Türkiye Düşmanları Saldırıyor! Adım Adım İç Savaşa Doğru

Genel & Güncel Konular

Re: Türkiye Düşmanları Saldırıyor - Adım Adım İç Savaş'a Doğru

İletigönderen Türk-Kan » Sal Ara 08, 2009 1:32

antalyalim yazdı:"asker nerede?"

Ifade vermekle, tutuklanmakla ve ölmekle mesgûl.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen mavi ışık » Sal Ara 08, 2009 13:04

Hain saldırıya sıradışı bakış!
Daha üç gün önce, iki dindar subayı, irtica gerekçesi ile TSK'dan ihraç ettik.
Yazı Boyutu 10 12 14 16

Alkışlar, komutanlarımıza..

Gerekçeleri ne idi?..

“Aman disiplin bozulmasın!”

Ondan öncesinde de, Albay DursunÇiçek, irtica ile ilgili andıçlar hazırlamıştı..

Onun da hedefi, YAŞ kararı ile atılan iki subay örneğinde olduğu gibi; yine irtica idi..

Generaliyle, albayıyla, “İrticaya karşı teyakkuz halinde” idik..
Ama yine baskını başka yerden yedik.

Dün Tokat-Reşadiye'de, 7 askerimizi birden şehid verdik.

Şu ayrıntıya bakın ki; irticaya karşı uyanık olmamız için, andıçlar hazırlayan, hatta hükümeti devirmek için suçlar işleyip, birilerinin üzerine yıkılması gerektiğine dair yazılar hazırlayan albayımızın ilçesi, Tokat/Reşadiye!

Şimdi insan acaba diyor!

Acaba birileri, birilerine bir mesaj mı veriyor?..

Eğer mesaj veriliyor ise, o mesajın konusu ne? Hedefi ne?

Bir başka soru: TSK şimdi ne yapacak?

Açılım bundan sonra ne olacak?

DTP'nin sonu ne olacak?

Son saldırının, tüm bu aktüel gelişmelerle bağlantısı ne oranda?

Evet, sorular üst üste..

En önemli soru da şu: “Sınırdaki saldırıları bir şekilde izah ediyorduk.

Ama sınırdan kilometrelerce uzaktaki bir ilçede yaşanan bu saldırının failleri niye hemen yakalanamıyor?”

Genelkurmay'ın yaptığı açıklama şöyle: “Olayın meydana geldiği bölgeye ilave kuvvetler sevkedilmiş olup, operasyonlara devam edilmektedir.”

Biz bu açıklamayı, kaç yüz defa okuduk? Kaç yüz defa dinledik...

Sonra devamı geldi mi?

Hayır.

Unuttuk. Unutturulduk..

Hakkari'de saldırı olduğunda, hemen cevabı yapıştırıyorlar: “Bölge insanı onlarla yakın ilişki içinde. Köylerden yardım alıyorlar, izlerini kaybettiriyorlar.”

Peki, Tokat'ta nasıl oluyor bu saldırı?

Tokat'taki yerli insanlardan da mı yardım alıyorlar?

Söyleyin beyler...

Yoksa, tüm teşhisleriniz, tüm tesbitleriniz palavra mı?

Olayın arkasında derin güçler mi var?

Olayın çözümü çok basit..

Uçağımız var mı? Var!

Helikopterimiz var mı? Var!

Uydumuz var mı? Var!..

Radarımız var mı? Var!..

Tankımız da var, topumuz da..

Peki teröristler vurup, nasıl kaçabiliyorlar?!

Yok sismiş, yok bilmem ne imiş! Sis bize var da, teröriste yok mu?

Sis bizi ne kadar engelliyorsa, onları da o kadar engellemiyor mu?

Bırakın artık bu bahaneleri.. Bu işten kim sorumlu ise, çıkıp izah etsin bu olayları..

Binbaşı ise binbaşı. Albay ise albay.. Tuğgeneral ise tuğgeneral..
Kim sorumlu ise, hangi rütbeye kadar geliyorsa sorumluluk, “Benim hatam.Gerekli tedbiri alamadık” desin ve istifa etsin..

Kimse bu olayları, açılım üzerinden yorumlamaya da kalkmasın.

