Zaman: Cmt Tem 27, 2024 4:22

News News of Tartışma ve Fikir Meydanı

Site map of Tartışma ve Fikir Meydanı » Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Fetullahçı Ekrem Dumanlı'dan yurtsever gazetecilere tehdit!

http://www.odatv.com/showImage.php?type=6&id=17171

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı bugün köşesinde, toplumun bazı gazeteleri, gazetecileri tasfiye edeceğini yazdı.

Odatv.com olarak Ekrem Dumanlı'nın iddiasına yanıt vermek istemiyoruz.
Ancak toplumun değil ama siyasal iktidarın bazı gazeteleri ve gazetecileri tasfiye etmek istediğini Akşam Yazarı Oray Eğin bir özel haberle köşesine taşıdı.

İşte Oray Eğin'in ilgili makalesi:

Tarih 5 Ağustos 2009, Çarşamba... Rutin bir çalışma günü... Milliyet’in yer aldığı Doğan Medya Center ve Hürriyet’in yer aldığı Hürriyet Medya Towers’ta çalışanlar ...
Read more : Fetullahçı Ekrem Dumanlı'dan yurtsever gazetecilere tehdit! | Görüntüleme : 1115 | Yanıtlar : 2

Yerleşik Düşünceye İtiraz

Türkiye solu veya sağı veya islamcısı bugün programsız, eylemsiz. Esas olarakta siyasetsiz bir konumda deviniyor. Bir önceki dönemin veya dönemlerin kavramlarına ve arkasındaki düşünce dünyasına tutunarak yürümeye çalışıyor (örneğin: enternasyonalist sol, kemalizm ve amerikan sağcılığı). Bu yürüyüş dolayısıyla yön duygusunun yitirilmesine yol açıyor. Siyasetsizlik eylem ve örgütlenme gücünü kırıyor. Ortada büyük fikirler, insanları saran ve harakete geçiren doğru stratejiler bulunmuyor. Yerelcilik, ulusal ve küresel gelişmelerden kopuk politika yapma alışkanlığı egemenliğini sürdüyor. Oysa dünya klasik emperyalizmden ...
Read more : Yerleşik Düşünceye İtiraz | Görüntüleme : 1066 | Yanıtlar : 13

Cübbeli Ahmet Hoca (!) ve HaberTürk

Mustafa Mutlu / Vatan Gazetesi Yazarı yazdı:Cüppelileri, çarşaflıları ‘medya starı’ haline getirenler çok mu masum?

Özel televizyonların yayına başlamasıyla, TRT kadrosunda yetişip bu kanallara geçen bazı haberci büyüklerimiz “çarşaf”a sarıldı...

Devlet televizyonunun katı kuralları nedeniyle giremedikleri konuları tartıştırmak ve “aslında ne kadar demokrat” olduklarını kanıtlamak ister gibiydi hepsi...

Haftanın en az iki akşamı, ulusal kanalların birinde tartışma programı düzenleniyor ve o güne kadar kimsenin tanımadığı çarşaflı-türbanlı kadınlar “İslamcı Entelektüel” diye takdim ediliyordu...

Bu kadınların entelektüelliği ...
Read more : Cübbeli Ahmet Hoca (!) ve HaberTürk | Görüntüleme : 3873 | Yanıtlar : 20

"Today's Zaman"da İncil Dersleri

http://img199.imageshack.us/img199/6014/freeenglishad.jpg
Yazar: Fatih Ekrem BAHADIR
Sunday, 21 June 2009

Today’s Zaman’da İncil Dersleri

Geçenlerde Tuskon Zirvesi ile ilgili izlenimlerimi sizlerle paylaşmıştım. Zirvede bana Today’s Zaman (Zaman Gazetesi’nin İngilizce Versiyonu) aboneliği önermişlerdi. Ben de zaten internet kanalıyla birçok yabancı gazeteyi okuduğum için istememiştim.

Ancak bana “20 gün deneyin, eğer memnun kalırsanız abone olursunuz!” demişlerdi. Ve gazeteler alt komşumun gazetesi ile birlikte gelmeye başladı.

