN : Sizde mi?

İbrahim BOZKURT : Sizde diyorum yani Erzurum da

Şevket GÖKŞAN : Biz alışacağız artık yani, o işler bizim için normalleşti

İbrahim BOZKURT : Hee

Şevket GÖKŞAN : Normalleşince

İbrahim BOZKURT : Erzincan

Şevket GÖKŞAN : Erzincan, Kemah vesaire orada birkaç yerde merkezde ilçelerde biraz sıkıntı ama tabii bir iki günlük bir mesele değil yani biraz uzun vadeli bir olay

İbrahim BOZKURT : Hıı

Şevket GÖKŞAN : Bunu tabi düşünürken çözümlerken de hani kısa dönem bir mesele değil yani uzun vadeli düşünmek lazım dolayısıyla yapılan faaliyet ve çalışmalarda diğer hizmetlerde bitirme olmaz, uzun vadede kapatma söz konusu olmaz

İbrahim BOZKURT : Evet

Şevket GÖKŞAN : Üzerinde şey yapmak lazım düşünmek lazım işte oranın yöresel olarak ortam olarak gereksinim ne ise öyle hareket etmekte fayda var, bir haftalık kısa bir üç beş günlük şey yapılabilir

İbrahim BOZKURT : Hııı şu an biz hani bu tarafa doğru mu geliyorlar diye yani bi dedik hani şimdi Erzurum, Erzincan yani bu tarafa doğru geliyorlar mı, gelmiyorlar mı tam bilmiyoruz da

Şevket GÖKŞAN : Belli olmaz, olurda olmaz da

İbrahim BOZKURT : Tedbir amaçlı

Şevket GÖKŞAN : Yok olur da olmaz da yani bilemiyorum, bizim telefonlar dinleniyor şu anda yani benim telefonumu dinliyorlar

İbrahim BOZKURT : Hee şey mi, herhalde şikayet değil mi?

Şevket GÖKŞAN : Nasıl?

İbrahim BOZKURT : Şikayet mi olmuş yani

Şevket GÖKŞAN : Yani sadeye şikayet mikayet değil genel hatlı bir tahkikat yani bu Ergenekon mergenekon işleri herhalde de

İbrahim BOZKURT : Nasal yapalım biliyor musunuz yaa

Şevket GÖKŞAN : Yani birkaç günlüğüne şey yapabilirsiniz

İbrahim BOZKURT : Hıı

Şevket GÖKŞAN : Kısa vadeli böyle bir program var diye veyahut ta tamirat tadilat olacak diye beyan ederek

İbrahim BOZKURT : Hı hı

423896810 ID NUMARALI GÖRÜŞMENİN İKİNCİ SAYFASIDIR.


VELİLERE ÖĞRENCİLERE YANSITMAYIN TADİLAT VAR DEYİN

Şevket GÖKŞAN : Genel bir kış badana boya diyeyim temizlik yapılacak diyeyim, yani velilere ve öğrencilere yansıtmayın, yani ben bunu diyorum, çünkü onun eksi yansımaları çok oluyor

İbrahim BOZKURT : Hıı o şekilde yansıtmayalım, tamam anladım

Şevket GÖKŞAN : Tamam yansıtmayın bile yani

İbrahim BOZKURT : Başka bir bahaneyle

Şevket GÖKŞAN : Tamirat tadilat olur, başka bir şey olur tabii

İbrahim BOZKURT : Hıı

Şevket GÖKŞAN : Yani üç beş günlük böyle şey yapalım daha sonrasında da zaten dernek vardı

İbrahim BOZKURT : Hı hı vardı

Şevket GÖKŞAN : Vardı yani dernek statüsünde belli başlı birtakım çalışmalar düşünülebilir yani

İbrahim BOZKURT : Hıı tamam

Şevket GÖKŞAN : Tamam

İbrahim BOZKURT : Tamam hocam

Şevket GÖKŞAN : Peki görüşürüz inşallah Allaha emanet olun

İbrahim BOZKURT : Sağolun

Şevket GÖKŞAN : Selamün aleyküm

İbrahim BOZKURT : Aleyküm selam hocam

0 537 972 15 87 numaralı telefon İbrahim BOZKURT ( Hasan-Kiraz oğlu, 1980 Sorgun doğumlu, Yozgat-Sorgun nüfusuna kayıtlı, Araplı köyü Sorgun/YOZGAT, T.C. 18524833318 ) adresine kayıtlıdır.

Bu tutanak 24.02.2009 tarihinde saat:15:00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI

Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 423929816 ID

Tarih, Saat Süre : 24.02.2009 / 14:31:32/ 00:01:19

Arayan veya Aranan Numara : 05398403148 / 05303112362

Arayan veya Aranan Kişi : Muhammed Fatih ALTINEL / MURAT YILDIRIM

( Şevket GÖKŞAN )

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Şevket GÖKŞAN : Efendim Fatih

M.Fatih ALTINEL : Selamünaleyküm

Şevket GÖKŞAN : Aleykümselam

M.Fatih ALTINEL : Hocam ben Şükrü ağabeyi aradım, dedim ki Şevket hoca böyle böyle dedi. Alo

Şevket GÖKŞAN : Dinliyorum.