Açılım ile bu olayların doğru yönde değil, tam ters yönde ilgisi var!

Bu olayların faili, sadece terör örgütü ise, gerekçe niye açılım olsun ki?..

Açılım olmasaydı, bu saldırıyı yapamayacak durumda olan örgüt, açılım teşebbüsü ile ne kazandı ki; saldırı yapabilecek konuma gelsin?

“Açılım yapıyorsunuz. Biz açılım istemiyoruz.Alın size saldırı” mı diyor terör örgütü? Böyle bir şey; ancak şu ihtimalde mümkün olabilir: “Terör örgütünün derin devlet ile birlikteliğinde!”

İşte bu ihtimalde, örgüt demiş oluyor ki, “Biz derin devlet yapılanmamıza devam edeceğiz.Açılım ile falan, bu yapılanmayı sona erdiremezsiniz!”

Başka ne mânâsı olabilir bu saldırıların?..

ALİ KARAHASANOĞLU-VAKİT

08.12.2009 12:41:50

TÜRKİYE DÜŞMANLARI HIZ KESMEDEN SALDIRIYOR, DİN KAN ÜZERİNDEN, MİLYARLARCA İNSAN HÜCRESİNDEN 1 ADET BİLE NASİBİNİ ALAMAMIŞ GARİP YARATIKLAR
Kullanıcı küçük betizi
mavi ışık
Üye
Üye

İletiler: 34

İletigönderen mert10 » Sal Ara 08, 2009 13:05

Bunu herkes görüyor ama kimse bir şey yapmıyor bunun nedeni ne yani bunlar çok zedeleyici davranışlar TÜRKİYE'ye yakışmıyor...
Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır.
Kullanıcı küçük betizi
mert10
Üye
Üye

İletiler: 23

İletigönderen bezgin » Sal Ara 08, 2009 19:50

AKPKK'li yazarlar tehdit etti:
PKK'ma Dokunma!

İnisiyatifin yayınladığı imza metni basına dağıtılacak.
“DTP Kapatılamaz İnisiyatifi”, Anayasa Mahkemesi’nde DTP’nin kapatılması görüşmesini protesto etmek için basın açıklaması yapmaya hazırlanıyor.

Yarın saat 11.30’da Taxim Hill Otel’de gerçekleşecek açıklamada Kürt sorununun demokratik bir yolla çözülmesi için DTP’nin önemi vurgulanacak. İnisiyatifin yayınladığı imza metni ise şöyle:

“Siyasal demokrasinin sınırlarının kısıtlanması değil genişlemesi için, adalet duygusunun güçlenmesi ve yaygınlaşması için, Kürt sorununda demokratik barıscıl umutların körelmemesi için Demokratik Toplum Partisi kapatılmamalıdır."
"DTP'yi kapatmayın! Vekillere dokunmayın!"

Yukaridaki imza metninin altında Adalet Ağaoğlu, Atilla Keskin, Ayla Yıldırım, Aydın Engin, Baskın Oran, Bülent Aydın, Cengiz Algan, Deniz Türkali, Doğan Tarkan, Eren Keskin, Hakan Öztürk, Hakan Tahmaz, Eşber Yağmurdereli, Ferhat Kentel, Fethiye Çetin, Filiz Koçali, İpek Çalışlar, Ertuğrul Kürkçü, Saruhan Oluç, Gencay Gürsoy, Şenol Karakaş, Jaklin Çelik, Mahir Sayın, Leman Yurtsever, Levent Tüzel, Mebuse Tekay, Mehmet Ali Alabora, Murat Çelikkan, Murat Aksoy, Oral Çalışlar, Orhan Miroğlu, Osman Kavala, Oya Baydar, Özlem Dalkıran, Sami Evren, Semiha Kaya, Roni Margulies, Rojin Ülken, Tayfun Mater, Teslim Töre, Turgay Oğur, Vedat Türkali, Yalçın Ergündoğan, Yaman Yıldız, Yıldız Önen, Yıldız Ramazanoğlu, Mahir Günşıray, Kerem Kabadayı, Zeynep Tanbay gibi PKK'li isimlerin imzası bulunuyor.

http://www.odatv.com/n.php?n=dtp-kapatilamaz-0712091200
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

İletigönderen antalyalim » Sal Ara 08, 2009 23:38

Türk-Kan yazdı:Ifade vermekle, tutuklanmakla ve ölmekle mesgûl.

