Zaman: Sal May 21, 2024 6:08

News News of Tartışma

Site map of Tartışma » Dizin : Tartışma

Cumhuriyet Gazetesi ve Mustafa

Bugün 10 Kasım nedeniyle Cumhuriyet Gazetesinin 11-Kasım Belgeselinin Filmini almak için Cumhuriyet Gazetesi aldım.Ve Cumhuriyet Gazetesinin 2.sayfasında tam sayfa Mustafa Filminin reklamı vardı.Ve beni çok şaşırttı.Biz Nihat Gence kızarken Cumhuriyet Gazetesi nasıl böyle bişey yapabilir.Yeniçağ Gazetesi Film hakkında tavrını net koyarken Cumhuriyet Gazetesi hem Filmi eleştirip hem de Filmin reklamını yaparak ne yapmaya çalışıyor?Bunu sizlerle paylaşmak istedim.Biz Sorosçu Medyaya kızarken, bunu Cumhuriyet Gazetesi bile yaparsa daha kime güvencez bu konuda.. ...
Read more : Cumhuriyet Gazetesi ve Mustafa | Görüntüleme : 982 | Yanıtlar : 9 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Yetmiş yıl geçti, ne yaptık¿?

Yetmiş yıl geçti, ne yaptık¿? Yapamadıklarımız nelerdir¿? Yapmamız gerekenler nelerdir¿? Bu ülke için, en azından diğer 10 Kasım'a kadar, yine en azından çözümlemeler yapalım, ülkemizi geliştirmek için kendimizi geliştirelim. Cumhuriyetimizin; dünü, bugünü, yarını için fikirlerimizi dile getirelim, Gazi Paşa'nın izinden yaşlı-genç, kadın-çocuk gittiğimizi ispat edelim.

"Benim nâçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!" diyen Ulu Önder Mustafa Kemâl ATATÜRK, benim için yas tutun dememiş de Türkiye Cumhuriyeti demiş. Bu ...
Read more : Yetmiş yıl geçti, ne yaptık¿? | Görüntüleme : 1241 | Yanıtlar : 8 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Türksolu Hakkında

Selam arkadaslar,

Turksolu dergisini cikaranlar hakkinda fikirlerinizi paylasabilir misiniz?

Sizce bunlar Ataturkcu mudur? Anti-emperyalist midir? Birilerinin gudumunde midir? Turkcu mudur? Fasist midir? Gercek Solcu mudur? Irkci midir? Ulkucu mudur?

Kisacasi bu adamlar hakli midir yoksa provakator mudur?

Ulusal Sol olduklarini soylerler, ama "Ulusalci" bilinen diger gruplara iliskin birsuru elestirileri var.

Biraz kafa karisikligim var bu grupla ilgili,

Bunlar hakkinda fikirlerinizi paylasarak bana yardimci olursaniz sevinirim.

Ilk defa duyuyorsaniz şuradan inceleyebilirsiniz.

Saygilarimla
Read more : Türksolu Hakkında | Görüntüleme : 6341 | Yanıtlar : 54 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Beyin Fırtınası "PKK'nın son planı!"

Bolucu orgut yayin organlarinda Imrali'daki katilin iskence ve kotu muamele gordugu ve gardiyanlarca tartaklanarak olumle tehdit edildigi iddiasini ortaya atti.

Daha once "zorla sacinin kazitildigi", "psikolojik baski gordugu" gibi iddialarla Turkiye'nin pek cok yerinde sempatizanlarini sokaklara dokmus, sehir teroru yaratmislardi.

Ancak bu seferki oldukca ileri bir iddia (dayak atildigi iddiasi) ve ciddi bir "ic ayaklanma" kiskirtmasina benziyor.

Bu sempatizan kitleye yonelik guclu bir ayaklanma cagrisidir. Yurdun her kosesinde ve Avrupa sehirlerinde PKK sempatizanlari siddet eylemlerine ...
Read more : Beyin Fırtınası "PKK'nın son planı!" | Görüntüleme : 1085 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Bu fotoğraflara iyi bakın!

Bu fotoğraflara iyi bakın!

Bazı eyaletlerinde şeriat kurallarının hakim olduğu ve cehaletin kol gezdiği Pakistan’da kadın olmak çok zor. Erkeklerin ‘söz dinlemeyen’ kadınlara uyguladıkları şiddet yöntemleri arasında yüze kezzap atmak en yaygın olanı. Aşağıda fotoğrafları görülen kadınlar sadece kadın oldukları ve seslerini yükselttikleri için yobaz, cahil erkekler tarafından bu hale getirildi.