M.Fatih ALTINEL : Oda hocam il başkanını aramış Abdurrahman KELEŞ’i

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Oda demiş ki şuan ki avukatlar tamam hepsi yani onlar savunuyorlar şey yapıyorlar.

Şuanda başka avukata ihtiyaç yok.

Şevket GÖKŞAN : Yani avukata ihtiyaç yok mu diyor?

M.Fatih ALTINEL :Yok Şimdi avukatlar Şuanda yanında olan avukatlar Şey yapıyorlarmış yanı onlar iyidirler

Yanı, öyle dedi, Tamam hocam

Şevket GÖKŞAN : Anladım.Şuan sonuç ne oldu , son durum ne ?

M.Fatih ALTINEL : Şuan hala devam ediyor soruşturma

Şevket GÖKŞAN : Çıkan ,Mahkemeye giden vesaire olan almadı mı ?

M.Fatih ALTINEL : Şuan Şükrü abi de orda hocam

Şevket GÖKŞAN : Şükrü abi içerye girdi mi hocam ?

M.Fatih ALTINEL : Şükrü abi içeriye girdi ama onlarla görüşemiyor,kapının orda bekliyor. Yanı binada biz

Dişardayız içeri almıyorlar

Şevket GÖKŞAN : Şuanda mahkemenin olduğu binadalar mı ?

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Hi

M.Fatih ALTINEL : Tamam mi hocam

Şevket GÖKŞAN : Bir gelişme olursa beni ara tamam mı?

M.Fatih ALTINEL : Tamam hocam

0 539 840 31 48 numaralı telefon Muhammed Fatih ALTINEL ( Mustafa Ertuğrul –Sercan oğlu 1988 doğumlu Erzincan doğumlu Erzincan –merkez nüfusuna kayıtlı Yavuzselim Mah.Bulut 3 Sit.G Blok 5 24000 ERZİNCAN T.C: 36799314394 ) adına kayıtlıdır.


Bu tutanak 24.02.2009 tarihinde saat:15.30‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


İFADELER DÜZGÜNSE BİR PROBLEM OLMAYACAK

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 424177232 ID

Tarih, Saat Süre : 24.02.2009 / 19:13:00 / 00:05:12

Arayan veya Aranan Numara : 05398403148 / 05303112362

Arayan veya Aranan Kişi : Muhammed Fatih ALTINEL / MURAT YILDIRIM

( Şevket GÖKŞAN )

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Şevket GÖKŞAN : Efendim

M.Fatih ALTINEL : Selamün Aleyküm hocam

Şevket GÖKŞAN : Aleyküm selam, şimdi bir başka bir yola uygun değiliz, şimdi ben size şey………söyleyin bakalım oradan, ne oldu şu an ………nasıl yaklaşıyorlar, ne diyorlar, nedir ne belli değildir

M.Fatih ALTINEL : Hocam şu anda bir problem vardı ya size söyleyecektim, onu elhamdülillah bir şekilde şey yaptılar, şey yaptılar

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Rahatlardık o işinde

Şevket GÖKŞAN : Nedir problem?

M.Fatih ALTINEL : Bu küçük şeyler var yaa, hocam zaten bu bi tane arkadaşımızın bi tanesi girdi, bayan bi arkadaşımızın

Şevket GÖKŞAN : Nereye girdi?

M.Fatih ALTINEL : İçeri girdi, yani problem bu değildi de

Şevket GÖKŞAN : Hee

M.Fatih ALTINEL : Girmiş, demişler ki sen şeyle konuştun Adem SAYAR la

Şevket GÖKŞAN : Hee

M.Fatih ALTINEL : Yok demiş yani konuşma, doküman möküman uydurmuşlar, o da demiş yok böyle bir şey yani olmayan şeyi inkar etmiş ani giriş yapmış

Şevket GÖKŞAN : Hee

M.Fatih ALTINEL : Bir şey yapmamışlar serbest bıraktılar o bayanı yani çağırdılar sadece

Şevket GÖKŞAN : Tamam

M.Fatih ALTINEL : İşte bu hani biz çocuklara parti veriyoruz ya şey olarak

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : İşte o biraz şey olur diye, onda da şey yaptılar İsa hoca gil yani partiler martileri herhangi bir şeyi ayarladık onları da şey yaptık

Şevket GÖKŞAN : Tamam

M.Fatih ALTINEL : Bu bi tanesi tam olarak bu kesin değil de, bi tanesi içeriden geldi, adam dedi ki; bi daha bu baskın maskın olayları olabilirmiş