Sevgili Türk-Kan, "asker nerede?" ile sormak istedigim Ilker Basbug idi.
Ifade veren ve tutuklanan askerlerimiz ya emekli olanlar ya da subaylar- tegmenler.
Peki ya en tepe nerede?
Neden bu ortamda sessiz kalmayi seciyor? Anlamak istiyorum.
Tamam; TSK'nin siyasallasmasi veya politikaya girmesi yanlis ama ülkenin güvenlik gücü degil mi?
Otobüslerde insanlar yakilirken, acilimlar 7 tane daha sehit alirken, kendisine "bu isin sonu nereye varacak" diye soran bir TSK yok ortalarda.
Neyi bekliyorlar? Türkiye kendi kaderine mi birakildi?
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 522

İletigönderen Ram » Çrş Ara 09, 2009 0:46

Mehmet Ali Alabora

Uzun süredir örümceklik yapıyor, Baskin'in düdüklü eylemlerinde Yumuşak Memoli olarak boy gösteriyordu. Şimdilerde ise Bağımsızlık Savaşı'nın yardım paralarıyla Türk'e hizmet için kurulan bankanın tanıtımlarında şeker çocuğu oynuyor.

Bu şeker ve bir o kadar parlak çocuk, Pekaka eşkıya-câni örgütünün, kayıp kasası tanıtımlarında da oynayacak mı¿? Olmadı, göz önündeki pekaka-matik tanıtımlarında oynasın. Tanıtım söylemleri de şöyle olur:

• Pekaka-matik; örgütten ne farkı var? Oyunuzu verin, ölüm olarak size geri dönsün!
  • Molotofunuzu evde mi unuttunuz. Üzülmeyin; herhangi bir pekaka-matik şubesine gidip "açılmak istiyorum" deyin, molotofunuzu alıp insanlara atın.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Urunguj » Çrş Ara 09, 2009 1:33

mavi ışık yazdı:Hain saldırıya sıradışı bakış!
Daha üç gün önce, iki dindar subayı, irtica gerekçesi ile TSK'dan ihraç ettik.

Alkışlar, komutanlarımıza..

Gerekçeleri ne idi?..

“Aman disiplin bozulmasın!”

Ondan öncesinde de, Albay DursunÇiçek, irtica ile ilgili andıçlar hazırlamıştı..

Onun da hedefi, YAŞ kararı ile atılan iki subay örneğinde olduğu gibi; yine irtica idi..

Generaliyle, albayıyla, “İrticaya karşı teyakkuz halinde” idik..
Ama yine baskını başka yerden yedik.

Dün Tokat-Reşadiye'de, 7 askerimizi birden şehid verdik.

Şu ayrıntıya bakın ki; irticaya karşı uyanık olmamız için, andıçlar hazırlayan, hatta hükümeti devirmek için suçlar işleyip, birilerinin üzerine yıkılması gerektiğine dair yazılar hazırlayan albayımızın ilçesi, Tokat/Reşadiye!

Şimdi insan acaba diyor!

Acaba birileri, birilerine bir mesaj mı veriyor?..

Eğer mesaj veriliyor ise, o mesajın konusu ne? Hedefi ne?

Bir başka soru: TSK şimdi ne yapacak?

Açılım bundan sonra ne olacak?

DTP'nin sonu ne olacak?

Son saldırının, tüm bu aktüel gelişmelerle bağlantısı ne oranda?

Evet, sorular üst üste..

En önemli soru da şu: “Sınırdaki saldırıları bir şekilde izah ediyorduk.

Ama sınırdan kilometrelerce uzaktaki bir ilçede yaşanan bu saldırının failleri niye hemen yakalanamıyor?”

Genelkurmay'ın yaptığı açıklama şöyle: “Olayın meydana geldiği bölgeye ilave kuvvetler sevkedilmiş olup, operasyonlara devam edilmektedir.”

Biz bu açıklamayı, kaç yüz defa okuduk? Kaç yüz defa dinledik...

Sonra devamı geldi mi?

Hayır.

