Zaman: Cum May 17, 2024 8:11

News Stickies

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Kınalı Türkü - Kan Uykusu devam ediyor...

KAN UYKUSU
devam ediyor...

İzle:

Resim

Görüntü: XVID 25.00fps
Ses: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 101Kbps
Süre: 69 dk. 14 sn.
Boyut: 500 MB
Çözünürlük: 592x448

Linkler
Bölüm I
Bölüm II
Bölüm III
Bölüm IV
Bölüm V
Resimleri indir
Read more : Kınalı Türkü - Kan Uykusu devam ediyor... | Görüntüleme : 2179 | Yanıtlar : 8 | Dizin : Belgesel Filmler

Fetullah Gülen gerçeği ve Nurettin Veren'in açıklamaları!

Fetullah Gülen ve onun gibilere, Kur'an-ı Kerim'in verdiği cevaplar ve cemaatin tüm kirli yönleri! Güncel Meydan'da.

Resim

Görüntü: Windows Media Video 9 320x240 25.00fps 215Kbps
Ses: Windows Media Audio 32000Hz stereo 32Kbps
Süre: 171 dk. 20 sn.
Boyut: 305 mb
Çözünürlük: 320x240

Bir zamanlar, Fetullah Gülen'in sağ kolu olan Nurettin Veren anlatıyor:
"Nasıl kandım, inanamıyorum. Savcılara suç duyurusunda bulunuyorum kendim için!"
...
Read more : Fetullah Gülen gerçeği ve Nurettin Veren'in açıklamaları! | Görüntüleme : 10052 | Yanıtlar : 35 | Dizin : Devlet ve Siyaset

Mustafa Kemal Atatürk / Türk Milleti

Ulu Önder Mustafa Kemâl ATATÜRK ve Büyük Türk Milleti
Resim
ATATÜRKün özlü ve güzel sözleri!

Benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. Her Türk ferdinin son nefesi, Türk milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedi olduğunu göstermelidir.
Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir... Türk milleti milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir… Türk milletinin tarihi bir niteliği de güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Türk milletinin büyük millet ...
Read more : Mustafa Kemal Atatürk / Türk Milleti | Görüntüleme : 4583 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Mustafa Kemâl ATATÜRK

Türk Dünyasında ''Nevruz!''

Boyut: 50 MB
Çözünürlük: 352x288
Süre: 13 dk. 39 sn.
Görüntü: XVID 25.00fps
Ses: MPEG Audio Layer 3 44100Hz stereo 64Kbps

İzle

Renklerimize (kültür) sahip çıkalım.
İndir
Türk Dünyasında Nevruz!

İM
guncelmeydan
Read more : Türk Dünyasında ''Nevruz!'' | Görüntüleme : 3960 | Yanıtlar : 12 | Dizin : Belgesel Filmler

Hz. Muhammed (s.a.s.)´in Hayatı

Hz. Muhammed (s.a.s.) Mekke'de doğdu. 40 yaşında Peygamber oldu. 23 yıllık Peygamberlik hayâtının 13 yılı Mekke'de, 10 yılı da Medine'de geçti. Medine'de 63 yaşında vefât etti. Bu sebeple:

Hz. Muhammed (s.a.s.) 'in hayâtı (571-632):

a) Peygamberliğinden Önceki Hayâtı (571-610),

b) Peygamberlik Devri (610-632) olmak üzere iki kısma ayrılır.

Peygamberlik devri de:

a) Mekke devri (610-622)

b) Medine devri (622-632)

olarak iki döneme ayrılır.

Bu sebeple Siyer ve İslâm Târihi ...
Read more : Hz. Muhammed (s.a.s.)´in Hayatı | Görüntüleme : 7428 | Yanıtlar : 6 | Dizin : Dinimiz İslam

Fatih Sultan Mehmet'in İnsan Hakları Ahidnamesi

Fatih Sultan Mehmet'in İnsan Hakları Ahidnamesi

Fatih Sultan Mehmet, Bosnayı fethettiği zaman Osmanlı devlet politikasının sonucu olarak bölge halkına dini serbestiyest getirmiştir. Fatih Sultan Mehmet'in buradaki latin papazlarına verdiği 883 (1478) tarihli ferman suretinde;

"Nişanı-ı hümayun şu ki Ben ki Sultan Mehmed Han'ım; üst ve alt tabakada bulunan bütün halk tarafından şu şekilde bilinsin ki, bu fermanı taşıyan Bosna rahiplerine lütufta bulunup şu hususları buyurdum: Sözkonusu rahiplere ve kiliselerine hiçkimse tarafından engel olunmayıp rahatsızlık verilmeyecektir. ...
Read more : Fatih Sultan Mehmet'in İnsan Hakları Ahidnamesi | Görüntüleme : 12979 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Osmanlı İmparatorluğu

Şeyh Edebali'den Osman Gazi'ye Nasihat

ŞEYH EDEBALİ'DEN OSMAN GAZİ'YE NASİHAT

"Ey oğul! Beysin! Bundan sonra öfke bize;uysallık sana... Güceniklik bize; gönül almak sana... Suçlamak bize; katlanmak sana... Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana... Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlamak sana... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana... Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana...

Ey oğul!

Yükün ağır işin çetin gücün kıla bağlı Allah Teala yardımcın olsun. Işığını parıldatsın. uzaklara iletsin. Sana yükünü taşıyacak güç, ayağını ...
Read more : Şeyh Edebali'den Osman Gazi'ye Nasihat | Görüntüleme : 8482 | Yanıtlar : 13 | Dizin : Osmanlı İmparatorluğu

İlahiler

Konusu din, Allah ve peygamber sevgisi olan bestelenip söylenilebilen tasavvufi şiirlere ilahi diyoruz. İşte size en bilinen ilahilerden birisi:

Sordum sarı çiçeğe
Annen baban var mıdır?
Çiçek eydür derviş baba
Annem babam topraktır.

Sordum sarı çiçeğe
Benzin neden sarıdır
Çiçek eydür derviş baba
Ölüm bana yakındır

Sordum sarı çiçeğe
Sizde ölüm var mıdır?
Çiçek eydür derviş baba
Ölümsüz yer var mıdır?

Sordum sarı çiçeğe
Evlat kardeş var mıdır?
Çiçek eydür derviş baba
Evlat kardeş yapraktır. ...
Read more : İlahiler | Görüntüleme : 2265 | Yanıtlar : 8 | Dizin : Dinimiz İslam

İstiklâl Marşı

Resim
Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak,
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak...
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak...
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır, Hakka tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış?... Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere ...
Read more : İstiklâl Marşı | Görüntüleme : 6394 | Yanıtlar : 8 | Dizin : Türk Tarihi

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147952 ileti • Toplam 45576 başlık • Toplam 24819 üye

x