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Herhangi bir şey duymuşlar ama bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum

Şevket GÖKŞAN : Yaa temkinli olmasak şimdi neticede yani gayrimeşru biz bir iş yapmıyoruz yani vatana millete hainlik yapmıyoruz, örgüt değiliz bi şey değiliz yani bunlar

M.Fatih ALTINEL : Bu örgüt diye suçluyor iftira gereksiz

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Gereksiz yere şey yapıyor

Şevket GÖKŞAN : Şimdi şu anda durumlar arkadaşların durumu ne

M.Fatih ALTINEL : Hocam görenler iyi diyorlar

Şevket GÖKŞAN : İçerideler mi onlar

M.Fatih ALTINEL : Bi bi bi sana dediğim avukat var ya hocam

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : O şey yapıyormuş, şu anda eğer diyo şu anda ki pozisyona göre verdikleri şeyler ifadeler yanlış bir şey yoksa düzgünse hiçbir problem olmayacak

424177232 ID NUMARALI GÖRÜŞMENİN İKİNCİ SAYFASIDIR.


RABBİM MÜCADELE EDECEĞİZ İNŞALLAH

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Eğer bundan sonra ki şeyi yani şey olarak yanlış bir şey vermişseler o biraz zor zorlaşıyormuş

Şevket GÖKŞAN : Yok şu anda yanlış söylenen bir şey yok yani bizim zaten ne olduğumuz belli

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Devlet sonuçta biliyor bilmiyor değil yani burada savcı kalkıp yeni bir dünya kurmaya kalkıyor olsa bile ondan bir şey çıkacak değiliz yani

M.Fatih ALTINEL : İşte zorluyor hocam, örgüt mörgüt bir şeyler saçmalıyor işte

Şevket GÖKŞAN : Anladım, o kendi o öyle bakabilir ama neticede en kötü ihtimal şudur yani, işi biraz iki gün üç gün uzar akabinde biter, neden

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Çünkü gerçekler ortaya çıkacak daa

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Yani bizim elimizde kalemden başka bir şey bulamazlar, tamam

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam, hocam şu an da

Şevket GÖKŞAN : Hee?

M.Fatih ALTINEL : (4) kişi herhalde (4) kişi den sonra tahminim herhalde (12) de geri şey yapalarmış hocam bu bu akşam

Şevket GÖKŞAN : Şimdi kadından kimse var mı, kadın orada

M.Fatih ALTINEL : Yok hocam kadından hiç kimse yok

Şevket GÖKŞAN : Hiçbir kadın yok tamam

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Diğer arkadaşlarda gece yarısına kadar çıkarlar diyorsun yani

M.Fatih ALTINEL : Evet inşallah hocam

Şevket GÖKŞAN : E inşallah dua ediyoruz yani Allahın izniyle şunu biran önce soğuk kanlı olun

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : O gelecek olan, haberler verdiler, öyle oldu, süt buldu süt oldu, bu ayaklar hep boş şeyler

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Çünkü yani dediğim gibi yani bizde bulsa bulsa kalem kağıt bulurlar başka bir halt bulamazlar yani

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Yani benim şu an telefonum dinleniyor dinlense ne olur ki, yani dinlense ne olur yani, senin doğduğun günden bu güne ……şey yapsalar bile bir tane hainlik bulamazlar o zaman, ha neticede boş şeylerle uğraşıyorlar, şu anda onlar kendilerini tatmin ediyor, netice sabredeceğiz başka bir şey yok

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Tamam, rabbim mücadele edeceğiz inşallah

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Yani

M.Fatih ALTINEL : Hocam bazıları

Şevket GÖKŞAN : Problem dediğin şey nedir, bir daha onu söyler misin? Ben tam anlayamadın onu

M.Fatih ALTINEL : Bu çocuklar var ya hocam

Şevket GÖKŞAN : Küçükler tamam, küçük çocuklar

M.Fatih ALTINEL : Onlara parti düzenliyoruz ya

Şevket GÖKŞAN : Parti düzenliyoruz doğru

M.Fatih ALTINEL : İşte bunları ailelerini teker teker çağırıyorlarmış

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : İşte ailelerine bildirildi

Şevket GÖKŞAN : Sorun değil yani zaten bildirse bildirmese vaka o yani, evet

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : He ondan sıkıntı olabileceğini avukat mı söyledi?

M.Fatih ALTINEL : Ya şey yapmadık, işte bi problem yok orada bi problem yok yani

Şevket GÖKŞAN : Hiçbir boyutunda sorun yok iyi olur inşallah

M.Fatih ALTINEL : Evet inşallah

Şevket GÖKŞAN : Başka bir durum yok

M.Fatih ALTINEL : Ben size onu soracaktım yani herhangi bir çocuklardan dolayı


424177232 ID NUMARALI GÖRÜŞMENİN ÜÇÜNCÜ SAYFASIDIR.

KAPATIN TELEFONLARIN HEPSİNİ


Şevket GÖKŞAN : Yok yok yok yok bakın bu işin en kötü ihtimalini söyleyeyim, izinsiz eğitim kurumu açmaktan dava açarlar tamam mı?