Fotoğraflar: Associated Press

IRUM SAİD

Şu anda 30 yaşında. Kezzapla yakıldığında 18 yaşındaydı. Evlenmeyi reddettiği erkek caddenin ortasında vücuduna kezzap attı. ...
Read more : Bu fotoğraflara iyi bakın! | Görüntüleme : 6300 | Yanıtlar : 11 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Osman Paşa ve Ülke

son zamanlarda bunu düşünüyorum sizinde düşüncelerinizi almak istedim.

Kan Uykusu Belgeseli ile daha çok tanınan ve 11 yaşından itibaren 43 yıl üniforma giyen Osman Pamukoğlu 2002de Tümgenerallikten emekli olmuştur. 1993-1995de Hakkâride Dağ ve Komando Tugayı ve Güvenlik Komutanlığı yapan Osman Pamukoğlu, 1. Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, 2 kez Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı ve 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almıştır.
Şimdiki zamanlarda ise Hak ve Eşitlik Partisinin kurucusu ve genel başkanıdır. ...
Read more : Osman Paşa ve Ülke | Görüntüleme : 1415 | Yanıtlar : 9 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Mustafa Suphi,Galiyev ve Mustafa Kemal

Resim

Milliyetçi Türk sosyalisti:
Mustafa Suphi

“Türklük… Türklük… Fakat bir Türk bundan ne anlıyor? Ruhunun derinliklerinde gizlenen bir his, bir benlik: Rum ve Acem’den hariç, Osmanlılıktan başka, Müslümanlıktan evvel bir benlik; öyle bir benlik ki, onu, dünyaya düştüğü andan itibaren döktüğü kanların iziyle… İlk kan damlasına, ilk gün gördüğü toprağa, ilk türkü söylediği ocağa kadar, sürükleyip götürüyor…”
Mustafa Suphi

Mustafa Suphi-Mustafa Kemal

Mustafa Suphi denilince ortalama bir Türk vatandaşının aklında canlandırılmak istenen kavramlar; enternasyonalizm, Sovyet ...
Read more : Mustafa Suphi,Galiyev ve Mustafa Kemal | Görüntüleme : 2181 | Yanıtlar : 13 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Horoz Dövüşü - Kılıçdaroğlu vs. Tıngır-Mıngır - 25 Eylül 08

Horoz Dövüşü - Kılıçdaroğlu vs. Tıngır-Mıngır - 25 Eylül 08

Kısım I

Kısım I

Şifre
guncelmeydan

İndir

İlişimler
Parça I
Parça II
Parça III
Parça IV

Eğitim Sen’in internet sitesine erişim engellendi!

Eğitim Sen’in internet adresi http://www.egitimsen.org.tr’ye erişim bugün saat 09.40 itibariyle mahkeme kararıyla engellendi.

soL (HABER MERKEZİ) Eğitim Sen’in internet adresine “Harun Yahya” olarak bilinen Adnan Oktar’ın başvurusu üzerine Gebze 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2008/118 esas sayılı kararı ile erişime engellendi.

Eğitim Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, Genel Merkeze konuyla ilgili herhangi bir yasal uyarı ya da tebligat yapılmadığını açıkladı. Bozgeyik, bugün sabah saat 09.40’dan itibaren Eğitim Sen’in web sitesine ...
Read more : Eğitim Sen’in internet sitesine erişim engellendi! | Görüntüleme : 1021 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

www.turandursun.com'a erisim yasaklandi!

Tum Duyarli Insanlarimiza Cagrimizdir

24/09/2008 itibariyla sitemiz http://www.turandursun.com ne oldugu belli olmayan, kimin tarafindan verildigi belli olmayan bir mahkeme karari ile Turkiye’den erisime engellenmistir. Bu bizim icin hic de surpriz olmadi. Daha bundan 15 gun evvel http://www.richarddawkins.net ile ilgili ayni sureci yasamistik ve bu olayda taraf oldugumuzu ilan etmistik. Elbette taraf olmamizin bedelini de bize odetmeye calısacaklardi ve bugun itibariyla bu surec baslamis ...
Read more : www.turandursun.com'a erisim yasaklandi! | Görüntüleme : 1786 | Yanıtlar : 6 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147955 ileti • Toplam 45578 başlık • Toplam 24820 üye

x