Unuttuk. Unutturulduk..

Hakkari'de saldırı olduğunda, hemen cevabı yapıştırıyorlar: “Bölge insanı onlarla yakın ilişki içinde. Köylerden yardım alıyorlar, izlerini kaybettiriyorlar.”

Peki, Tokat'ta nasıl oluyor bu saldırı?

Tokat'taki yerli insanlardan da mı yardım alıyorlar?

Söyleyin beyler...

Yoksa, tüm teşhisleriniz, tüm tesbitleriniz palavra mı?

Olayın arkasında derin güçler mi var?

...
ALİ KARAHASANOĞLU-VAKİT

08.12.2009 12:41:50

TÜRKİYE DÜŞMANLARI HIZ KESMEDEN SALDIRIYOR, DİN KAN ÜZERİNDEN, MİLYARLARCA İNSAN HÜCRESİNDEN 1 ADET BİLE NASİBİNİ ALAMAMIŞ GARİP YARATIKLAR

Telefon dinlemelerini Jandarma'dan aldılar, bu örümcek beyinli vakit yazarının bunu bilmemesi mümkün değil. Ama polis ve MİT devam ediyor 72 milyonu dinlemeyi.

Peki polis ve MİT Tokat'ta bu eşkiyaları saptayamazmıydı?

Lanet PKK'nın alışıldık lojistik bölgelerinden uzak bir bölgede böylesi alçakça bir saldırı yapabilmesi, akla hizmet kusuru olabileceğini getiriyor. Ya da vatan hainliğini!
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye

İletiler: 222

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Ara 09, 2009 2:58

Ülke teröre teslim, Başbakan Amerika’da!

Başbakan Erdoğan eşi Emine hanımla birlikte Washington’un en lüks ve en pahalı otellerinden birinde ama terör örgütünü muhatap alarak başlattığı açılım Türkiye’yi savaş alanına çevirdi, birçok gencin anası ağlıyor.

Öcalan’ın hücresini bahane ederek neredeyse bir haftadır birçok şehri yakıp yıkan, güvenlik güçleriyle çatışan PKK teröristleri son olarak Tunceli’de molotoflu saldırılarla, Hakkari Şemdinli’de de araçları ateşe vererek, yangınlar çıkararak “Bakın istersek terörü şehirlere de taşırız” diye gözdağı vermeyi sürdürdüler.

Bu arada “Öcalan’ın hücresi, DTP’nin kapatma davası” derken açılımdan da memnun kalmamış oldukları AKP binasına saldırmalarıyla anlaşılıyor. Tabii ki hücre 5-10 cm daha küçük diye olmaz bütün bunlar... Aynen 30 bin kişinin “sadece daha fazla kültürel hak veya dil özgürlüğü” için öldürülmüş olamayacağı gibi...

DTP ile PKK’nın istediği açılımın; Öcalan’ın serbest bırakılması, siyaset yapmasına da izin verilmesi, ‘yol haritası’ diye anlattığı (ve sonunda sıranın ‘ayrı bir devlet’e geleceği) özerk bölge olduğu apaçık belliydi. Bunu DTP’li siyasetçi ve belediye başkanları da söylüyorlardı, Öcalan’ın kendisi de... Ama hayıır, Başbakan ve hükümeti anlamamakta ve onların dişinin kovuğunu doldurmayacak vaatlerde ısrarlıydı. Üstelik anlatmaya çalışanlara dönüp “Sizin hiç yakınınız terör saldırısında öldü mü” gibi popülist, duygusal çıkışlar yapmakta da ısrarlılardı.

Şimdi anlıyorlar işte... Yani sonunda hükümet tüm açılımlarını yapsa da DTP ile PKK’nın; önce hücre, sonra Öcalan’ın serbest bırakılması, sonra DTP’li belediyelere sınırsız yetki tanınması, arkadan ayrı eğitim, ayrı güvenlik gücü gibi yeni isteklerin geleceği, verilmediği takdirde şu anda yapılan saldırıların o zaman başlayacağı konusunda görünen köy en başta kılavuz istemiyordu ama onlar sonunda anladılar.