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Bu izinsiz eğitim kurumu açmaktan dava açsalar bile ki öyle bir şey olmaz, var sayalım ki oldu

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Bunun cezası netice de bir yıldır tamam mı kardeş?

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : İlk sefer olması hasebiyle de ihtiyar ederler biraz para cezası keserler olur biter başka bir şey olacağı yok yani

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Yaa dedim ya yani hoş biz burada terörist değiliz

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Elimizde kaleş silah yok kalem var elimizde yani

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam

Şevket GÖKŞAN : Tamam soğuk kanlı olun, rabbim yenecek inşallah

M.Fatih ALTINEL : İnşallah hocam

Şevket GÖKŞAN : Tamam mı, hadi bir gelişme olursa tekrar dönersin

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : Birde arkadaşlara söyleyin, bunlar şu an lanet ettim bu teknolojiye, teknoloji meknoloji kimse kullanmasın kapatın telefonları hepsini

M.Fatih ALTINEL : Tamam hocam inşallah

Şevket GÖKŞAN : Kimin kiminle ne işi varsa yüz yüze yürütsün yaa

M.Fatih ALTINEL : Tamam hocam

Şevket GÖKŞAN : Tamam mı, hadi Allaha emanet ol, dediğim gibi bir gelişme olursa bana haber verin inşallah

M.Fatih ALTINEL : Tamam hocam inşallah

Şevket GÖKŞAN : Hadi selamün aleyküm

M.Fatih ALTINEL : Dua edin hocam


0 539 840 31 48 numaralı telefon Muhammed Fatih ALTINEL ( Mustafa Ertuğrul –Sercan oğlu 1988 doğumlu Erzincan doğumlu Erzincan –merkez nüfusuna kayıtlı Yavuzselim Mah.Bulut 3 Sit.G Blok 5 24000 ERZİNCAN T.C: 36799314394 ) adına kayıtlıdır.


Bu tutanak 24.02.2009 tarihinde saat:22.00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


NE BULMUŞ Kİ ŞEREFSİZ ÇOCUĞU

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 424414987 ID

Tarih, Saat Süre : 25.02.2009 / 08:27:06 / 00:02:54

Arayan veya Aranan Numara : 05398403148 / 05303112362

Arayan veya Aranan Kişi : Muhammed Fatih ALTINEL / MURAT YILDIRIM

( Şevket GÖKŞAN )

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Şevket GÖKŞAN : Efendim Fatih

M.Fatih ALTINEL : Selamün aleyküm

Şevket GÖKŞAN : Aleyküm selam

M.Fatih ALTINEL : Hocam dün sabahta aramıştım da cevap vermediniz

Şevket GÖKŞAN : Evet

M.Fatih ALTINEL : Hocam tutuklandılar

Şevket GÖKŞAN : Kimler?

M.Fatih ALTINEL : Hoca efendi, (9) kişi hocam

Şevket GÖKŞAN : (9) kişi

M.Fatih ALTINEL : Evet

Şevket GÖKŞAN : …….cezaevine kondular hee?

M.Fatih ALTINEL : Evet hocam şuan cezaevine gittiler

Şevket GÖKŞAN : Allah Allah

M.Fatih ALTINEL : Hocam bu şey diyor örgüt diye şey yapıyor diyor, ve şey avukat avukatın demesine göre bu örgütlenmeden dolayı yani örgüt diye şey yapmış savcı

Şevket GÖKŞAN : Ne bulmuş ki, bu şerefsiz çocuğu

M.Fatih ALTINEL : Hocam herhalde tam olarak şey Bahadır hocanın evinde para bulmuş

Şevket GÖKŞAN : Hıı

M.Fatih ALTINEL : Biraz ona dayanıyormuş, böyle büyük bir miktar (50) milyar gibi bi para bulmuş

Şevket GÖKŞAN : Haa

M.Fatih ALTINEL : Birde Adem hocanın evinde para bulmuş, işte hocam bu kaçakçılık bilmem ne şu cart curt epey bir yolsuzluk molsuzluk diye suçlamalarda bulunmuş

Şevket GÖKŞAN : ……………nerede ne o çıkartmış yani

M.Fatih ALTINEL : İşte hocam epey bir bişeyler şey yapmış işte de bu dosyayı hocam gizli tutuyorlarmış, avukat dedi

Şevket GÖKŞAN : Hee

M.Fatih ALTINEL : Dosyayı şu an açıklamıyorlarmış daha büyük çaplı bir operasyon yapabilirler diyor şey

Şevket GÖKŞAN : Anladım

M.Fatih ALTINEL : Yani diyor ki, bunu diyo uğraşaçak diyo, şey diyo, yani bunun üstü müstü alt taraf öyle saçma saçma şeyler yapacak diyo, ne yapmaya şey yapacak bilmiyoruz da

Şevket GÖKŞAN : Şimdi iyi olur inşallah, dur bakalım ne çıkacak yaa

M.Fatih ALTINEL : Bir şey diyor musun hocam

Şevket GÖKŞAN : Yok Fatihim görüşürüz inşallah

M.Fatih ALTINEL : Hocam siz neredesiniz, şeyde misiniz?

