Zaman: Cum May 17, 2024 16:00

News News of Tartışma

Site map of Tartışma » Dizin : Tartışma

Mitingten henüz döndüm ve yazıklar olsun diyorum

19 Temmuz 2008 "Atatürk ve Demokrasi" Mitingi | İstanbul - Kadiköy

Önce yazıklar olsun diyorum.Kime mi?
Atatürkçüyüm,Kemalistim,vatanseverim,milliyetçiyim,ulusalcıyım,AKP'ye gıcığım,Fettullah'a kılım,ABD-AB karşıtıyım,vs.vs.vs. deyip de İstanbul'da-Kadıköy'de yaşayıp,geçerli bir mazereti olmadan bugünkü ADD mitingine gelmeyenlere.

Bu kadar mı kolay korktunuz,ürktünüz,tırstınız?
Bu kadar mı kolay psikolojik savaşa teslim oldunuz?
Bu kadar mı kolay bu memleketin elden gittiğine inandınız?
Bu kadar mı kolay Fettullahçı sivil darbeye teslim oldunuz?
Bu kadar mı kolay bizler Kadıköy Meydanı'nda Amerika'ya,AB'ye ...
Read more : Mitingten henüz döndüm ve yazıklar olsun diyorum | Görüntüleme : 2037 | Yanıtlar : 23 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Kıbrıs

Her zamanki gibi Coklu gündem numaralari ile bir konu tartisilip dururken diger taraftan kibris konusunda da Talat Rum kesimi ile anlasmis.

Ne konuda mi???

Tek ülke , tek vatandaslik...

bunu KKTC kimligi altinda kabul etrmeyeceklerine göre bu ne demek oluyor???
Read more : Kıbrıs | Görüntüleme : 1067 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Humeyni'nin kadın sesi duymaya tahammülü yoktu!

Birkaç gün önce Hürriyet Gazetesi'ndeki bir köşe yazısının başlığı
aynen şuydu: I Love Humeyni... Atatürk'ü sevmiyorum...

Genç meslektaşım, türbanlı bir genç kızın basına hislerini açıkça
söylemesine tepki göstermeden sadece bazı yanlışlarını düzeltiyordu.

Örneğin: "Atatürk yerine İngilizlerin işgali altında olsaydık, bugün
haklarım daha geniş olacaktı" diyen genç kızla keşke karşılaşsaydım,
ona; "Eğer Humeyni ile beş dakika görüşseydiniz ve yönetime el
koyduktan sonra yaptıklarını yakından izleseydiniz onu hiç
sevemezdiniz" diyecektim.

Humeyni'yi tanımadan seven gençlere onun hakkındaki izlenimlerimi ...
Read more : Humeyni'nin kadın sesi duymaya tahammülü yoktu! | Görüntüleme : 1838 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Kutlu Doğum Haftası Kimin Doğum Günü?

Epeydir internet sayfalarında bir iddia dolaşmakta..
İddia dedik; aksi ispatlanabilir. İspatlanamazsa iddia %100 doğrudur denilemez. Ama sinek küçük te olsa mide bulandırır. O zaman bu iddiaya birilerinin cevap vermesi elzemdir.
Bu iddia hangi sayfalarda gezmektedir?
Mesela Diyelim
Başka:
Bu da olur

İddia ne'midir?

KUTLU DOĞUM HAFTASI KİMİN DOĞUM GÜNÜ?

Bu kutlu doğum haftasının uydurma olduğu konusunda ciddi şüphelerim, FARKLI BİR AMACI OLDUĞU hakkında da kaygılarım vardı.
Kutlu Doğum Haftası, nüfusunun çoğunluğu müslüman olan ...
Read more : Kutlu Doğum Haftası Kimin Doğum Günü? | Görüntüleme : 40393 | Yanıtlar : 30 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Bugün 27 MAYIS

48 yıl önce bugün;esasen CHP'nin Toprak Reformu çabalarına karşı çıktığı için CHP'den ayrılıp AP'yi kuran Adnan Menderes'e-ki kendisi de bir toprak ağasıdır ve her nasılsa hala kendisini HALKÇI imiş gibi göstermekte anlı şanlı yazarlarımız ve siyasetçilerimiz birbirleriyle yarışmaktadırlar-karşı Türk Silahlı Kuvvetleri,TÜRK HALKI ile birlikte KEMALİST bir devrim gerçekleştirmişlerdir.

Bu devrimi gerçekleştiren dönemin TSK üyelerini ve o dönem de Kemalist bilince sahip olan büyük Türk Milleti'ni sizlerin huzurunuzda saygıyla selamlıyorum.
Read more : Bugün 27 MAYIS | Görüntüleme : 987 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Biz Kandil'i vurmamışmıydık...?