Ne pahasına?.. Ülke yakılıp yıkılıyor, Anadolu’nun ortalık yerinde Tokat’ta PKK’nın sisten yararlanarak kurduğu pusuda 7 askerimiz şehit oluyor ve çok sayıda ağır yaralı asker var. Şehit sayısının artabileceği bildiriliyor.

ANALAR AĞLIYOR!

Bir ülkede hükümetin öncelikli görevi vatandaşlarının canını korumak, şehirlerinin, köylerinin güvenliğini sağlamaktır. Bizde hükümet kendini muhalefet veya vatandaş sanıyor, onlar herkesten önce şikayete başlıyor ve örneğin PKK’nın İstanbul’da otobüse molotof atmasıyla baştan aşağı yanan ve sonunda dün hayatını kaybeden zavallı Serap’cık (nurlar içinde yatsın) olduğu gibi terör örgütüne kızıyorlar...

O gencecik, gelecek hayalleriyle dolu Serap tepeden tırnağa korkunç şekilde yandığında bile okulunu, sınavlarını düşündüğünü söylemişti. İnsanın başına, kalbine ağrılar giriyor. “Elleriniz kırılsın, Allah en büyük cezayı size versin” diye beddualar haykırıyoruz hepimiz.

Bir de geçmiş bu emirleri veren teröristbaşının hücresinin santimetresini konuşuyorlar. Terör uzmanları da, Güneydoğu’da görev yapmış komutanlar da PKK silah bırakmadan, terör tehditleriyle, 3-5 teröristin krallar gibi karşılanmasıyla, “teröristle pazarlık yaparak açılım olamayacağını” her zaman söylediler. Gelinen noktada hükümetin hatasını kabul edip teröristlere de, terör örgütüne kucak açmış ve hâlâ Emine Ayna gibi milletvekilleriyle “Taban dağa çıkmamızı istiyor” diye tehditler savuran, şehirlerdeki eylemlerde rolü olduğunu reddeden velâkin bu eylemlerin hep kendi öncülüklerinde başladığı görülen DTP’ye gerektiği şekilde davranması lâzım.

Tabii bir de toplumdan, muhalefet partilerinden, uyarmaya çalışan herkesten özür dilemesi. Başbakan önce Serap’ın ailesini arayıp özür ve başsağlığı dilesin. Onu korumak da kendi görevleriydi, şehirlerimizi korumak da... Şu anda 8 yeni ana ağlıyor, devlet evlatlarını koruyamadı.

Ekranlar ise Erdoğan’ın Obama ile “dostum, arkadaşım” uyutmacalarıyla dolu konuşmasına kilitlenmiş vaziyette. Bugüne kadarki görüşmelerinden ne hayır çıktıysa??

Ruhat MENGİ, 8 Aralık 2009

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay ... id=4&wid=4
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Ara 09, 2009 19:34

Güneydoğu gazilerinden DTP'ye kurşun

DTP Ankara İl Başkanlığı ile Keçiören İlçe Başkanlıklarına silahlı ve molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Silahlı saldırıyla ilgili 3'ü Güneydoğu gazisi, 4 kişi gözaltına alındı.

ANKARA- İlk olarak saat 01.00 sıralarında DTP Keçiören İlçe Başkanlığı kimliği henüz belirlemeyen kişi veya kişilerce kurşunlandı. Olayın ardından gelen polis ekiplerinin incelemesi sonucunda ilçe başkanlığının camlarına 9 kurşun isabet ettiği belirlendi. Olayda kullanılan aracın, Altındağ'da terk edilmiş olarak bulunduğu öğrenildi.

ÜÇÜ GAZİ ÇIKTI

Keçiören DTP İlçe Başkanlığının kurşunlanmasıyla ilgili üçü Güneydoğu gazisi olduğu belirtilen dört kişi gözaltına alındı. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, gece geç saatlerde DTP ilçe örgütünün silahla taranmasının ardından, bir arabayı takibe alan polis, Kırşehir plakalı aracı Altındağ'da ele geçirdi.