Şevket GÖKŞAN : İstanbul dayım ben şu anda da

M.Fatih ALTINEL : Kaç gün daha oradasınız?

Şevket GÖKŞAN : Döneceğim inşallah bakayım hele bi yaa

M.Fatih ALTINEL : Tamam hocam

Şevket GÖKŞAN : Tamam hadi selamün aleyküm

M.Fatih ALTINEL : ……….buluşalım mı yoksa hocam

Şevket GÖKŞAN : Nasıl?

M.Fatih ALTINEL : Şey yapalım mı görüşür müyüz yoksa


424414987 ID NUMARALI GÖRÜŞMENİN İKİNCİ SAYFASIDIR.

Şevket GÖKŞAN : Görüşürüz tabi canım bakalım ne yapacağımıza karar vereceğiz

M.Fatih ALTINEL : Hocam ben daha şey kullanmıyorum, kartları da şey yapıyorum

Şevket GÖKŞAN : Ben du.. bekle arada bir şey yaparsın, ben görüşeceğiz seninle sonra

M.Fatih ALTINEL : Tamam hocam inşallah

Şevket GÖKŞAN : Selamün aleyküm

0 539 840 31 48 numaralı telefon Muhammed Fatih ALTINEL ( Mustafa Ertuğrul –Sercan oğlu 1988 doğumlu Erzincan doğumlu Erzincan –merkez nüfusuna kayıtlı Yavuzselim Mah.Bulut 3 Sit.G Blok 5 24000 ERZİNCAN T.C: 36799314394 ) adına kayıtlıdır.

Bu tutanak 24.02.2009 tarihinde saat:10.30‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


SIKINTI NORMAL DÜZEYDE

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Murat YILDIRIM adına kayıtlı, Şevket GÖKŞAN adlı kişinin kullandığı 0 530 311 23 62 numaralı TELEKOM hattının 12 ŞUBAT 2009 – 12 MART 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.

Kayıt Sıra No : ( ) 429481988 ID

Tarih, Saat Süre : 04/03/2009 / 13:04:03/ 00:01:55

Arayan veya Aranan Numara : 0 5325523952 / 05303112362

Arayan veya Aranan Kişi : Şevket Süreyya OKANOĞLU / Murat YILDIRIM

( Şevket GÖKŞAN )

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşmanın İçeriği :

Şevket GÖKŞAN : Efendim abi

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Seleymünaleyküm

Şevket GÖKŞAN : Aleykümselam abi

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Abi nasılsın iyi misin

Şevket GÖKŞAN : Sağolasın sen nasılsın

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Allah razı olsun teşekkür ederim arkadaşlarla görüşüyoruz da sizin

Alt komşun sıkıntıları varmış diye duyuyoruz. bizde biliyorum ama

Çok fazla bir sıkıntı yok gibi

Şevket GÖKŞAN : Yok yok

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Şeyin konumu nasıl var mı sıkıntı ?

Şevket GÖKŞAN : Bildiğiniz gibi

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Ha

Şevket GÖKŞAN : Duyduğunuz gibi doğrudur. Sıkıntı normal düzeyde değil yanı,

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Anladım.

Şevket GÖKŞAN : Fatih beyin rahatsızlığı

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Kimin

Şevket GÖKŞAN : Fatih beyin değil de bahadır arkadaşımızın var Bahadır ile çalıştırdıkları

Arkadaşlar var

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Onlar şimdi meşguliyet içerisindeler mi yanı

Şevket GÖKŞAN : Fatih bey meşguliyetin içerisin de diğerleri değil diğerleri şuan

(… anlaşılmadı)

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Bahadır da dahil buna

Şevket GÖKŞAN : Dahil ona evet

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Allah Allah Kuyuda he mi ?

Şevket GÖKŞAN : Sizin oralarda var mı bir şey ?

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Yani burada yokta şuan bir şey yok. Aynı anda bunu dışarı da duyduk

Aydın tarafında da aynı şey olmuş diye aydında olduğunu da bilmiyoruz.