Zaman Gazetesi’ni okumuyorum. Yanımda okuyanlar ve onları savunan dostlarım var. Karşı da değilim. ...
Read more : "Today's Zaman"da İncil Dersleri | Görüntüleme : 1264 | Yanıtlar : 2

Aydın Sorumluluğu ve Din üzerine-Cengiz Özakıncı

AYDIN SORUMLULUĞU VE DİN ÜZERİNE

Aydın Sorumluluğu ve Din Üzerine Engels, parti programına dine savaş açmak anlamında açık bir tanrıtanımazlık bildirisi konmasına karşı çıktı; Blanqui’ci Communardların dine karşı gürültülü savaş açmalarını bir aptallık örneği saydı ve böyle bir savaşın dine ilgiyi canlandırmak için en iyi yol olduğunu; dine savaş açmanın anarşist bir tutum olduğunu söyledi. Dine karşı savaş açmak, der Engels, Bismark’ı aratmamak, yani Bismark’ın rahiplere karşı savaş deliliğini yinelemektir. “Kahrolsun din, yaşasın tanrıtanımazlık,” diyenlere, ...
Read more : Aydın Sorumluluğu ve Din üzerine-Cengiz Özakıncı | Görüntüleme : 2462 | Yanıtlar : 3

TRT'ye Protesto

Resim

Resimde görüldügü üzere, Canli yayinda TrtTürk de gerceklesen ve sehitlerimizin kanini titreten olay bu sabah gerceklesti.
Devlet Televizyonunun bu sekilde haber vermesi ve muhaberinde o yazidaki ismi telafuz etmesi gercekten düsündürücü!!!
kiniyorum
Read more : TRT'ye Protesto | Görüntüleme : 1003 | Yanıtlar : 10

27 Mayıs'a Farklı Bir Bakış - Cengiz ÖZAKINCI

27 Mayıs'a Farklı Bir Bakış - Cengiz ÖZAKINCI / 27 Mayıs, Amerikan 7. Ordu Karargâhı'nda mı Tasarlandı¿?

Read more : 27 Mayıs'a Farklı Bir Bakış - Cengiz ÖZAKINCI | Görüntüleme : 1855 | Yanıtlar : 9

Sevgili DOSTLAR

.........
Çorum valisi güzel bir konuya degınmıştır bir genç insanın onurunu kırarak,kuralları hatırlamıstır .ozaman kurumlara üyülmaya ünüversiteden başlamalıyız,TÜRBAN NEYİN NESİ DİYEMEZMİYİZ?HEMDE SONUNA KADAR DENİLMESI LAZIM.SESİNİ DUYURABİLENLE BU HAKLI DAVAYA SES OLMALILAR.
Her geçen gün olanlara bakarak insanların tanınmayan yanlarını da tanımış olduk. Bir vali çıkar, kot pantolonu olan mühendisi kovar!
O zaman emsal teşkil etmiyordu efendim. Üniversitelere de kılık kıyafet düzeni getirilmiştır uyum sağlanması için. Neden illa turban diye diretirler?
anlayacagınz çok büyük bir oyunun ...
Read more : Sevgili DOSTLAR | Görüntüleme : 775 | Yanıtlar : 2

Yiğ İT Bulut Faciası

Doğan Grubundan ayrılan ve Ciner'in Gazetehabertürk'üne transfer olan Yiğit Bulut, SkyTürk'te yayınlanan Son Nokta programına konuk oldu. Ulusalcı söylemleriyle bilinen hükümet ekonomi politikalarını sık sık sert bir şekilde eleştiren Bulut'un programda söyledikleri şaşırttı.

Kriz süreci bitti
"Dünya krizden çıkıyor diyen" Yiğit Bulut, "Başbakan da aynı teoriyi savundu. Artık kriz süreci bitti. Bütün krizler para krizleridir, bütün darbeler para transferidir. Dünyadaki sistemde akıllı sayısı azalıyor, ahmak sayısı artıyor. Bu yeni bir ekonomik düzene geçiştir. Türkiye bunu ...
Read more : Yiğ İT Bulut Faciası | Görüntüleme : 1330 | Yanıtlar : 14

Türkiye topraklari ekonomik ve fiziksel olarak bölündü. Sonr

Hani komplo teorileri diyorlarya, cok kiziyorum. Bunun teorisi falan kalmadi. ve komplomu bir cogunu üstün basari ile gerceklestirdiler. Eee Vatan da parcalandi diyelim. (Allah korusun) Sonra ne olacak arkadaslar. Iste bence bundan sonra onlar teori üretsinler. Türklermi ? Türkler gerekeni yapar. Tarihimize tamanina bir kere olsun kimse bakamaz. O kadar büyük ve muhtesem. Ben sona inanmam ...
Read more : Türkiye topraklari ekonomik ve fiziksel olarak bölündü. Sonr | Görüntüleme : 801 | Yanıtlar : 3

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148051 ileti • Toplam 45634 başlık • Toplam 24858 üye

x