Yapılan araştırmanın ardından olaya karıştıkları bildirilen O.A. (32), H.Y. (33), A.D. (27) ve S.Y. (27) adlı kişiler gözaltına alındı. Zanlılardan üçünün Güneydoğu gazisi olduğu bildirildi. Zanlılarla birlikte iki ruhsatlı tabanca ele geçirildi. Yetkililer, DTP ilçe binasına dokuz kurşun isabet ettiğinin belirlendiğini, soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

İL BAŞKANLIĞINA MOLOTOF KOKTEYLİ

Sabaha karşı yaşanan olayda ise Kızılay'daki DTP Ankara İl Başkanlığı'na molotofkokteyli atıldı. İl Başkanlığının camını kırarak içeriye düşen molotofkokteylinin çıkardığı yangın İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Yangın nedeniyle binada maddi hasar meydana geldi.

Saldırının ardından olay yerine gelen polis ekipleri bina çevresinde güvenlik önlemi aldı. Her iki olaya karışanların yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

BİR SALDIRI DA HATAY'DA

Hatay'da, DTP il ve ilçe teşkilatlarının bulunduğu binanın önüne molotof kokteyli atıldı. Kurtuluş Caddesi'nde DTP il ve ilçe teşkilatlarının bulunduğu binanın önüne molotofkokteyli atıldığı ihbarı üzerine olay yerinde gelen polisin incelemesinde, atılan bir adet molotofkokteylinin binanın önüne düşerek yandığını ve binaya zarar vermediği belirledi.

Çevrede 7 adet atıma hazır molotofkokteyli ele geçirildi.

Gazeteport, 9 Aralık 2009
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Başkomutan » Çrş Ara 09, 2009 20:21

Diyarbakır sokakları birbirine girdi

Diyarbakır yine karıştı. Akşam saatlerinde 100 kadar gösterici Bağlar Dörtyol Sokağı'nda yol kesip, polise molotof attı.

Resim

Diyarbakır'ın olaylarıyla ünlü Bağlar Dörtyol Sokağı yine karıştı. Yaklaşık 100 kadar gösterici, Diyarbakır'da yol kesti, polislere molotof ve havai fişek attı.

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi 5 Nisan Mahallesi'nde toplanan yaklaşık 40 kişilik bir grup, terör örgütü PKK lehine slogan atıp, lastik yakarak yürüyüş yapmaya kalkıştı.

Meşale yakıp yolu araç trafiğine kapatan çoğunluğunu çocukların oluşturduğu gruba, polis ekipleri müdahalede bulundu. Polis, korsan gösteri yapan eylemcileri dağıtmak için tazyikli su kullanırken, ara sokaklara kaçan irili ufaklı gruplar, eylemlerini sürdürdü.

Kaçan göstericilere müdahale eden polis memuru Osman K. ise ayağının kayması sonucu yere düşerek hafif şekilde yaralandı. Yaralı polis, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulans ile Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, kente oluşabilecek provakasyon girişimlere karşı güvenlik önlemlerini üst seviyede tutuyor.

internethaber
En son Başkomutan tarafından Çrş Ara 09, 2009 22:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

İletigönderen yigitler » Çrş Ara 09, 2009 20:54

Bu iktidar ya kor veya sagir ya da kendi gezegenlerinde yasiyorlar. Uyanin, Turkiye elden gidiyor!
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye

İletiler: 600

İletigönderen Türk-Kan » Prş Ara 10, 2009 0:34

antalyalim yazdı:Sevgili Türk-Kan, "asker nerede?" ile sormak istedigim Ilker Basbug idi.

Öyle desene :) En son Orgeneral David PETRAEUS ile bölgesel güvenlik konularıni ele aliyordu: :arrow: genelkurmay-uzerinden-mehmet-i-cokertmek-t22956.html

Ruhat Mengi yazdı:Ülke teröre teslim, Başbakan Amerika’da!

Milletçe gözümüz aydın Ruhat hanım. Başbakan'ın, 7 askerin şehit olması nedeniyle ziyaretinin turistik bölümünü iptal ederek yarın yurda döneceği açıklandı. Şahsen çok duygulandım :(

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Türk-Kan » Prş Ara 10, 2009 14:23

Van'da orduevi taşlandı

DTP'liler yürüyüşe engel olmak isteyen polisle çatıştı, Orduevi taşlandı. Olayda bir polis yaralandı

DTP’nin Van’da düzenlediği ‘Barış ve Demokrasi Yürüyüşü’ olaylı başladı. Öğlen saatlerine doğru Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan Jandarma Aasayiş Kolordu Komutanlığı yakınındaki Sebze Hali önünde toplanan kalabalık, buradan kent merkezine doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında bir grubun polise taş atmaya başlaması üzerine olaylar çıktı, Orduevi de taşlandı. Polis göstericileri göz yaşartıcı bomba ve basınçlı su kullanarak dağıtmaya çalıştı.