Şevket GÖKŞAN : Var mı orda öyle bir şey

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Benim bildiğim yok

Şevket GÖKŞAN : İyi olun inşallah

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Aman aman

Şevket GÖKŞAN : Tamam

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Allah yardımcınız olsun

Şevket GÖKŞAN : Bir şey diyor musun

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Selam söyleyin

Şevket GÖKŞAN : Selamünaleyküm

Şevket Süreyya OKANOĞLU : Aleykümselam

0 539 840 31 48 numaralı telefon Şevket Süreyya OKANOĞLU (Osman /Fatma oğlu 1969 doğumlu Ordu doğumlu Ordu / merkez nüfusuna kayıtlı Eski Cami Mah. Merdivenli Sok. No:12 K:2 D:2 Salihli, MANİSA T.C: 58957313506 ) adına kayıtlıdır.

Bu tutanak 04.03.2009 tarihinde saat:14.00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


TÜM ARKADAŞLARI ALDILAR

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Adem SAYAR adlı kişinin kullandığı 0 530 412 25 00 numaralı GSM hattının 11 Şubat 2009 – 11 Mart 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.


Kayıt Sıra No : ( ) 423364591ID

Tarih, Saat Süre : 23/02/2009 17:39:24 00:01:12

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 412 25 00 / 0 532 615 63 79

Arayan veya Aranan Kişi : Adem SAYAR / Sebahattin GÜLDÖKMEZ

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşma İçeriği :

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Efendim

Adem SAYAR :Selamün Aleyküm Sebahattin abi

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Aleyna aleyküm selam

Adem SAYAR :Abi bizi ifade için topladılar bizim kurstaki bütün görevli, sohbet eden arkadaşları İl Jandarmadayız, bizi sizden soracak olurlarsa sadece şu meyhane, kahvehane dolaşıyoruz ya onlardan bahsedersiniz.

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Allah Allah

Adem SAYAR :He he

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Ney dedin söyle bakalım bir daha

Adem SAYAR :Sadece şu meyhane kahvehane dolanıyoruz millete, insanlara dini anlatıyoruz ya, zaten başka birşey yok yaptığımız işte oda bu çalışmalarımızdan sadece bahsedersiniz tamam

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Tamam eee bizi ne biliyolar

Adem SAYAR :Yok sizi bilmiyolarda ben ihtiyaten herkesi arıyorum

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Tamam kimleri aldılar

Adem SAYAR :Bütün arkadaşlar burda

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Fadıl hoca

Adem SAYAR :Hepsi burdalar hepsi

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Fadıl hocada

Adem SAYAR :He he

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :İl Jandarmada

Adem SAYAR :İl Jandarmadayız he

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Sebahattin beyin haberi varmı

Adem SAYAR :Var var haber verdik

Sebahattin GÜLDÖKMEZ :Tamam

Adem SAYAR :Tamam Sebahattin abi selamün aleyküm.


0 532 615 63 79 Sebahattin GÜLDÖKMEZ (Hatice –Cemalettin oğlu, 13.08.1970 Erzincan doğumlu, Erzincan Merkez nufusuna kayıtlı T.C28702583836, Adres: Sebze Hali No: 40 , Erzincan) adına kayıtlıdır.

Bu tutanak 25.02.2008 tarihinde saat:16.00‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003


MEDİNE VAKFI'NIN PARALARI NEREDEN GELİYOR

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Adem SAYAR adlı kişinin kullandığı 0 530 412 25 00 numaralı GSM hattıın 11 Şubat 2009 – 11 Mart 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.


Kayıt Sıra No : ( ) 423374714 ID

Tarih, Saat Süre : 23/02/2009 17:50:53 00:01:22

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 412 25 00 / 0 532 241 48 62

Arayan veya Aranan Kişi : Adem SAYAR (A.Bahadır ALTINEL)/ Şükrü KÖSEN

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşma İçeriği :

Şükrü KÖSEN :Efendim

A.Bahadır ALTINEL :Selam Aleyküm

Şükrü KÖSEN :Aleyküm selam hocam

A.Bahadır ALTINEL :Varmı bir gelişme

Şükrü KÖSEN :Yok siz nerdesiniz, daha hala ordamısınız

A.Bahadır ALTINEL :He he

Şükrü KÖSEN :İfadeleri aldılarmı

A.Bahadır ALTINEL :İfadelerine alanları gönderiyolar, bizi herhalde savcı alacakmış belki yarına kalabilir

Şükrü KÖSEN :Yarına kadar ordamı kalacaksınız

A.Bahadır ALTINEL :Bilmiyom işte bir onkişi falan herhalde kalacak burda diğerlerini ifadelerini alıp gönderiyolar, tanık olanların

Şükrü KÖSEN :Hıı soru ne diyorlar hocam

A.Bahadır ALTINEL :Medine vakfının paraları nerden geliyor

Şükrü KÖSEN :Nerden geliyo milletten topluyoruz

A.Bahadır ALTINEL :Ondan sonra işte hocaların maaşını nerden veriyolar ondan sonra ne faaliyet yapıyosunuz