Hepimiz öyle biliyoruz... Hani şu geçenlerde hepimizin bildiği operasyon yapılmıştı Kandil'deki PKK'nın eğitim ve lojistik merkezlerine... Bizim jetlerimiz (made by USA and Israel) bilmem kaç milyon dolarlık hava taarruzuyla PKK'yı alaşağı etmişti kendi kalesinde, öyle ki terör örgütünün üst düzey yöneticileri öldürülmüş ve hatta 1 numaralı adamının bile ölmüş olabileceği söylenmişti...

Sevindirici bir gelişmeydi bu bizim için taa ki Milliyet'teki bu haberi okuyana dek;

Canlı bomba ‘eğitimde’ havaya uçtu
Resim

PKK’nın İran kolu PJAK’ın ...
Read more : Biz Kandil'i vurmamışmıydık...? | Görüntüleme : 1014 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

İstiklâli tam! AB üyesi Türkiye!

erenay yazdı:
Türk-Kan yazdı:...Ayrica Ram'a da katiliyorum. "Ne ABD ne AB, tam bagimsiz Türkiye" diyen bir kitlenin icinde olan birinin AB parasiyla AB taraftari bir programi yayinlamasi, benim icin samimiyetsizliginin göstergelerinden bir tanesiydi.

Kiosk programını hiç izleyemedim ama bu görüşlere katılmıyorum. Önemli olan milli değerlere sahip çıkak ve bilimi, bilimsel düşünceyi rehber edinmektir. Mine Kırıkkanat sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen kaliteli muhalif yazarlarımızdan biridir.
AB üyeliğinin Türkiye için faydalı olacağı görüşündedir ama körü körüne AB'ci değildir. Örneğin ...
Read more : İstiklâli tam! AB üyesi Türkiye! | Görüntüleme : 971 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Dini bütün’lerden sapkınlık geçidi

Müslümanlığıyla” övünen kesimlerden gelen sapkınlık haberleri, toplumda son dönemde ağırlığını arttıran gericilik ile sapkınlığın kol kola ilerlediğini ortaya koyarken; mağdur kızların ailelerinden gelen dini referanslı açıklamalar da akıllara durgunluk verdi.

Hafız sübyancı çıktı
Üzmez’in tutuklanmasının bir gün öncesindeyse, Topkapı Sarayı’nın Kutsal Emanetler Bölümü’nde 24 saat Kuran-ı Kerim okuyan hafızlardan S.E., internette tanıştığı yaşları 14 ile 16 arasında değişen onlarca erkek çocukla cinsel ilişkiye girdiği iddasıyla tutuklandı. S.E’nin tanıştığı çocukları para vererek ya da hediye kontör ...
Read more : Dini bütün’lerden sapkınlık geçidi | Görüntüleme : 877 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Anıtkabir Anı Defteri

http://img247.imageshack.us/img247/1709/61831348dr5.jpg

Resim

Resim

Resim

Resim

http://img247.imageshack.us/img247/3899/defter2ta9.jpg

http://img247.imageshack.us/img247/3212/yas010820062hc6.jpg

KAYNAK

Arkadaşlar, Yazının insanın kişiliğini, ruh halini yansıttığını duymayanınız yoktur sanırım. Bu resimler Recep Tayyip Erdoğan'ın Anıtkabir özel defterine yazdığı notlar. İmza aynı imza iken şu yazı farklılıklarına bakar mısınız? Bayağı bir gelgit yaşıyor Tayyip :)
Read more : Anıtkabir Anı Defteri | Görüntüleme : 2376 | Yanıtlar : 7 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Türbanlı kızlarımız üniversitelere girince ne olacak?

Türk Kahvesi - 10 Şubat / Şişme Kadın ve Bakan Eşleri

Hayrünnisa Gül...

18 Ağustos 1980. Abdullah Gül 30, Hayrünnisa Özyurt 15 yaşında.

O gün evlendiler. Hayrünnisa okulu bıraktı, tesettüre girdi, ev kadını oldu.

Emine Erdoğan...

15 yaşında ağabeyinin baskısıyla örtündü. Okulu bıraktı. Kendi anlattığına göre intihar etmek istedi. Sonra Recep Tayyip Erdoğan’la evlendi.

Ahsen Unakıtan...

Mandolin ve piyano çalıyordu, İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Edirne’de avukatlık yapmaya başladı.

Kemal Unakıtan’la evlendi, örtündü ve avukatlığı ...
Read more : Türbanlı kızlarımız üniversitelere girince ne olacak? | Görüntüleme : 1310 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147952 ileti • Toplam 45576 başlık • Toplam 24819 üye

x