Dünden itibaren bildiriler dağıtılarak hazırlıkları yapılan ‘Barış ve Demokrasi Yürüşü’ adı verilen yürüyüş için sabah saatlerinden itibaren gruplar, Ordu Caddesi’nin bitiminde bulunan sebze hali yakınlarında toplanmaya başladı. Kalabalık buradan da kent merkezine doğru yürüyüşe geçti. Yaklaşık 3 bin kişinin yürüdüğü kalabalıktan bir grup, kent merkezinde güvenlik önlemi alan polislere havai fişek, taş ve molotof kokteyleri atması üzerine olaylar çıktı. Polis kendisine saldıran gruba müdahale etti.

Kent merkezinin içlerine doğru ilerlemek isteyen göstericileri polis basınçlı su ve gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı. Ancak göstericiler kısa sürede ara sokak ve caddelere dağıldı. Buralarda toplanan 100- 150 kişilik gruplarla polisler arasındaki kovalamaca uzun süre devam etti.

Kent merkezinin özellikle Ordu Caddesi savaş alanına döndü. Göstericiler bazı mahalle ve ara sokaklarda barikat kurararak araçların geçişini de engelledi. Ordu Caddesi’nde bulunan Valilik Konağa ile geçiş güzergahları üzerinde bulunan Ak Parti İl binası önünde de polis geniş güvenlik önlemi aldı.

VATAN, 10 Aralık 2009

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen bozkurtlar diyari » Prş Ara 10, 2009 15:11

Bu kadar olaylar olup dururken bu ülkenin MIT nerede ? Bilen gören varmi yav.
Bu ülkeye yarin diyelim yunan ordusu saldiriya gecti MIT nerede yav nerede???
Ulan tayip ülkeyi bitirdin,ulan ABDullah ülkenin icine iyice ettiniz.
Hele bir tanesi var arinc midir nedir adam bir felaket.Peki MIT kayip askeri istikbarat nerede? Bu ülke bu kadarmi ayaklara düstü yav.
Yazik degilmi 7 sehitimize,dünya güzeli SERAB'imiza.
Devlet ayaklar altina alinmis, hoyuk Obama'nin kucagina oturdu gelecek.
Tanri askina ne yapti bu hoyuk adam amerika'da.Bir bilen duyan varmi? Yok sadece
kucagina saglam bir sekilde oturdu ve cani yanmadan gelecek yurda.Ulan siz adammisiniz ki
T.C yönetmeye kalktiniz.Hirsizlar cetesi, deniz feneri,en son milli görüs.Yuhhhhhh size yuhhhh
Hirsizlar cetesi.
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletiler: 570

İletigönderen Türk-Kan » Cum Ara 11, 2009 0:23

İzmir'de DTP binasına saldırı

İzmir'de teröre protesto eden bir grup, DTP İl Başkanlığı'na yürüdü. Protestocu grup parti il binasına taş yağdırdı.

İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak terörü protesto eden bazı spor kulüplerinin taraftar grupları, DTP İl Başkanlığı binası önüne yürüyerek binanın camlarını kırdı.

Cumhuriyet Meydanı'nda, Altay, Bucaspor, Galatasaray, Göztepe ve Karşıyaka gibi takımların taraftar gruplarının terörü protesto eylemi yaptıktan sonra bölgeden ayrılmasının ardından toplanan küçük bir grup, Hürriyet Bulvarı'ndaki DTP İl Başkanlığı binası önüne geldi.

Terör örgütü aleyhine sloganlar atan grup daha sonra ellerindeki taşlarla parti binasının camlarını kırdı.

Olay yerinde bulunan polis, taş atan gruba müdahale etti, 7 kişi gözaltına alındı.

Grubun diğer üyeleri olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

internethaber.com

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x