Şükrü KÖSEN :Senin vakıfla ne ilgin varki sen resmi diyanet imamı değilmisin

A.Bahadır ALTINEL :O ayrı benimki ayrı, öyle soruyolar

Şükrü KÖSEN :Eee, vakfın yetkisi zaten yok

A.Bahadır ALTINEL :Ayrı meselede yani öbürlerine öyle soruyolar

Şükrü KÖSEN :Çocuklyara ne soruyolar

A.Bahadır ALTINEL :Kuran öğretiyolarmı, kuran kursumu, para veriyomusunuz

Şükrü KÖSEN :Siz ne dediniz

A.Bahadır ALTINEL :Gerekeni söyledik

Şükrü KÖSEN :Ha iyi tamam, bu telefon numarası kimin

A.Bahadır ALTINEL :Bu Adem'in

Şükrü KÖSEN :Ha bundan aradımmı konuşabilirmiyiz

A.Bahadır ALTINEL :He konuşabiliriz

Şükrü KÖSEN :Ha iyi tamam, dur ben arayım dur ben arayım.

0 532 241 48 62 Şükrü KÖSEN (Gülşah-Lütfi OĞLU, 24.04.1961 Erzincan DOĞUMLU, Erzincan Kemah nufusuna kayıtlı T.C.:20605850084, Adres: Buğday Mey. 758.Sok. No:2 Erzincan adına kayıtlıdır.

Bu tutanak 25.02.2008 tarihinde saat:16.30‘ da tanzim edilmiş ve tarafımızdan imzalanmıştır.

Jİ2400090001 Jİ2400090002 Jİ2400090003

SOSYAL FAALİYET YAPIYORUZ DEDİK

İLETİŞİM TESPİT TUTANAĞI


Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin 10.02.2009 Gün Ve 2009/116 Müt. sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınması kararının uygulanması sonucunda, Adem SAYAR adlı kişinin kullandığı 0 530 412 25 00 numaralı GSM hattıın 11 Şubat 2009 – 11 Mart 2009 tarihleri arasında yapılan dinlenmesi esnasında aşağıdaki suç unsuru taşıyan konuşma/konuşmalar tespit edilmiştir.


Kayıt Sıra No : ( ) 423376531 ID

Tarih, Saat Süre : 23/02/2009 17:52:20 00:02:18

Arayan veya Aranan Numara : 0 530 412 25 00 / 0 532 241 48 62

Arayan veya Aranan Kişi : Adem SAYAR (A.Bahadır ALTINEL)/ Şükrü KÖSEN

Konuşma Dili : Türkçe

Konuşma İçeriği :

Şükrü KÖSEN :Kuran öğreniyomusunuz

A.Bahadır ALTINEL :O zaman şey isterler efendim

Şükrü KÖSEN :Hee ben Avukatla, diğer telefon avukatta hocam söyleki ben söyleyeyim ona

A.Bahadır ALTINEL :He

Şükrü KÖSEN :Ben ona söylüyodum şimdi, he kuran öğretiyorlarmı demişler, ne demişler

A.Bahadır ALTINEL :Yok Sosyal faaliyet yapıyoruz belki, çocuklar açıköğretime dışardan şey yapıyolar, küçük çocuklar için işte ya günü gibi veya buna benzer oyun oynatma gibi öyle yapıyoruz dedik

Şükrü KÖSEN :Hı hı tamam iyi

A.Bahadır ALTINEL :İfadeler böyle

Şükrü KÖSEN :Sizin şimdi başsavcımı alacakmış

A.Bahadır ALTINEL :Başsavcı dediler artık bilemiyorum başsavcımı başka savcımı

Şükrü KÖSEN :Eee askeriyede savcımı alıyo ifadeleri Lokman

A.Bahadır ALTINEL :Onu bilmiyorum

Şükrü KÖSEN :Jandarmada savcımı alıyo ifadeyi

A.Bahadır ALTINEL :Bizimkileri, bize dedilerki sizinkileri savcı alacak

Şükrü KÖSEN :Ha sizinkileri siz özelsiniz

A.Bahadır ALTINEL :Yani o faal grupmuş biz beş altı kişi

Şükrü KÖSEN :Siz ne grubu

A.Bahadır ALTINEL :Faal faal

Şükrü KÖSEN :Faal grubu savcı alacakmış onlar diğerlerini

A.Bahadır ALTINEL :Diğerlerini alıp gönderiyolar

Şükrü KÖSEN :Ha onları alıp gönderiyolar faal gurubuda savcı alacakmış

A.Bahadır ALTINEL :Hah öyleymiş

Şükrü KÖSEN :Senin peki resmiyette bişeyin yokki orda

A.Bahadır ALTINEL :Ya bişey yok olmasın evimi aradılar ya

Şükrü KÖSEN :Telefon kayıtlarında çıkmıştır o ha

A.Bahadır ALTINEL :Yani evimi aradılar resmiyeti olsun olmasın yani

Şükrü KÖSEN :Senin evini niye arıyorlar

A.Bahadır ALTINEL :Ee herkesin evini aradılar

Şükrü KÖSEN :Allah AllahGerçek Gündem, 17 Subat 2010
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 17, 2010 18:18
"O ERZİNCAN BAŞSAVCISINI DA SENİN YANINA KOYACAĞIM"

Şimdi Erzincan tertibiyle tutuklanan Albay Recep Gençoğlu'nun sorgusuna bakacağız. Sorgu özellikle bugünlerde çok önemli. Çünkü sorgulamanın içinde öyle bir bölüm var ki, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ve bugün gözaltına alınan Erzincan Cumhuryet Başsavcısı İlhan Cihaner'le ilgili. Özel yetkili savcı Osman Şanal, 3. Ordu Komutanı ve Başsavcı Cihaner'le ilgili ne demiş...


"O Cumhuriyet Başsavcısını ve Saldıray'ı da senin yanına koyacağım."

Bu sözleri Albay Recep Gençoğlu'nu sorgularken savcı Osman Şanal sarfetti. Ulusal Kanal bilgiyi Gençoğlu'nun yakın çevresinden aldı.

"O Saldıray'ı da senin yanına koyacağım." Ulusal Kanal'a bilgi veren kaynakla, Savcı Osman Şanal'ın 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in adının geçtiği her yerde, komutanı sadece "Saldıray" diye andığını belirtiyorlar.

Savcı Osman Şanal, Kıdemli Albay Recep Gençoğlu'na Orgeneral Berk'le ilişkisini de sordu. Aldığı yanıt şöyle oldu:

"O Ordu komutanı, ben de aynı ilde alay komutanıyım. Bir ordu komutanıyla il jndarma komutanının ilişkisi neyse benim ilişkim de o."

Albay Gençoğlu'nun sorgusunda Orgeneral Saldıray Berk'in yan sıra adı geçen bir isim daha var. O da aynı tertibin hedefi. Evet, bugün evi ve adliye'deki bürosu aranan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'den söz ediyoruz...

Savcı Osman Şanal, aynı sorguda İlhan Cihaner'den "O Erzincan Başsavcısı" diye bahsediyor. Oysa, İlhan Cihaner, Başsavcılık görevi nedeniyle Osman Şanal'dan daha üst bir makamda bulunuyor.

Savcı Şanal'ın sorguda, Cihaner hakkında hakaretvari ifadeler kullandığı öğrenildi. Başsavcı İlhan Cihaner, HSYK'ya verdiği savunmada, aralarındaki telefon görüşmelerinde Şanal'ın kendisine hakaret ettiğini belirtmişti.

Peki Savcı Osman Şanal'ın "O Erzincan Başsavcısını ve Saldıray'ı da senin yanına koyacağım" demesi hukukta ne anlama geliyor?

Bu savcı için niyet beyanı demek oluyor. Daha da ötesi kendisini mahkemenin yerine koyup tutuklama hükmü de veriyor.

Benzer bir durum Ümraniye'de bulunduğu iddia edilen bombaların polis tarafından çekilen kamera kayıtlarında da yer alıyordu. O kayıtlarda da polisler arasındaki konuşmalar operasyonun yasadışı hedefini açık ediyordu. Daha operasyonun adı bile yokken polisler "Ergenekon" diyor ve Türk Genelkurmayı hakkında galiz küfürler savuruyorlardı.


Ulusal Kanal, 16 Şubat 2010
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: İsmailağa Cemaati’ni Soruşturan Başsavcı CİHANER Tutuklandı

İletigönderen antalyalim » Çrş Şub 17, 2010 18:25

Ulan bu cemaatin kurucusunu yöneticisini müritlerini Basbakanlarini Cumhurbaskanlarini Milletvekillerini üyelerini....
Bu nedir? Laik Türkiye Cumhuriyeti bu güne kadar böyle bir pislikle ugrasmamistir. Neler oluyor diye soranlar sadece bizler miyiz? Yok mu bu ülkenin hukuk ögrencileri, Avukatlari, Hakimleri?
Aman sakin ha bi gaflete düsülüp AKP kapatilmasin, 1 sene sonra gelislerini düsünmek bile istemiyorum. Bütün Milletvekillerine 100 yil siyasi yasak verilmeyecekse kapatilmasin arkadas. Kapattilar Tayyibani iceri attilar daha güclendirdiler. Bu adamlara magdur sifatini yapistirtmayin...
Cikarin artik silivriye tiktiginiz vatan evlatlarini da görün siyaset nasil yapiliyormus.
Allah diye diye beni dinden soguttunuz...
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı
 
İletiler: 522
Kayıt: Sal Ara 16, 2008 21:39
Konum: Evden

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

cron

x